dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    120

    Domyślnie Utwardzenie drogi wewnetrznej - na zgłoszenie czy PnB?

    Witam,
    zamierzam z 3 sąsiadami współwłaścicielami działki "drogowej" utwardzić drogę wewnętrzna na szerokość ok 4m i dł 100m
    Zamierzamy to zrobić porządnie albo wcale: 40cm korytowanie, geowłóknina, piasek, tłuczeń i kliniec.
    Pytanie: czy da się to w naszym przypadku zrobić na zgłoszenie bez projektu czy jednak projekt , zgody i PnB?
    PS. W owej "drodze" wewnętrznej są już położone media typu woda, prąd gaz, światłowódKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Utwardzenie drogi mapka.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	22,7 KB
ID:	433840

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.007

    Domyślnie

    " na zgłoszenie bez projektu "

    słowo " zgłoszenie " jest chyba najbardziej niefortunnym sformułowaniem w przepisach budowlanych !
    dla potencjalnego Inwestora, który ma słabe pojęcie o procedurach administracyjnych " zgłoszenie " interpretowane jest w sposób :
    idę do Urzędu, "zgłaszam" daną rzecz, którą chcę realizować, dostaję tzw " milczącą zgodę " i realizuję na tej podstawie to co chcę.
    ... a nie jest tak do końca !!! " zgłoszenie " należy odczytywać jako " administracyjny tryb zgłoszeniowy ", który tym się różni od procedury PNB, że postępowanie administracyjne w danym zakresie nie kończy się wydaniem Decyzji Administracyjnej.

    warto przyswoić sobie choć podstawowe informacje dotyczące " zgłoszenia " :
    https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/i...wy-z-projektem
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.007
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze żeby było śmieszniej jest takie coś jak "zgłoszenie rozpoczęcia robót" w przypadku posiadania Pozwolenia na Budowę.

    Wracając do oryginalnego pytania:
    Art. 29.
    2. Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na:
    5) utwardzeniu powierzchni gruntu na działkach budowlanych;
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 11-09-2019 o 18:55 Powód: poprawa odstępów

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.007

    Domyślnie

    tak ! o ile w wyniku tego " utwardzenia gruntu " nie powstanie obiekt budowlany, który nie jest wymieniony w " Katalogu " obiektów nie wymagających pozwolenia. A o ile dobrze mi wiadomo " droga " jest obiektem budowlanym liniowym, który nie jest wymieniony w ust. 29.1 Prawa Budowlanego, tym samym podlega PNB.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    10.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    A o ile dobrze mi wiadomo " droga " jest obiektem budowlanym liniowym, który nie jest wymieniony w ust. 29.1 Prawa Budowlanego, tym samym podlega PNB.
    Do której kategorii obiektów budowlanych zaliczyłbyś (i na jakiej podstawie) prywatną drogę? Bo chyba nie do IV?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony