dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zbysław

Kod pocztowy
    44-338

Domyślnie Pompa ciepła grzanie cwu.

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum i nie wiem czy temat był poruszany. Od trzech dni posiadam Panasonic aquarea t-cap 12 kW. do tego bufor i zbiornik na ciepłą wodę
    oba po 300 litrów. Z racji , że mamy jeszcze lato to grzeję tylko bojler. Moje pytanie jest czy zagrzanie wody od 36st. do 45st ma trwać ok. 35 minut?

Domyślnie

Cytat Napisał Zbysław Zobacz post
    Witam wszystkich.Jestem nowy na forum i nie wiem czy temat był poruszany. Od trzech dni posiadam Panasonic aquarea t-cap 12 kW. do tego bufor i zbiornik na ciepłą wodę
    oba po 300 litrów. Z racji , że mamy jeszcze lato to grzeję tylko bojler. Moje pytanie jest czy zagrzanie wody od 36st. do 45st ma trwać ok. 35 minut?
    Znasz moc z jaką grzane jest 600 l, czas, delta t, sam policzysz i ocenisz czy ma to trwać 35 minut.

Domyślnie

Podałbyś koledze ciepło właściwe wody i jakiś wzór to może by policzył

Lider FORUM (min. 2800) Avatar klaudiusz_x
    Dzielnica
    Jasrzębie-Zdrój

Domyślnie

Cytat Napisał Zbysław Zobacz post
    300L. wody podgrzanie bez strat o 9*C pożre 3,15kWh. Uwzględniając sprawność pompy PW, pewnie znacznie poniżej 1kWh.
    Pompa pracuje ze średnią mocą 5,4 kW. Teoretycznie.
    Ograniczeniem tak małej mocy, prawdopodobnie jest moc wężownicy zastosowanej w "bojlerze".
    Wyliczenie czysto teoretyczne, bez uwzględnienia warunków zewnętrznych i strat.
    CO: prąd w G12W:Kociołek 6kW. Koszt ogrzewania 5050kWh ==>> 1237zł.
    Śmierdzące GWC maxowe 24m2 Temperatura za GWC zimą poniżej 4*C
    Zakomarzone GWC film z inspekcji
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia