dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Idealny dom w Norwegii

    Niedawno natknąłem się na zdjęcia domu zaprojektowanego przez norweskie studio Jensen & Skodvin. To dla mnie dom idealny.
    Bardzo dobrze oddaje on podejście panujące szczególnie w Skandynawii i to co uznawane jest tam za przewodnią myśl przy jakimkolwiek działaniu, czyli by przyrodę zmieniać tylko tyle na ile to konieczne i by wszelkie działania człowieka były jak najmniej obciążające przyrodę oraz by mieszkając zapewnić sobie wygodne życie jak najbliżej przyrody.
    To skandynawskie, czy w ogóle germańskie, umiłowanie dla przyrody powoduje, że ludzie np. w Norwegii chcą być jak najbliżej przyrody i mieć tej przyrody jak najwięcej w okół.
    Taki niesamowity, idealny dom o powierzchni 200 m2 i działce 1200 m2 powstał w 2013 w Norwegii. Dom ten wspaniale wtapia się w przepiękną norweską przyrodę. Ta skała, będąca jednocześnie ścianą jest niesamowita, jak i drzewa, które dosłownie wchodzą do domu- przez otwory w tarasie i otaczają wiele części tarasu ze wszystkich stron, a do tego typowe i tradycyjne dla Norwegii- trawa na dachu i norweskie klepki na elewacji. Coś wspaniałego. Do domu nie prowadzi żadna droga, a więc niełatwo było go wybudować. Zamiast fundamentów użyto pali wbitych w skałę aby nie niszczyć korzeni drzew.
    Pod tym linkiem są zdjęcia i opis tego wspaniałego domu: https://www.jsa.no/Summer-House-Western-Norway

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SummerHouseWesternNorway-1_1600_c_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	433902

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SummerHouseWesternNorway-28_1600_c_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	433903
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 23-08-2019 o 13:26

  2. #2

    Domyślnie

    Podejrzewam, że można cały rok mieszkać. Ogrzewanie i tak realizowane jest przez elektryczne ogrzewanie podłogowe- w Norwegii prąd jest tani i ekologiczny bo z elektrowni wodnych prawie w 100%. Jeżeli to na południu Norwegii to temperatury są prawie takie same jak w Polsce, a w zeszłe lato nawet za kołem polarnym było przez wiele dni 35 stopni ciepła- sam sprawdziłem zwiedzając Norwegię.

  3. #3

    Domyślnie

    Ten dom nie jest w Storfjord w Troms. Dom jest w regionie Zachodnia Norwegia, tak jak napisane (Western Norway). To region sięgający daleko na południe. https://en.wikipedia.org/wiki/Western_Norway .Natomiast Storfjord to zbieżność nazw, to pewnie nazwa jakiegoś lokalnego fiordu. Możliwe, że tego: https://en.wikipedia.org/wiki/Storfj...Sunnm%C3%B8re) ,ale możliwe, że gdzieś dalej na południe nawet.

  4. #4

    Domyślnie

    Norwegian West Coast to właśnie region Western Norway... Jednak uważam, że ten dom jest tam.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał nykulla Zobacz post
    To dla mnie dom idealny.
    Bardzo dobrze oddaje on podejście panujące szczególnie w Skandynawii i to co uznawane jest tam za przewodnią myśl przy jakimkolwiek działaniu, czyli by przyrodę zmieniać tylko tyle na ile to konieczne i by wszelkie działania człowieka były jak najmniej obciążające przyrodę oraz by mieszkając zapewnić sobie wygodne życie jak najbliżej przyrody.
    To skandynawskie, czy w ogóle germańskie, umiłowanie dla przyrody powoduje, że ludzie np. w Norwegii chcą być jak najbliżej przyrody i mieć tej przyrody jak najwięcej w okół.
    Taki niesamowity, idealny dom o powierzchni 200 m2 i działce 1200 m2 powstał w 2013 w Norwegii. Dom ten wspaniale wtapia się w przepiękną norweską przyrodę. Ta skała, będąca jednocześnie ścianą jest niesamowita, jak i drzewa, które dosłownie wchodzą do domu- przez otwory w tarasie i otaczają wiele części tarasu ze wszystkich stron, a do tego typowe i tradycyjne dla Norwegii- trawa na dachu i norweskie klepki na elewacji. Coś wspaniałego. Do domu nie prowadzi żadna droga, a więc niełatwo było go wybudować. Zamiast fundamentów użyto pali wbitych w skałę aby nie niszczyć korzeni drzew.
    Pod tym linkiem są zdjęcia i opis tego wspaniałego domu:
    z tego postu przebija głęboki kompleks niższości wobec kultury materialnej zamożniejszych ludzi.

    w sumie każdemu wolno mieć kompleksy, tylko dzieci szkoda.

  6. #6

    Domyślnie

    Stos nie jestem tego taki pewien i podejrzewam, że autor artykułu popełnił błąd i wyszukał tak jak Ty tą lokalizację. Skoro pisze dużymi literami Western Norway to określa to inny zupełnie region niż Troms, tak więc już tu jest sprzeczność.

    key1 nie chodzi o żaden kompleks wobec zamożniejszych ludzi... Tu nie chodzi o zamożność, ale o podejście do otaczającego świata i to jakie jest np. w Skandynawii zdecydowanie jest dla mnie najbardziej zrozumiałe i najlepsze, zarówno ze strony państwa jak i narodu. Oczywiście, każdy ma swoje podejście i to co lubi i uważa, że jest najlepsze.
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 26-08-2019 o 09:38

  7. #7

    Domyślnie

    Autor, który napisał o lokalizacji "Western Norway" to studio projektowe, które stworzyło ten dom. Więc chyba wiedzą gdzie on jest. Oprócz ostatniego źródła nigdzie nie jest napisane, że ten dom jest w miejscowości Storfjord, ale po prostu jest "Location: Storfjord", co znaczy po norwesku "Duży fiord", więc to popularna nazwa. Dom jest, jak sam podajesz w "northern part of the Norwegian West Coast.", a więc zgadza się, bo ten fjord, do którego link podałem jest w północnej części regionu Zachodnia Norwegia i są to okolice Trondheim, a nie Tromso. Nie wiem czy ten dom jest ogrzewany prądem, ale gdyby tak było to na pewno cały rok by się dało mieszkać. Zresztą mało to istotne kwestie i nie będę się już o to spierał...
    Co do spraw dzieci to jest tak, że w Skandynawii dąży się do idealnej uczciwości, sprawiedliwości, państwa praktycznego (nie teoretycznego), działających w praktyce, sensownych, wydajnych, logicznych rozwiązań, porządku itd. Często w takim dążeniu można pójść za daleko... Skandynawia nie jest idealnym miejscem, bo takiego nie ma na świecie, ale jest najlepsza na świecie- to jest moja opinia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony