dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie Trwałość płyt indukcyjnych - ile czasu używacie ?

    Szukam informacji o trwałości płyt indukcyjnych. Podzielcie się doświadczeniami.

    Moja płyta "Mastercook I4DE84S" 90cm, odmówiła posłuszeństwa na dwóch polach, po 7 latach użytkowania. Zastanawiam się czy to dużo, czy mało?

    Dałem do naprawy, po wymianie kilku części (200zł) płyta zaczęła działać, jednak podczas testu w serwisie usterka wystąpiła ponownie. Mam zagwozdkę - czy inwestować dalej, czy myśleć o zakupie nowej? Jeśli tak, to jaką markę obecnie warto kupić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta-indukcyjna-mastercook-i4de84s-80-cm-3031727692.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	433920
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Niewiele ci pomogę mam 4mc
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Przy trwałości "dzisiejszych" sprzętów to już dużo.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Podejrzewam ,że ta poważniejsza awaria to skutek wcześniejszego wyciągnięcia jej celem naprawy jednego z paneli sterujących (timera) i podniesienia owieszonych pól grzewczych (objaw brzęczenia) . Nie wiążę tego jednoznacznie ponieważ wydarzyło się to po około 2/3 tygodniach . Jednak sądząc po uszkodzeniu serwis sugeruje kiepskie połączenie na 'Nce'

    A było nie ruszać , bo jak wiadomo "ruszysz g... to śmierdzi"
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #5

    Domyślnie

    Mój Mastercook po 8 latach zaczął mieć problemy z jednym polem.
    ***** ***

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Na FB znalazłem kogoś kto pracuje w serwisie
    Pracuje w Gwarancyjnym serwisie Samsung, do niedawna mieliśmy też autoryzacje Sharp ale.wypowiedzieliśmy im umowę bo to była masakra. Electroluxa i Bosha robimy głównie na ubezlieczeniach i one zdecydowanie sporadycznie się pojawiają. Amica z tego co wiem ma kiepski serwis ale z nią mamy małe doświadczenia, ale jeśli jakieś są to słabe
    także chyba jednak sytuacja się klaruje , bo na elektrodzie tez wszyscy za Electrolux'em .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Po tym jak nas kiedyś Electrolux potraktował z reklamacja lodówki to mogą zapomnieć o tym, że wezmę coś jeszcze od nich.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Teka IR 641 od 10 lat działa bez zarzutu.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie

    Tez Teka IRS 643 i tez 10 lat. Jest na tyle fajna że zabraliśmy ją z mieszkania do nowo wybudowanego domu. .
    Ostatnio edytowane przez Brunoxp ; 26-08-2019 o 16:41

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam śp. Mastercooka już prawie 11 lat i działa.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Na forum elektroda złapałem kontakt do serwisanta...
    pytałem o Sharpa , ale dostałem też rzeczową odpowiedz o innych

    Fakt, ze marka znana, ale ze sprzętu RTV, mniej już komórek, bo to głównie na rynek azjatycki było produkowane. AGD to od 4-5 lat dopiero.
    Nie wypowiem się o Sharpie, bo zaledwie byłem do 4-5 sprzętów. Ale jakość wykonania taka średnia. Fakt, ze zakup i potem części nie są drogie.
    Co do Amici to kiedyś to jeszcze indukcje robiła w miarę dobre. Teraz wszystko z Chin leci i jakość mocno spadła.
    Co do serwisu Amica, Sharp, to wszystko zależy od od konkretnego punktu serwisu i serwisanta. To, że komuś w jakimś punkcie serwisowym nie naprawili lub coś innego to nie znaczy, że dana marka jest zła. Jak brałbyś Amicę to musisz liczyć się z tym, ze często czas dostawy części jest dość długi (2-3 tygodnie). Widzę, że do płyty Sharpa większość części jest od ręki (np. jeden moduł mocy: Link). Do Amici: Link). Czyli widać, że na zamówienie i cena sporo wyższa, ale tu widzę, to jeszcze na tych dobrych modułach EGO (ale też padają. Sam mam taką płytę, ale o normalnych wymiarach i jedno pole nie działa (zawsze przednie prawe)). Ale jak dla mnie to w niczym nie przeszkadza. Kto gotuje więcej niż na 3. Zazwyczaj 1-2 pola zajęte.

    AEG / Electrolux to na modułach serii Tiger. np.: Link. 9 na 20 takich płyt ma banalna usterkę. Ta 1 to wina modułu obsługi (najczęściej te co mają w dolnym prawym rogu sensory). Ale do tej pory miałem 2 lub 3 takie usterki.

    Bosch / Siemens ostatnio jakąś wpadkę ma z wypalającym się złączem induktora. W większości droga naprawa (ok. 3/4 nowej płyty). Lub odłączam jedno uszkodzone i klient dalej korzysta na 3 polach.

    Beko to ten sam producent co Sharp i tu tez różnie bywa. Niektóre modele płyt nie znoszą zwykłych emaliowanych garnków.

    Candy / Hover kiedyś były dobre, teraz porównywalne do Beko.

    Whirlpool w starszych modelach zazwyczaj leciał lewy moduł. Ale w miarę tanio chodziły rozbitki to szło w miarę sensownie to naprawić.

    Samsung to jedna wielka porażka. Psuje się na potęgę, a cena części powala.

    Teka albo ma konstrukcję jak powyższa Amica lub Whirlpool, tylko cena x1.5, za to że napis TEKA, a moduł taki sam. Kiedyś klient zgodził się na naprawę - nowy moduł za ponad 2000zł i wpadłem na tym, bo coś TEKA spier....

    Indesit / Ariston - nie wypowiem się, bo może 1-2 miałem i to dawno.

    Miele, Smeg - Nie miałem.

    Kernau - dziadostwo.

    Zelmer - Starszy był na konstrukcji starego Candy, nowsze to już totalna China.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #12

    Domyślnie

    ja mam Candy
    coś takiego
    https://www.euro.com.pl/plyty-do-zab...E&gclsrc=aw.ds
    używam 9 lat. Przez te lata tylko jedna awaria - był wymieniany moduł 3 lata temu(200zł). Czasami nie działa też sygnał dźwiękowy (ale to dla mnie mało ważne), do tego na jednym polu jedna kreseczka się nie wyświetla, zamiast 9 wyświetla 5
    Też mam swoją biała i czarną listę firm od AGD...niektórych raczej nie kupię, ze względu na wcześniejsze doświadczenia...
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 31-08-2019 o 19:52
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Szukam informacji o trwałości płyt indukcyjnych. Podzielcie się doświadczeniami.

    Moja płyta "Mastercook I4DE84S" 90cm, odmówiła posłuszeństwa na dwóch polach, po 7 latach użytkowania. Zastanawiam się czy to dużo, czy mało?

    Dałem do naprawy, po wymianie kilku części (200zł) płyta zaczęła działać, jednak podczas testu w serwisie usterka wystąpiła ponownie. Mam zagwozdkę - czy inwestować dalej, czy myśleć o zakupie nowej? Jeśli tak, to jaką markę obecnie warto kupić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta-indukcyjna-mastercook-i4de84s-80-cm-3031727692.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	433920
    Nie wiem czy Ci to pomoże ale od prawie 10 lat użytkuję Elektroluksa widocznego na fotce.Nigdy nie była w naprawie i nie była serwisowana. Jakieś wady , delikatne wytarcia szkła na dwóch polach. Jej sprawność jeśli po tylu latach można powiedzieć jest niezmieniona.Jak na tamte lata niezbyt wypasiona.




    Teraz może kupiłbym taką :





    Chciałbym by miała np.możliwość postawienia przystawki do grilla na widoczne dwa pola



    .W sumie wystarczy jeden palnik gazowy do zabawy z wokiem .Pola mogłyby być łączone by móc postawić coś większego np. do duszenia. Na to zwracałbym baczną uwagę.Moja subiektywna oceno tak mi podpowiada.

    https://www.google.com/search?q=przy...l4lZdhhR7rp4M:

    https://hidbox.pl/plyta-electrolux-e...is,id2486.html

  14. #14

    Domyślnie

    Moja płyta to Amica podobny do tej PI6512TU ale kupiona w 2012.
    Można powiedzieć - podstawowa wersja, bez zbędnych bajerów i jutro mija 7 lat jak używam bez najmniejszego problemu (a gotuję baaaardzo dużo)

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post

    Teraz może kupiłbym taką :

    ...

    Chciałbym by miała np.możliwość postawienia przystawki do grilla na widoczne dwa pola
    ....
    tylko nie z palnikami , to koszmar do czyszczenia . Kupiłem Electroluxa eiv 835 , ma łączenie pól o ktorych piszesz , jeszcze nie korzystałem , bo nie mam sprzętu.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Józeffo

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-004
    Posty
    26

    Domyślnie

    Mój Bosh śmiga już 10 lat

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam płytę Elektroluxa od 5 lat - nie mam żadnych uwag, działa idealnie.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Teka IR 641 od 10 lat działa bez zarzutu.
    U mnie od 9,5 roku i też wszystko OK.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  19. #19

    Domyślnie

    W poprzednim domu mieliśmy płytę BEKO i ponad 7,5 roku chodziła bez żadnej awarii, zresztą do dnia dzisiejszego działa dobrze, jednak od dwóch lat jest używana raczej sporadycznie. Jedyny mankament powycierały się delikatnie białe ramki. W obecnym domu od ponad 2 lat mamy Electroluxa, działa ok, zobaczymy jak dalej.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    tylko nie z palnikami , to koszmar do czyszczenia . Kupiłem Electroluxa eiv 835 , ma łączenie pól o ktorych piszesz , jeszcze nie korzystałem , bo nie mam sprzętu.
    Witam i zazdroszczę.








    Z gazem zgadzam się bo ściany czyste itp. tylko ,że potraw np. typu wok nie zrobisz. Płyta zawalista.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony