dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    instron

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    46

    Domyślnie Wybija różnicowke po włączeniu silnika 3 fazowego

    Witam. Panowie mam problem trochę dziwny, postanowiłem napisać tu bo moze ktoś miał takową maszynę przy wykończeniu domu i coś mi podpowie.
    Kupiłem popularną dyme 8 jest to heblarko grubośćiowka. Silnik 3 fazowy, 2.2 kw. U gościa sprawdzałem, włączyliśmy wszystko dziala. U siebie po włączeniu w garażu coś strzela w dymie i wywala różnicowke. Do podłączenia uzywam swojego przedłużacza, 4 żyły, mam cyrkularke która na nim dziala, a gdy podpinam dyme to wywala . O co tu może chodzić że u poprzedniego właściciela wszystko grało?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.
    Żeby odpowiedzieć na to pytanie, należy wiedzieć :
    - jak podłączony przedłużacz 4-żyłowy (do N czy do PE)
    - czy ta maszyna potrzebuje N
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    instron

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    46

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dyma.jpg
Wyświetleń:	758
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	433941

    Ponoć silniki 3 fazowe nie potrzebują N ale nie znam się aż tak bardzo na tym.
    Nie bardzo rozumie pierwszego pytania, więc postanowiłem zrobić zdjecie i spróbuję opisać jak najjaśniej.

    Z gniazda siłowego, (4 otwory),które jest zamontowane na heblarce i którego kawałek obudowy jest widoczny na dole zdjecia wychodzą 4 żyły i wchodzą do obudowy( z prawej strony te na dole) brązowa, czarna i żółto zielona to są fazy i widać je wpięte po kolei oraz niebieski który jest przykręcony do obudowy w prawym dolnym rogu( jest tam blaszka i znaczek uziemienia. Tak samo są one wpięte w gnieździe,te 3 na fazy i niebieski na największy otwór.
    Od uziemienia idzie drugi niebieski kabelek do silnika a wraz z nim te 2 czarne i jeden brązowy widoczne po lewej stronie. Te 4 żyły idą do silnika.
    Do uziemienia jest też wpięty czerwony kabelek, nie ma on tej oryginalnej blaszki jak te 2 niebieskie tylko zakręcony jest wokół śrubki. Znika on gdzieś z tyłu, nie bardzo wiem gdzie jest podpięty. Widoczna też jest druga czerwona żyła od fazy żółto zielonej idzie do wyłącznika. Ten z prawej czarny przycisk jest 0 a ten z lewej 1-nim się włącza heblarke.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał instron
    Ponoć silniki 3 fazowe nie potrzebują N ale nie znam się aż tak bardzo na tym.
    Silniki nie, ale styczniki z cewkami na 230 V już tak.
    Powodem jest podłączenie cewki stycznika pomiędzy L a PE.
    Tak na marginesie - skoro instalacja w budynku jest 3- i 5-żyłowa, z RCD, przedłużacz powinien być również 5-żyłowy.
    Cytat Napisał instron
    brązowa, czarna i żółto zielona to są fazy i widać je wpięte po kolei oraz niebieski który jest przykręcony do obudowy w prawym dolnym rogu( jest tam blaszka i znaczek uziemienia.
    Wszystko na ten temat! Szkoda słów.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 25-08-2019 o 12:59
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    instron

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    46

    Domyślnie

    A dokładnie to który to jest kabelek i co z nim zrobić ? Jestem laikiem i opis tej skrzynki chyba o tym świadczy, więc jak szanowny forumowicz chce pomóc to nieco jaśniej proszę.
    To chyba nie jest forum dla zawodowców.
    Ja tam nic grzebałem, i instalacji nie robiłem w domu. A kupiłem 4 zylowy bo gniazdo mam na 4 dziury w garazu.

  6. #6

    Domyślnie

    maszynę nalezy podłączyc przewodem 5cio żyłowym , wkorzystując żyłę niebieska jako N do cewki stycznika, a żóltoszieloną jako PE do obudowy silnika i kasety sterowniczej i wtedy bedzie działać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony