dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan_wrc Zobacz post
    Dlaczego kłamstwo Panie Ufek/Krak 245?
    Dopytałem i chodzi o prawa autorskie, można zakupić projekt razem z realizacją, przy czym jeśli zrezygnuję z budowy z nimi, to mogę wybudować ich projekt tylko jeden raz, dość logicznie, skoro pozwolenie na budowę jest na moją działkę.

    widzisz Krak245 uzyskać pozwolenie możesz tylko Ty jeśli jesteś właścicielem działki. Możesz mieć pełnomocnika, który przugotuje projekt i zakładam, że tak ma to firma x u siebie rozwiązane.
    jakbyś kupowalł u dewelopera, to on sie martwi, bo kupujący chce mieć gotowy produkt i wtedy ykonawca musi uzyskać pozwolenie zanim zacznie budowę.

    Chyba rzecznik małoskuteczny jest, albo jakąś delikatną ściemą tu trąci, bo skoro firma x rzekomo oszukała kogoś, to powinien zgłosić sprawę do sądu, czyż nie takie obowiązki ma rzecznik praw konsumenta?
    Reasumując to co Pan napisał o firmie, którą Pan wychwala to: ktoś zapłacił za plan i pozwolenie na budowę, firma X zrobiła to pierwsze i nie pozwala wybudować domu, bo jest obrażona, że ktoś chce płacić mniej za to samo i stracił zaufanie do tej firmy. Rzecznik reaguje, ale firma X ma w zasadzie zawsze zaprzeczać.

    Proszę zacząć sprawdzać informacje zanim znów się Pan zbłaźni, Rzecznik nie składa do sądu niczego, jest ostatnią drogą mediacji, za to jego pisma i odpowiedzi na nie są w sądzie uznawane. W naszym przypadku też powiedział, że jeśli firma X nie chce się dogadać, należy złożyć zawiadomienia do odpowiednich organów ścigania. Ale teksty w stylu, że nie należny nam się pomoc bo się poskarżyliśmy w odpowiedziach były

    Proponuję przestać się udzielać ponieważ z każdego zdania widać Pana "kompetencje" ten dziennik służy w innym celu niż pana prywatna krucjata, bo firmie x jest ciężej działać w ustalony sobie sposób.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krak245 Zobacz post
    Reasumując to co Pan napisał o firmie, którą Pan wychwala to: ktoś zapłacił za plan i pozwolenie na budowę, firma X zrobiła to pierwsze i nie pozwala wybudować domu, bo jest obrażona, że ktoś chce płacić mniej za to samo i stracił zaufanie do tej firmy. Rzecznik reaguje, ale firma X ma w zasadzie zawsze zaprzeczać.
    Trudno mi oceniać. Raczej chodziło mi o to, że każdy wytwór pracy umysłowej jest objęty jakimiś prawami autorskimi i dość to logiczne, że bronią swoich praw autorskich i nie chcą rozpowszechniać dla dowolnych wykonawców swoich informacji o projekcie. Jak by Pan podszedł do tematu jakby Pana praca została przez kogoś wzięta i po prostu dokończona w taki czy inny sposób przez inną osobę, przy tym być może osoba, która kontynuowałaby pracę chwaliłaby się tym, że ją ukończyła z Pana projektu i to ona przypisała sobie sukces?

    Cytat Napisał Krak245 Zobacz post
    Proszę zacząć sprawdzać informacje zanim znów się Pan zbłaźni, Rzecznik nie składa do sądu niczego, jest ostatnią drogą mediacji, za to jego pisma i odpowiedzi na nie są w sądzie uznawane. W naszym przypadku też powiedział, że jeśli firma X nie chce się dogadać, należy złożyć zawiadomienia do odpowiednich organów ścigania. Ale teksty w stylu, że nie należny nam się pomoc bo się poskarżyliśmy w odpowiedziach były

    Proponuję przestać się udzielać ponieważ z każdego zdania widać Pana "kompetencje" ten dziennik służy w innym celu niż pana prywatna krucjata, bo firmie x jest ciężej działać w ustalony sobie sposób.
    https://www.infor.pl/prawo/prawa-kon...onsumenta.html

    co do mojej błazenady...


    Ps firma x orędowników i przeciwników ma dość, widać po opiniach. A ja się nie muszę tłumaczyć z tego, że analizuję różne firmy.

    Udanego wieczoru życzę wszystkim.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan_wrc Zobacz post
    Trudno mi oceniać. Raczej chodziło mi o to, że każdy wytwór pracy umysłowej jest objęty jakimiś prawami autorskimi i dość to logiczne, że bronią swoich praw autorskich i nie chcą rozpowszechniać dla dowolnych wykonawców swoich informacji o projekcie. Jak by Pan podszedł do tematu jakby Pana praca została przez kogoś wzięta i po prostu dokończona w taki czy inny sposób przez inną osobę, przy tym być może osoba, która kontynuowałaby pracę chwaliłaby się tym, że ją ukończyła z Pana projektu i to ona przypisała sobie sukces?



    https://www.infor.pl/prawo/prawa-kon...onsumenta.html

    co do mojej błazenady...


    Ps firma x orędowników i przeciwników ma dość, widać po opiniach. A ja się nie muszę tłumaczyć z tego, że analizuję różne firmy.

    Udanego wieczoru życzę wszystkim.
    Jeśli się weźmie pieniądze za przygotowanie planu to nie powinno się utrudniać dalszej pracy z tym projektem.

    Super link, niestety jest on trochę niezgodny z rzeczywistością, musi się zebrać cała grupa ludzi z takimi samymi problemami, a tych jest wiele podobnych u różnych osób, niektóre praktyki się tylko powtarzają, ale to za mało. My możemy i tak złożyć pozew dopiero po zakończeniu, gdy wszystkie koszty będą znane.
    Ostatnio edytowane przez Krak245 ; 18-09-2019 o 09:17

  4. #24

    Domyślnie

    Sprawy sądowe są niestety żmudne i długo trwają, ale czasem nie mamy wyjścia i trzeba poddać się temu procesowi, a w naszym wypadku z sukcesem. Jesteśmy pod dwóch wyrokach z firmą Abakon z Bielska Białej, gdzie zarówno Sąd Pierwszej Instancji, jak i Sąd Apelacyjny wydały korzystne wyroki dla nas.

    W apelacji firma Abakon zarzucała m.in.:
    "uznanie (przez Sąd Pierwszej Instancji), że nie istniała konieczność dokonania przeładunku ścian prefabrykowanych na mniejsze pojazdy, a w konsekwencji
    uznanie, iż po stronie powoda (Abakon) nie istnieje roszczenie o zapłatę kosztów przeładunku;" - oczywiście Sąd apelacyjny po powtórnej analizie dowodowej odrzucił apelację uznając wyrok Sądu Pierwszej Instancji za własny.

    W procesie zostały przedstawione wymiarowania miejsca, gdzie został wykonany przeładunek, które okazały się gorszymi w stosunku do wjazdu niż na teren placu budowy, oczywiście wykonując przeładunek zostały naruszone inne przepisy np. ruchu drogowego, gdzie na nieutwardzony parking, przy znakach B-18 (Zakaz Wjazdu Pojazdów o Masie Całkowitej Ponad 3,5 t) wjechały dwa samochody ciężarowe ze ścianami i dźwig do przeładunku. Nic więc dziwnego, że ściany zostały uszkodzone (według maila z firmy PRAEFA odpowiadającego na duże odchylenia i liczne pęknięcia).

    Dysponowaliśmy również filmem z wjazdu samochodu ciężarowego z naczepą o długości deklarowanej przez Abakon jako ta, która nie ma możliwości wjechać na teren budowy, jednak w ostateczności nie zostało to użyte w procesie dowodowym.

    Nasuwa się tu tylko jeden wniosek, że naliczenie kwoty 7743,60 zł było bezpodstawne. Odczuwamy mały niedosyt z faktu, że przed podpisaniem umowy Pan Łukasz Różycki z krakowskiego oddziału deklarował nam na podstawie map google, że przeładunek nie będzie potrzebny, a taki zabieg to koszt 2-2,5 tys zł.(czyli zgodnie z ofertami ze strony firmowej), zatem dla czego ktoś chciał zarobić na nas dużo więcej? Ale takich "tricków sprzedażowych" Pan Łukasz zastosował u nas wiele więcej np. przy opisywanym we wcześniejszych postach oknie tarasowym.

    My nie daliśmy się oszukać, ale ile osób zapłaciło za przeładunek bezsensownie? Ile osób nie miało siły ubiegać się o swoje przekonania i odpuściła procesy sądowe? Nad tym wolę nawet nie myśleć, ale na tym przykładzie widać w jaki sposób działają niektóre firmy by zwiększyć swój zysk kosztem inwestora.

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klientabakon

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    jestem klientem firmy abakon. Mamy podobne doświadczenia z nimi. Straszą nas kolejny raz sądami i nakazują usuwanie wszystkich komentarzy i filmów na temat firmy abakon. Dom wybudowany przez nich to teraz pasmo nie kończących się reklamacji. Bardzo prosze o jakiś kontakt do pana bo dobrze mieć sprzymierzeńców w walce z nimi
    podaje ewentualnie mojego emaila i prosze o kontakt :[email protected]

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony