dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KolesMaz

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    69

    Domyślnie Prosba o opinie, jaki remont czeka mnie starego domu

    Czesc,

    zastanawiam się nad kupnem domu, jak na załączonych zdjęciach. Ale biorąc pod uwagę pęknięte ściany, zastanawiam się, czy czeka mnie burzenie tego, czy jedank da się to naprawić. Oczywiście zakladam rozebranie całego dachu oraz wylanie wieńca i położenie murłaty.

    O wykończenie się nie pytam, bo to normalne, jak tynki itp.

    Potrzebuję porady w ramach samych ścian nośnych, czy da się z nimi cos jeszcze zrobić

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190626_11_21_23_wall_2.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	433893Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190626_11_21_18_wall_1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	433894Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190626_11_25_03_wall_3.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	433895Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190626_11_18_29_inside_2.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	433896Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190626_11_18_34_inside.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	433897


    Pozdrawiam

    Maciek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Naprawdę na podstawie takich fotek oczekujesz porady?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Panie, uciekaj!
    Stropy odcinkowe na belkach stalowych - 100% do wymiany, chocbys mnie oczarowal jakoscia. A juz po jedny zdjeciu widac rozlegla korozje stali. Spadnie Ci to jak tylko obciazysz. Stropy odcinkowe i Kleina naleza do takich ktore nie sygnalizuja utraty nosnosci. Po prostu dzis jest, jutro jest pietro nizej. Nawet jak odkujesz tynk i pomalujesz cudowna farba. To co najwazniejsze zakrywa cegla i nie jestes w stanie ocenic stanu korozji. Tylko w zabytkowych obiektach sie to utrzymuje. W kazym inny przypadku uciekaj.
    Co do reszty uwazam, ze jesli to nie zabytek to do wyburzenia. Taki poziom zawilgocenia, zagrzybienia i korozji murow poprzez sole rozpuszczalne w wodzie da Ci takie koszty naprawy, ze naprawde sie to nie oplaca. A jesli budynek w przeszlosci pelnil role inwertarskiego, to badania inny skazen moga niezle zaskoczyc. A niestety w budynku istniejacym, do projektu budowlanego, musisz dolaczyc ekspertyze techniczna i jesli ktos Ci to klepnie, ze stan jest dostateczny i nie stwarza zagrozenia, to bedzie mial odwage jak Ci co obecnie trudnia sie w ratowaniu ludzi w jaskini w Tatrach...

    Szczerze odradzam. Pozornie nie kazdy budynek istniejacy jest do niczego ale i nie kazdy warto ratowac.

    Pozdrawiam,
    Pawel

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KolesMaz

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    69

    Domyślnie

    Hej,

    wielkie dzieki za zwrócenie uwagi na stropy. Nie miałem dostępu do środku, a rzeczywiście parter to były pomieszczenia inwertarskie (trzoda, bydło, itp)
    Czyli poza samym stanem stropów pozostaje jeszcze skażenie. Tego nie wziąłem pod uwagę.
    Innych zdjęć nie mam możliwości zrobić, bo dostęp do wnętrza obiektu był niemożliwy.
    Myślałem o zburzeniu całego piętra i zrobieniu nowych stropów, ale to ewentualne skażenie mnie zniechęciło.

    Jeszcze raz dzięki za poradę

    Pozdrawiam

    Maciek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony