dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zachar121

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Borzechowo
    Kod pocztowy
    83-224
    Posty
    12

    Domyślnie Działka od gminy

    Witam, kupiliśmy z żoną działkie od gminy. Działka ładna choć trochę pochyła w sumie stok ale mamy pomysł na zogospodarowanie więc ok. Problemem jest "brak warunków technicznych na przyłącze wodociągowe". Wodociąg jest ale w drodze gminnej, a nasza działka jest tak jakby w drugim rzędzie działek(Wodociąg, sąsiad, drogą dojazdową do naszej działki, nasza działka). Kupując działkie gmina zarzekała się że poprowadzi wodociąg w drodze dojazdowej do naszej działki. Minął rok i bez zmian. I teraz mam pytanie czy gmina w ogóle miała prawo sprzedaży takiej działki? Jak przekonać/zmusić gminę do wybudowania wodociągu?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał zachar121 Zobacz post
    Kupując działkie gmina zarzekała się że poprowadzi wodociąg w drodze dojazdowej do naszej działki. Minął rok i bez zmian. I teraz mam pytanie czy gmina w ogóle miała prawo sprzedaży takiej działki? Jak przekonać/zmusić gminę do wybudowania wodociągu?
    Gmina obiecała wam to przed ołtarzem? Macie to zapisane w AN?
    Pewnie

    Najlepiej daj się wybrać na wójta, reszta pójdzie jak po maśle.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Jedyne wyjscie samemu sfinasować budowe nitki wodociągu o przekroju umozliwiającym podlaczenie wielu osob. Moze kiedys beda sąsiedzi i wodociągi odkupią to od was.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Odkupią o ile przyłącze pozostanie własnością inwestora. O ile licznik wody będzie w projektowanym budynku, to przyłącze bedzie własnościa zarządcy sieci a wówczas bye,bye kasiorka. Chyba że projekt będzie sprytny ...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zachar121

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Borzechowo
    Kod pocztowy
    83-224
    Posty
    12

    Domyślnie

    Rozmawiałem dziś z wójtem o całej sytuacji. Pierwsze co się spytałto czy chcemy "się zameldować u niego w gminie", naprawdę spoko gość i powiedział żebyśmy zaczeli mu po prostu truć o tym wodociągu co jakiś czas. Powiedział w prostu że wodociąg to wiosną nam podciągna bo teraz to już budżet gminy zamknięty. Mi też się aż tak nie spieszy bo w tym roku planuje tylko SSO może SSZ jak starczy czasu. Zaczynam za 3 dni, dogadałem się z sąsiadem o wode, kupiłem mauzer, mimo że to 100m ale mówił że nie ma problemu. Sam jestem ciekawy co to bedzie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Jestem tylko ciekawy jak dostaniecie PnB bez pozytywnych warunkow od wodociagow.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony