dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 55
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1091
  1. #421
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Witam, dla tych co chcieliby wykonać Tor ale nie wiedzą dalej jak to zrobić:

    Bierzemy 20 cm peszla byle jakiego, na przykład f25, rozcinamy go tak jak na obrazku, nakładamy go na rurę byle jaką, na przykład 2 cala, przecinamy go tak by powstała forma dla Tora, czyli taka by można było nawinąć do środka przewód. Ja nawijałem taśmę izolacyjną do środka peszla tak by trzymał formę. Do wewnątrz peszla nawijamy przewód byle jak i już. Usuwałem po kawałku peszel z cewki i nawijałem taśmę izolacyjną tak by Tor się nie rozpadł. Taśma niestety śmierdzi, więc mam kolejnego Tora zabezpieczonego taśmą malarską. A kolejny będę robił tak, będę smarował zwoje w trakcie nawijania woskiem pszczelim i będę miał prawdziwy Tor tak jak trzeba. Mnie wystarczył obrazek by zrozumieć jak to się robi.
    Przewód: odcinam izolację około metr i każdą parę skrętki mocuję do siatki ogrodzenia w odstępie 30 cm. Odmierzam 18,5 metra, rozcinam izolację a przewód zaciskam do wkrętarki zaczynam po woli kręcić aż się skrętka rozpuści na pary. Biorę jedną parę i zaciskam do wkrętarki i ją skręcam bardziej, tak by żyły się ułożyły około 45% względem siebie. I gotowe, uważać przy dokręcaniu by nie uszkodzić izolację, można na początek przygody z Torami nie dokręcać, bo to niema większego znaczenia.
    Pozdrawiam

  2. #422
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chlodnik

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    bochn
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    0

    Domyślnie

    Witam .
    Wczoraj miałem okazje wypróbować ową cewkę. Od kilku dni bolało mnie ramie (nadwyrężyłem).Znajomy pożyczył mi cewkę przyłożyłem z niedowierzaniem i oddałem mu po kilku minutach.Rano minie już ręka nie bolała. Dziwne Nie wiem jak to wytłumaczyć . Przyjechałem do domu późnym wieczorem poszedłem spać o 24 i obudziłem się wyspany o 4 rano gotowy do dalszej pracy. (jestem śpiochem i nigdy się w nocy nie budzę).
    Nie wiem czy to przez to ustrojstwo ale muszę je mieć .
    Ostatnio edytowane przez chlodnik ; 19-10-2019 o 20:35

  3. #423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Taaaa.... i specjalnie zarejestrowałeś się dziś na forum budowlanym, aby nam o tym powiedzieć ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #424
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chlodnik

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    bochn
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    0

    Domyślnie

    Szukałem info na ten temat . google znalazło. ten temat.
    Sam w takie cudowne rzeczy nie wierze jestem technikiem i co nieco wiem o prądzie. Dla mnie albo coś jest albo nie. Ale to było dziwne.I to wypróbuje .Jak trzeba będzie to zaloguje sie jeszcze na inne fora żeby się dowiedzieć więcej na ten temat.

  5. #425
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    O Matko i córko. !!! Noszę mój nieśmiertelnik

    Nieśmiertelnik – nazwa używanego w wojsku elementu systemu identyfikacji żołnierzy w razie ich śmierci, bądź ranienia. Jest to kawałek blachy z perforacją ułatwiającą jej przełamanie na dwie części, którą żołnierz nosi na łańcuszku na szyi. Na blasze wytłoczone są numery identyfikujące żołnierza. Może też składać się z dwóch blaszek identycznej treści noszonych razem (ten drugi system używany jest we współczesnej armii amerykańskiej). Amerykańskie nieśmiertelniki zawierają następujące dane: nazwisko, imię, numer ubezpieczenia, grupa krwi i wyznanie.
    , grawerowanie ukryłem bo jest nazbyt osobiste.Powiedzmy ,że chce mnie w razie "W" ratować inaczej jak np. zasłabnę na budowie.


  6. #426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A mógłbyś nosić cewkę....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #427
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ty może nie masz ja mam cewkę i ją noszę.Po huk mi druga i to jakaś wybrakowana.. Nosiłem ją zawsze gdy dom budowałem.

  8. #428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A mógłbyś nosić cewkę....
    To on jakiś niekompletny jest? Jak mu urwało, to zawsze można przyszyć protezkę z pompką, lecz bez refundacji

  9. #429
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Kolejna ciekawostka, przy okazji budowy generatorka do zasilania cewki Miszyna. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3624352.html

  10. #430
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Facet ogarnij się, takie "odkrycia" to opisywali w miesięczniku "Horyzonty techniki dla dzieci" rocznik chyba 1961. Tamże były również opisywane kluczowe eksperymenty Benjamina Franklina. Wszystko przystępnie wyjaśnione na wczesnomłodzieżowym poziomie, z ilustracjami Włodzimierza Wajnerta.
    Lektura może trochę pomoże ci zrozumieć otaczający świat

  11. #431
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Nie wiem czemu śmieszą mnie niektóre komentarze=próżny jestem?. Gdy udowodniłem, że teorie o błyskawicach są błędne i warto by je zweryfikować, bo... to towarzystwo na elektrodzie zjadło mnie razem z g... bo Franklin guru błyskawicy jak on rzekł tam ma być, zapomnieli albo nie wiedzieli, że Franklin zanim coś rzekł to sprawdził w praktyce a dzisiejsze towarzystwo naukowe żyruje na BF i snuje nie udolne teorie ano dla tego, że rzeczywistość nie pasuje do teorii ani względności ani przyrody prądu. Więc kolega Bertha, świat nie stoi nam miejscu i to co było 60 lat temu progresywne i nowoczesne już dawno kurzem powinno zajść i odejść w nie pamięć bo błędne. A więc 60 letnia lektura na pewno pomorze mnie zrozumieć nie świat ale kolegę i kolegopodobnych. Tyle, że ja nie chce was rozumieć

  12. #432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    " A więc 60 letnia lektura na pewno pomorze mnie zrozumieć nie świat ale kolegę i kolegopodobnych. Tyle, że ja nie chce was rozumieć"

    Wyrzuć biblię, bo ma więcej jak 60 lat i pewnie same głupoty zawiera. Takie stare...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    @pkorol
    Co ty człeku bredzisz? Gdybyś w młodości czytał wydawnictwa popularyzujące naukę, to MOŻE dzis nie wypisywałbyś głupot i nie wyważał otwartych drzwi.
    Adminy z elektrody mają jaja i dlatego musiałeś zmienić nicka.

    Ale czego Jaś się nie nauczy, to Jan nie będzie wiedział.

  14. #434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Teraz też mógłby czytać, bo zakazu nie ma, ale on nie chce.
    Cieszy się jak murzyn z blaszki z każdego "odkrycia".
    Chcesz mu zabrać tę radość?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #435
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    " A więc 60 letnia lektura na pewno pomorze mnie zrozumieć nie świat ale kolegę i kolegopodobnych. Tyle, że ja nie chce was rozumieć"

    Wyrzuć biblię, bo ma więcej jak 60 lat i pewnie same głupoty zawiera. Takie stare...

    Adam M.
    Będziesz zawiedziony, nie mam osobiście ani Koranu ani Biblii, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem jeden raz.

  16. #436
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    @pkorol

    Adminy z elektrody mają jaja i dlatego musiałeś zmienić nicka.
    Nie, zrobiłem to dla tego by mim gębę wykrzywiło kiedy muszą czytać mojego nicka)))) Za każdym razem jak kasują kolejny temat to widzę jak ich karci, bo muszą po raz kolejny przeczytać jak Ja ich Zdecydowanie Witam!
    Adamie, nikt niczego nie wywarza, ale małymi kroczkami dotrzemy razem z elektrodą kiedy diody będzie zaświecać pole elektrostatyczne a nie elektoromagnetyczne a ponieważ nie można tego zrobić od razu wiec musimy się bawić w takie dyrdymały i powoli zbliżać się do finału. Nie wiem czy zauważyłeś ale pole statyczne w wiki już nie istnieje ( w świadomości elektrodowiczów też). Pewnie w twoich podręcznikach z lat 60tych to pole jeszcze istniało w najlepsze?

  17. #437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    JEŻELI posługujesz się terminem - potencjał, wolt, TO nadal istnieje.
    Elektrostatyka niczego nie zaświeci.
    Świecenie LED związane jest z PRZEPŁYWEM prądu, nie ze statyką.

    Albo bredzisz, albo kradniesz terminologię z normalnej fizyki - i też brednie wychodzą.

    "Będziesz zawiedziony, nie mam osobiście ani Koranu ani Biblii, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem jeden raz. "
    No, to zostały Ci jeszcze tylko Tora i Księgi Wedy...
    Czytaj ze zrozumieniem, mimo że są dość stare.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #438
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Zawsze może uzupełnic braki pracą zbiorową p.t. "Historia WKP(b)" - wydanie polskie 1948. Ściególnie polecam rozdział pt. "Najazd jaśniepanów polskich na Kraj Radziecki" . Kabarety wymiękają.

  19. #439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Bertha
    Dzieła Lenina też masz?
    Zajmowały cały regał, ładnie wydane, ślicznie wyglądały...
    Zwykle nawet nie otwarte. Do upiększania były a nie do czytania...
    I... kosztowały jakieś smieszne grosze!
    Teraz mało kto to ma...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #440
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    JEŻELI posługujesz się terminem - potencjał, wolt, TO nadal istnieje.
    Elektrostatyka niczego nie zaświeci.
    Świecenie LED związane jest z PRZEPŁYWEM prądu, nie ze statyką.

    Albo bredzisz, albo kradniesz terminologię z normalnej fizyki - i też brednie wychodzą.

    "Będziesz zawiedziony, nie mam osobiście ani Koranu ani Biblii, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem jeden raz. "
    No, to zostały Ci jeszcze tylko Tora i Księgi Wedy...
    Czytaj ze zrozumieniem, mimo że są dość stare.

    Adam M.
    Tak, co jeszcze mam przeczytać by stać się wreszcie jak wy? Tora nie była dostępna kiedy miałem czas i zapał na poczytywanie takich rzeczy. Japończycy mawiają" Wystający gwoźdź wbijają z powrotem"
    Oczywiście że bredzę, mieliście w szkole maszynę wytwarzającą statykę, widzieliście jak to działa. Nota bene błyskawica to starsza siostra statyki. To, że udało się ją wpompować do przewodu nie oznacza, że to nie może kiedyś się stać.

Strona 22 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony