dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Robifo

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-493
    Posty
    3

    Domyślnie Tynkowanie na starej obrzutce

    Cześć, mieszkam w mieszkaniu deweloperskim od ponad 10 lat. Przy okazji remontu okazało się, że na ścianie, której większość to okna mam tzw. głuche tynki. Niestety musiałem je skuć prawie na całej ścianie. W większości odchodziły pięknie od tzw. obrzutki, która jest na ścianie z cegły coś ala porotherm.
    1) Czy pozostały tynk, który siedzi bardzo dobrze też muszę skuć, czy skoro się nie odspoił tak go zostawić?
    2) Jaki grunt zastosować na obrzutkę przed nałożeniem w nowego tynku?
    3) Czy Goldband będzie dobry do tego celu?
    Zastanawiam się co poszło nie tak w pracy ekipy dewelopera. Nie chciałbym, żeby problem się powtórzył. Z góry dzięki za rady

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    1. nie
    2. To zależy od tynku jaki użyjesz. Jeśli CW to przy mocnej obrzutce zasadniczo wystarczy zwilzyc ścianę woda.
    3. Użyj takiego samego rodzaju tynku jak w reszcie pomieszczenia. Ekipa nie tynkował wlczasami w mrozy?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    1. nie - tzn. zostaw tynk jeśli nie jest głucho pod nim.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Robifo

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-493
    Posty
    3

    Domyślnie

    2), 3) Nie wiem jakiego dokładne tynku użyli, w każdym razie był zatarty na gładko a pod tą gładką skorupką jest bardzo miękki, łatwo się sypie i ma jasnoszary kolor. Można w nim rzeźbić dosłownie palcem.

    Być może tynkowali podczas mrozu, tego nie wiem. Problem w każdym razie występuje jeszcze na kilku innych ścianach i są to poza jednym wyjątkiem ściany zewnętrzne. Najchętniej zleciłbym tę robotę komuś, ale czas mnie goni, a polecani przez znajomych fachowcy mają bardzo odległe terminy

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jeśli szary to możliwe że cementowo wapienny.
    Jeśli jest problem z ścianami zewnętrznymi to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić że tynkowanie w mrozy. Źle to wróży. Po taniości (ale przyzwoicie) możesz skuc tam gdzie jest głucho i przykleić płytę gk. Jeśli nie masz doświadczenia z tynkowaniem i musisz zrobić to sam to będzie to najlepsze wyjście.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Robifo

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-493
    Posty
    3

    Domyślnie

    Spróbuję ogarnąć to sam Goldbandem, bo obrzutka jest na tyle nierówna, że płyta gk nie bardzo zda egzamin. Znalazłem instrukcję na youtubie jak to zrobić (budoradka). Można też użyć prowadnic tynkarskich, żeby ułatwić sobie pracę. Dzięki za porady

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony