dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Dach dwuspadowy - jaką wybrać dachówkę? alternatywy do dachówki płaskiej

    Cześć.
    No to budowa powoli pnie się w górę i przyszedł teraz czas na wybór dachówki i dekarzy. W projekcie mam garaż wolnostojące oraz budynek mieszkalny na obu są dachy dwuspadowe o nachyleniu 30 stopni. Bardzo podoba mi się dachówka płaska matowa i taką starałem się wybrać i wycenić.
    Powierzchnia dachy to około 260m2. Mój wybór padł na dachówkę Meyer Holsen Piano. Wycena wyszła duża (jak dla mnie) bo:
    - drewno 14000
    - mh dachówka 32000
    W sumie łącznie materiał (nie tylko dachówka ale rynny itd) plus robocizna wychodzi trochę ponad 71000.
    Taka sytuacja i teraz nachodzą mnie wątpliwości, ponieważ obawiam się przede wszystkim źle wykonanej pracy, bo wszyscy na każdym kroku podkreślają, że dachówka płaska nie wybacza spartaczonej roboty. I o ile nawet byłbym w stanie wydusić tyle pieniążków na wymarzony dach to boje się, że zostanę z krzywym dachem i bez pieniążków. Łatwo powiedzieć, żeby przypilnować i nie odpuszczać, niestety ciężej to potem zrealizować (zwłaszcza przy moich warunkach i pracy..).
    Zastanawiam się czy nie odpuścić wymarzonej prostej formy na rzecz jakiejś bardziej klasycznej dachówki. Korzyści z tego byłby dwie po pierwsze dekarze nie muszą być tak dokładni i nie będą mnie resztę mojego życia denerwować niedoróbki na dachu, po drugi wydaje mi się, że te dachówki są tańsze.
    Co sądzicie na ten temat? Lepiej zostać przy płaskiej czy znaleźć sobie alternatywę? Znacie jakieś alternatywne dachówki w miarę dobre i o stosunkowo prostej formie? Miał ktoś podobne dylematy?
    Dzięki, pozdrawiam!

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Mieliśmy dokładnie ten sam dylemat, czy drogą dachówkę będzie ktoś umiał ułożyć perfekcyjnie. Obejrzeliśmy sporo dachów zarówno w Internecie jak i w okolicy, które znacznie odbiegały od naszych wyobrażeń o płaskiej dachówce. W szczególności gdy każdy projekt domu i dachu, który oglądaliśmy wyglądał świetnie. Nasze wyceny dachów wraz z robocizną również opiewały na kwoty w okolicach 70k i znacznym kosztem była tutaj wartość samej dachówki.
    Ostatecznie wybraliśmy klasyczną dachówkę firmy Braas Rubin V9 i w przyszłym tygodniu jeśli tylko pogoda nie zawiedzie, będziemy się cieszyć swoim dachem.
    Nam się przy okazji udało obejrzeć kilka domów tego samego projektu właśnie z dachówką klasyczną, dzięki czemu wiedzieliśmy, że nie będzie źle w porównaniu z pięknym projektem dachówki płaskiej.

    Zupełnie odpuściliśmy kwestie tego, że dach nie będzie jak z projektu, uznaliśmy, że to pierwszy większy kompromis, a takich pewnie będziemy musieli podjąć więcej.Nic na siłę, może kiedyś jakość dachówek płaskich będzie lepsza i umiejętność ułożenia będzie powszechna. Wtedy może zdecydujemy się zbudować kolejny dom?
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Ciągle się waham. Kurcze podobają mi się płaskie dachy i nie jestem w stanie wybrać innej dachówki. Zastanawiam się nad takim ryzykownym kompromisem, czy by nie wybrać tańszej płaskiej dachówki np Orea 9 (fajna duża, bardzo ładna ale podobno z wadami) albo Actua 10 (płaska ale nietypowa). Obie są dużo tańsze i przynajmniej po zdjęciach z realizacji widzę, że czasami jednak efekt jest zadowalający, ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.
    A może ktoś z tutejszych pracował już z płaską dachówką i chciałby zrobić kolejny daszek w opolskim?

  4. #4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190828_104413 (800x450).jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	434032

    Nam robili dachówkę MH piano młodzi chłopcy, co nie mieli doświadczenia z układaniem płaskiej dachówki, ale ona jest na tyle równa, że trudno ją popsuć.
    Chyba się udało.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190815_105927 (800x600).jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	434033

    jeszcze zdjęcie robione ok godziny 20

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190827_193732 (800x400).jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	434034
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 29-08-2019 o 13:04
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał chomik-00 Zobacz post
    ...dekarze nie muszą być tak dokładni...!
    To jest bardzo złe rozumowanie. Bez względu na rodzaj pokrycia dekarze muszą być dokładni! Oczywiście dachówka falista wybacza drobne niedokładności w łaceniu dachu. Natomiast budując dla siebie warto poszukać sprawdzoną firmę dekarską. Renomowany dekarz ma z pewnością kilka swoich realizacji, które warto zobaczyć przed dokonaniem ostatecznego wyboru wykonawcy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony