Jestem w trakcie budowy domku całorocznego
- dom podstawa 35m2 - parter +piętro
- ściany beton komórkowy 24cm+20 cm styropian
- fundament chudy beton +10 cm styropian
- strop drewniany

Potrzebuję dobrać metodę ogrzewania samego parteru. Mam dwie opcje, gdzie nie potrafię przeliczyć która z nich w użytkowaniu może być tańsza, przy założeniu że z domku będzie się korzystało dość często i latem i zimą.

1) Klimatyzacja z funkcją grzania 3 kw, która podobno jak pobiera 1kw to oddaje do powietrza 3kw, nie wiem jak poniżej
2) Maty grzewcze o powierzchni 20m2 x 150w = 3kw

Moc obydwu instalacji byłaby ta sama. Wstępnie chciałam założyć i to i to, ale może to za dużo jak na mały dość dobrze ocieplony dom.
Kłopot w tym że mimo że urządzenia mają tą samą moc, nie potrafię przeliczyć które może być tańsze w użytkowaniu zwłaszcza zimą. Moc ta sama ale zapewne dla utrzymania tej samej temp. 20-21 stopni, każde z nich może mieć inną częstotliwość uruchamiania się dla utrzymania w pomieszczeniu zadanej temp.

Czy to się w ogóle da jakoś policzyć?
Bo jeśli urządzenie włączę na 5h to x 3kw= 15kw x około 0,6zł za prąd = 9zł
Tylko że będąc w domu 24h/dobę muszę utrzymać temp. przez 24h , urządzenia pewnie nie idą wtedy przez 24h, no właśnie tylko ile h? co jakiś czas będzie się wyrównywać temp. do tych zadanych np. 21 stopni , ale urządzenia nie będą pracowały w trybie non stop, więc typ powyższej kalkulacji chyba nie ma sensu a innych nie znalazłam. 24h x 3kw * 0,6zł = 43,20zł za dobę

Czy jest jakaś możliwość przeliczenia które z tych dwóch urządzeń będzie tańsze w eksploatacji?
Proszę o pomoc