dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 55
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 1091
  1. #461
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Wahadełkiem to bawiłem się gdzieś w latach 80', w czasach gdy Domański ubogacał Oławę w cuda. Wychyły kawałka mosiądzu, wirowania i takie tam klimaty magiczne mogą ludzi uszczęśliwiać nie gorzej niż woda z mąką. A w rękach zimnych cyników taką inżynierią społeczną można wyrządzić wiele złego...
    Jakoś mi nie żal tych, którym owo zło można wyrządzić. Natura, dziwnym trafem, broni się skutecznie sama przed apologetami czarów. Robi to w dodatku perfidnie, bo głupota niczym nieuzasadnionych eksperymentów ze zdrowiem powoduje najczęściej jego eliminację.
    Rozwodnione kozie mleko podawane w ilościach homeopatycznych, tak samo uzdrawia jak nieznane matematyce pola i aury, których zrozumienie i fascynujący opis jest domeną jedynie ich twórców. Zaobserwowanie natomiast czy udowodnienie istnienia takowej uzdrowicielskiej przestrzeni,jest tak samo możliwe jak wyliczenie operatora nabla z gradientu obecności Ducha Świętego.

  2. #462
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    wyliczenie operatora nabla z gradientu obecności Ducha Świętego.
    Za takie obliczenia Królewska Szwedzka Akademia Nauk powinna przyznać Nobela bez wniosku Watykanu.
    Autorom obliczeń taka nagroda się po prostu należy!


  3. #463
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Kolega podglądaczu sąsiadów, trochę kolega się spóźnił obecność ducha już dawno został zmierzona za pomocą zwykłej wagi na ziemniaki. Ale jak się to i relacja z podglądu, ma do tematu?

  4. #464
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Przecież temat o cudach to i cudowne odpowiedzi

  5. #465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wszystko, czego JESZCZE nie rozumiemy - jest CUDEM.
    Macie tu filmik o "cudach".
    Ale...
    Są tacy co cudów nie lubią...
    Oczywiście - dla kasy!

    https://www.youtube.com/watch?v=WOAHlFUdOE4

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #466
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Dzięki, już to widziałem ale oglądnąłem jeszcze raz Fajny autor, ciekawie mówi. Dla tego Miszyn udostępnił wszystkie materiały i zrezygnował z dalszych prac nad cewką która leczy. Natomiast parę osób kontynuuje prace w tym kierunku i jeden z nich twierdzi że już próbowano go zlikwidować. Cykl tematów o cewkach Miszyna na alektrodzie zakończył się happy-endem, musiałem skasować konto, bo towarzystwo tak się rozpaliło, że zaczęło rzucać we mnie podręcznikami po elektromechanice, według których taka cewka nie może istnieć bo nie jest podłączona do zasilania. Rzuciłem okiem na te podręczniki i się zdziwiłem, bo niema tam nic o rezonansie. Natomiast co ciekawe informacje ogólne dostępne mówią czytelnikom o tym, że przy rezonansie przewód ma opór zerowy, ale tak to pokrętnie napisane, że nawet ja nie od razu to zrozumiałem, hoc wiedziałem o co chodzi. A druga ciekawostka taka, że prąd w sieci tak skonstruowany, by powodować straty przesyłowe i nie dopuszczać do jakichkolwiek prac alternatywnych z tym prądem. I nie pytajcie o szczegóły, bo nie umiem tego wytłumaczyć, baruje podstawowego wykształcenia

    Nie jest to temat o cudach i nie uda się kolegopodobnym jego tam zepchnąć.

  7. #467
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Wszystko, czego JESZCZE nie rozumiemy - jest CUDEM.
    Macie tu filmik o "cudach".
    Ale...
    Są tacy co cudów nie lubią...
    Oczywiście - dla kasy!

    https://www.youtube.com/watch?v=WOAHlFUdOE4

    Adam M.
    To pewne uproszczenie, bo według pewnego zacnego naukowca: "cudów nie ma , są tylko prawa fizyki". Ale potocznie sens tego co powiedziałeś, jest zrozumiały.
    Filmik trochę wprowadza w błąd, bo łączy zdarzenia wartościowo różne dla nauki i nie do końca mówi też prawdę.
    Np wspominany prof Filimonienko wcale nie odszedł w niepamięć. Może w Rosji tak, podobnie zresztą jak inni tam np Landau czy Lifszyc, ale na świecie jego pochodne tej pracy nadal są kontynuowane.
    Niestety z nauką jest tak, że doświadczenia musza być powtarzalne i niezależne. Tu nie ma cudów.
    BTW wspomniany skandal Fleischmana i Ponsa pokazał wyraźnie ich przekręt, z czym wielu optymistów wciąż nie może się pogodzić To co uzyskał Filimonienko w zmienionych jednak wyraźnie warunkach, nadawało się jedynie na ciekawostkę i zaczyn poszukiwań a nie do wykorzystania już w praktyce.
    Tak jest z grafenem, tak "poległ" w Polsce prof Antonowicz w latach 80'. Jeden jedyny na świecie uzyskiwał okazjonalnie efekt wysokotemperaturowego BCS na sandwichach robionych w domowym piekarniku, przekraczając znacznie magiczne 110K . Cóż z tego? Jest dzisiaj ciekawostką, bo nikt nie wie gdzie tkwił diabeł i...prawdopodobnie błąd.

    Natomiast całkowicie się z Tobą zgadzam w ostatnim zdaniu, że są lobby, które dla kasy storpedują co się. Jest jeszcze wszechmocna armia o której zupełnie zapominamy.
    O środowisku naukowym i jego kłótniach przez litość nie wspomnę. Jednakże bezrefleksyjne stawanie wszelkiej maści niedouczonych amatorów i wielkich entuzjastów cudów po stronie tych, którym się w dobrej wierze zdało, że właśnie oto odkryli lapis philosophorum, jest nierozsądne i sprowadza ich fanów do poziomu miłośników tworzenia dziwacznych teorii spisku.
    To jak wiesz, choćby z polskiego grajdoła, dosyć specyficzna , z reguły mocno ograniczona grupa naiwnych i bezkrytycznych optymistów, zamiast przez wiedzę osaczonych mentalnie przez YT, budujących świątynie wyznawców jakiejś kolejnej sekty płaskoziemców

  8. #468
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Rzuciłem okiem na te podręczniki i się zdziwiłem, bo niema tam nic o rezonansie. Natomiast co ciekawe informacje ogólne dostępne mówią czytelnikom o tym, że przy rezonansie przewód ma opór zerowy, ale tak to pokrętnie napisane, że nawet ja nie od razu to zrozumiałem, hoc wiedziałem o co chodzi. A druga ciekawostka taka, że prąd w sieci tak skonstruowany, by powodować straty przesyłowe i nie dopuszczać do jakichkolwiek prac alternatywnych z tym prądem..
    Za pisanie takich bzdur powinni cię zbanowac jak na elektrodzie.

    Poczytaj ze zrozumieniem tekstu o stratach prądu w funkcji cząstotliwości. Żeby było weselej poczytaj o problemach na liniach DC, my mamy taką pod Bałtykiem . Poczytaj uważnie forum, bo nie mozna cie czytac na trzeźwo.
    Pierwsze co trafiłem https://joemonster.org/art/39685

  9. #469
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Kolega podglądaczu sąsiadów, trochę kolega się spóźnił obecność ducha już dawno został zmierzona za pomocą zwykłej wagi na ziemniaki. Ale jak się to i relacja z podglądu, ma do tematu?
    Mam do Ciebie pytanie.Temat niebudowlany i naciągnięty pod względem merytorycznym. Znakomitości wraz i z Tobą tu wypowiadające się tłumaczą zastosowanie owej cewki zupełnie w innym świetle.Krnąbrny 8 ma wiedzę iż wywalono Cie z innego portalu , a Ty nie poddałeś się i siejesz tu na FM , nazwę to to , wiedzę tajemną udowadniając coś co udowodnione tak naprawdę nie zostało. Moje pytanie.Jak zastosowanie w/w cewki wpłynie np. na wyeliminowanie - zmniejszenie bólu reumatycznego . Skoro zbawienne działenie tej cewki jest w/g Ciebie własnie taki to poradzi sobie z w/w objawami. Nie potrzeba wtedy chodzic w pełnym tego słowa znaczeniu , stosować jakaś sprawdzona terapię jak można cewkę w/w.
    Choć większości chorych ruch sprawia ból i starają się oni ograniczyć swoją aktywność fizyczną do minimum, w rzeczywistości to właśnie sport jest najlepszym lekarstwem na bóle reumatyczne. Chodzi oczywiście chodzi o sporty rekreacyjne; należy unikać dyscyplin powodujących nadmierny wysiłek dla naszego układu kostnego i mięśniowego. Dobrym pomysłem może być zapisanie się na basen, aqua-aerobik (czyli ćwiczenia w wodzie) lub uprawianie spokojnych form marszobiegu. Zbawienny wpływ mogą mieć dla naszych stawów także zwykłe spacery – dlatego warto znaleźć w sobie motywację i wyjść z domu, niezależnie od pogody panującej na zewnątrz. Ćwiczeń unikać należy jednak w okresie zaostrzenia objawów – gdy ból jest bardzo silny, koniecznie skontaktuj się z lekarzem, w celu rozpoczęcia rehabilitacji pod okiem profesjonalisty.

  10. #470
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Mam do Ciebie pytanie.Temat niebudowlany i naciągnięty pod względem merytorycznym. Znakomitości wraz i z Tobą tu wypowiadające się tłumaczą zastosowanie owej cewki zupełnie w innym świetle.Krnąbrny 8 ma wiedzę iż wywalono Cie z innego portalu , a Ty nie poddałeś się i siejesz tu na FM , nazwę to to , wiedzę tajemną udowadniając coś co udowodnione tak naprawdę nie zostało. Moje pytanie.Jak zastosowanie w/w cewki wpłynie np. na wyeliminowanie - zmniejszenie bólu reumatycznego . Skoro zbawienne działenie tej cewki jest w/g Ciebie własnie taki to poradzi sobie z w/w objawami. Nie potrzeba wtedy chodzic w pełnym tego słowa znaczeniu , stosować jakaś sprawdzona terapię jak można cewkę w/w.
    Nie wiem, gdzie jaka tajemnica? Widziałeś na filmie gościa co niszczył bakterie rezonansem? Gdzie jego rezonansy i wyniki badań? Nie był to laik taki jak ja a prawdziwy naukowiec.
    Bardzo bym chciał odpowiedzieć na te pytania ale nie mam jak. Nie będę powtarzał za Miszynym ani za jego naśladowcami, bo każdy sieje własnymi teoriami. Nikt nie prowadził konkretnych badań klinicznych więc do końca nie wiadomo jak. Ale tysiące wyleczonych twierdzą, że im to pomogło i choroba nie powróciła. Pole elektormagnetyczne wytwarzane cewką nie leczy komórki tylko poprawia jej potencjał elektryczny. Komórki same się regenerują, chyba to jest nie podważalne? Mnie nie interesuje zasada działania tego urządzenia ja jestem jego użytkownikiem, jak użytkuje kuchenki czy instalacji PV, samochód. Ktoś kiedyś stwierdził, że samochód jest bezpieczny i ludzie zaczęli go ozywać, widział ktoś badania bezpieczeństwa samochodu? Nie. Miszyn twierdzi, że samochód jest nie bezpieczny, bo wytwarza nie korzystne dla zdrowia pole elektromagnetyczne, i gdyby doinstalować kondensator do niwelacji drgań eteru przez świece, to byłaby gitara. Ale żaden producent tego nie zrobi, bo niema na to paragrafu, jak niema paragrafu na to, że smartfony nas zabijają. Byli prowadzone badania i wystarczy nalepki która niweluje nie korzystne promieniowanie, żaden producent tego nie robi, bo niema paragrafu go do tego zmuszającego.

    Dobrym pomysłem może być zapisanie się na basen, aqua-aerobik: Nic to nie pomorze, żaden aerobik nie naprawi zniszczonej aury czy biopola. Czyli dopóki nie usuniesz przyczyny, skutków nie naprawisz. Leczeni bólu reumatycznego to jak odgarnianie śniegu ile go nie odgarniaj znów napada. Wystarczy rozłożyć parasol i niema śniegu i niema bólu. Cewka właśnie jest takim parasolem. Nie wiem jak wam to jeszcze tłumaczyć, nawet moje dzieci to zrozumieli i sięgają po cewkę, bo to magiczne kółeczko które pomaga a, że też zaświeca diody na odległości pary centymetrów (niektórzy podają 40 cm a ja widziałem jak świeciły przez ścianę żelbetową) to czyni z niej dodatkową atrakcje.

    Niema w tej cewce żadnych cudów, po prostu nie posiadamy wiarygodnych narzędzi by móc wytłumaczyć wiarygodnie jej działanie. Jezus przywracał ludzi do życia i dalej mu nie wierzymy. Więc jak daleko trzeba się posunąć, by udowodnić całemu światu, że kawałek drutu w mojej kieszeni chroni mnie i leczy A no chyba tak, że jej z stamtąd nie wyciągać i siedzieć cicho, ktoś spragniony wiedzy i tak odnajdzie informacje i sobie to kółeczko ukręci a żeby się przekonać osobiście. Więc nie oczekujcie na dowody ja tych dowodów wam nie dam, szukajcie sami. Ten temat nie o dowodach tylko o skutkach stosowania tej metody zapobiegania ewentualnych problemów zdrowotnych a że pomaga też chorym, trudno, niema ideałów na tym świecie.
    p.s
    "wiarygodny": czy coś co może dorównać wierze, a nie odwrotnie? Waga na ziemniaki już udowodniła istnienie ducha w który ludzie wierzyli do tysiącleci. Kto następny?
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 24-10-2019 o 08:36

  11. #471
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Nie wiem, gdzie jaka tajemnica? Widziałeś na filmie gościa co niszczył bakterie rezonansem? Gdzie jego rezonansy i wyniki badań? Nie był to laik taki jak ja a prawdziwy naukowiec.
    Bardzo bym chciał odpowiedzieć na te pytania ale nie mam jak. Nie będę powtarzał za Miszynym ani za jego naśladowcami, bo każdy sieje własnymi teoriami. Nikt nie prowadził konkretnych badań klinicznych więc do końca nie wiadomo jak. Ale tysiące wyleczonych twierdzą, że im to pomogło i choroba nie powróciła. Pole elektormagnetyczne wytwarzane cewką nie leczy komórki tylko poprawia jej potencjał elektryczny. Komórki same się regenerują, chyba to jest nie podważalne? Mnie nie interesuje zasada działania tego urządzenia ja jestem jego użytkownikiem, jak użytkuje kuchenki czy instalacji PV, samochód. Ktoś kiedyś stwierdził, że samochód jest bezpieczny i ludzie zaczęli go ozywać, widział ktoś badania bezpieczeństwa samochodu? Nie. Miszyn twierdzi, że samochód jest nie bezpieczny, bo wytwarza nie korzystne dla zdrowia pole elektromagnetyczne, i gdyby doinstalować kondensator do niwelacji drgań eteru przez świece, to byłaby gitara. Ale żaden producent tego nie zrobi, bo niema na to paragrafu, jak niema paragrafu na to, że smartfony nas zabijają. Byli prowadzone badania i wystarczy nalepki która niweluje nie korzystne promieniowanie, żaden producent tego nie robi, bo niema paragrafu go do tego zmuszającego.

    Dobrym pomysłem może być zapisanie się na basen, aqua-aerobik: Nic to nie pomorze, żaden aerobik nie naprawi zniszczonej aury czy biopola. Czyli dopóki nie usuniesz przyczyny, skutków nie naprawisz. Leczeni bólu reumatycznego to jak odgarnianie śniegu ile go nie odgarniaj znów napada. Wystarczy rozłożyć parasol i niema śniegu i niema bólu. Cewka właśnie jest takim parasolem. Nie wiem jak wam to jeszcze tłumaczyć, nawet moje dzieci to zrozumieli i sięgają po cewkę, bo to magiczne kółeczko które pomaga a, że też zaświeca diody na odległości pary centymetrów (niektórzy podają 40 cm a ja widziałem jak świeciły przez ścianę żelbetową) to czyni z niej dodatkową atrakcje.

    Niema w tej cewce żadnych cudów, po prostu nie posiadamy wiarygodnych narzędzi by móc wytłumaczyć wiarygodnie jej działanie. Jezus przywracał ludzi do życia i dalej mu nie wierzymy. Więc jak daleko trzeba się posunąć, by udowodnić całemu światu, że kawałek drutu w mojej kieszeni chroni mnie i leczy A no chyba tak, że jej z stamtąd nie wyciągać i siedzieć cicho, ktoś spragniony wiedzy i tak odnajdzie informacje i sobie to kółeczko ukręci a żeby się przekonać osobiście. Więc nie oczekujcie na dowody ja tych dowodów wam nie dam, szukajcie sami. Ten temat nie o dowodach tylko o skutkach stosowania tej metody zapobiegania ewentualnych problemów zdrowotnych a że pomaga też chorym, trudno, niema ideałów na tym świecie.
    p.s
    "wiarygodny": czy coś co może dorównać wierze, a nie odwrotnie? Waga na ziemniaki już udowodniła istnienie ducha w który ludzie wierzyli do tysiącleci. Kto następny?
    Widzę ,że reprezentujesz osobowość z rzędu " więcej sprzętu niż talentu". W pierwszym poście pisałeś jak działa cewka i ile kosztuje i to jak należy dokonać płatności by być właścicielem cewki ale tej właściwej. No właśnie nie odnalazłem nigdzie w Twoich postach na to odpowiedzi. Jeśli już podasz właściwe dane i sprawdzoną cewkę, to jakie dasz mi gwarancje i jaką będę miał satysfakcję z jej użytkowania? Reklamujesz - zachwalasz coś , a ja np. jako potencjalny nabywca nie wiem gdzie i na jakich warunkach kupić.Tylko nie mów ,że mam ją zrobić sam bo to nie temat budowlany np. jak samemu zrobić solary.

  12. #472
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Gwarancja?????????

    Taka sama jak obietnica nieba po śmierci. Zresztą piekła też.


    Ka$a, ka$a, po trzykroć ka$a!!

    Płacz i płać!

  13. #473
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Odpowiedź choć nie od tej osoby otrzymałem czyli temat można uważać za wyczerpany.

  14. #474
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Widzę ,że reprezentujesz osobowość z rzędu " więcej sprzętu niż talentu". W pierwszym poście pisałeś jak działa cewka i ile kosztuje i to jak należy dokonać płatności by być właścicielem cewki ale tej właściwej. No właśnie nie odnalazłem nigdzie w Twoich postach na to odpowiedzi. Jeśli już podasz właściwe dane i sprawdzoną cewkę, to jakie dasz mi gwarancje i jaką będę miał satysfakcję z jej użytkowania? Reklamujesz - zachwalasz coś , a ja np. jako potencjalny nabywca nie wiem gdzie i na jakich warunkach kupić.Tylko nie mów ,że mam ją zrobić sam bo to nie temat budowlany np. jak samemu zrobić solary.
    Proszę nie oszukiwać nie doświadczonych użytkowników MD. Nie po to męczyłem się na wykładach z prawa i wysłuchiwał jak "Ala ma kota". Nigdzie nie na pisałem, jak dokonać płatności. Odpowiadając na pytanie Bertha owszem, zapewniłem go, że skoro jest taki t.. i nie potrafi nawinąć na rurkę 20m skrętki, to mogę to zrobić dla niego, skoro ta niezmiernie skomplikowana konstrukcja kosztuje 1500 zł. które chętnie bym zapłacił ja gdyby nie żądanie producenta o przedpłatę 100%. Właśnie niemożliwość zakupu tego urządzenia (przedpłat nie dokonuję i operuję wyłącznie gotówką) zmusiła mnie do jego wykonania. A więc dla B.. czy kogo innego mogę ukręcić parę metrów skrętki za skromnie 1,5 patyka. Gwarancje dają nie uczciwie producenci na urządzenia które się psują. Tu niema co się psuć więc gwarancji brak. I właśnie mówię na pierwszej stronie, że zdrowie jest problemem każdego i pokazuję jak można w prostu sposób wykonać "cudowne kółeczko". Więc gdzie w tym wszystkim kasa? Jedyny interes mój taki, że chcę poznać użytkowników tej cewki i taki jest tytuł tego tematu.


    I tu z tobą się zgodzę Bertha, skoro nie mogłeś zadbać o swoje zdrowie to: Płacz i płać! Czy zaniesiesz kasę do lekarza i nic ci to nie pomoże czy zrobisz/kupisz cewkę Miszyna i może się zdarzyć "cud" i "placebko" zadziała i będziesz zdrowy, ty decydujesz. U lekarza cudów raczej bym się nie spodziewałbym.

    Mnie kompletnie obojętnie co sobie poczynicie, możecie czytać bądź pisać w tym temacie bzdury i się śmiać, możecie chwycić za druta i sobie ukręcić Tora. Ja mam i sobie chwalę, to była najlepsza inwestycja w moim życiu.

  15. #475
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Miałem zamiar zamówić takie cewki u jednego z "producentów". Gość powiecmy nauczył się robić te cewki i produkuje je metodą chałupniczą, dalej rozwija ten temat, szuka własnej drogi w tej dziedzinie. Taki zestaw składający się z kilku cewek kosztuje 1500 zł. Niestety producent żąda 100% wpłaty dopiero wtedy moje ceki zostaną wyprodukowane.
    Przeczytaj jeszcze raz brzmienie tego fragmentu napisanego przez siebie. Zauważyłeś ,że robią z Ciebie idiotę? Przepraszam za idiotę.

    Więc gdzie w tym wszystkim kasa? Jedyny interes mój taki, że chcę poznać użytkowników tej cewki i taki jest tytuł tego tematu.
    Skoro ich tu nie ma znaczy tych użytkowników to po co tu jesteś? Jak nie dla nich to może jak pisze Bertha własnie dla kasy.

  16. #476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Proszę nie oszukiwać nie doświadczonych użytkowników MD. Nie po to męczyłem się na wykładach z prawa i wysłuchiwał jak "Ala ma kota".
    Szkoda, że nie zaliczyłeś...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #477
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Skoro ich tu nie ma znaczy tych użytkowników to po co tu jesteś? Jak nie dla nich to może jak pisze Bertha własnie dla kasy.
    Lubię rozmawiać z takimi jak kolega. Dla czego kolega twierdzi, że ich niema? Są, tyle, że się boją kolegopodobnych i wcale im się nie dziwię. Namawiam ich by pisali zwłaszcza wtedy gdy twierdzą że nie działa.
    Co do kasy, nie pamiętam, żebym kiwną paluszkiem za darmo, więc skąd takie wątpliwości? Chyba, że chciałem popieścić swoje ego to wtedy komuś pomagałem "bezinteresownie". Co do kolegopodobnych, proszę się nie łudzić, że zrobię wam te druciane instalacje za darmo, wytrzepię was na całego. I nim więcej zemną dyskutujecie tym więcej szans, że traficie w moje sitwy pazerne Już nie możecie oderwać się od tego tematu a już nadchodzi ciąg dalszy, bo męczę drugi tydzień zasilacz i coś tam już pyka. No i chodzi mi po głowie już inna konstrukcja spadkobiercy Miszina.

  18. #478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Trzeba czasem sięgnąć po jaką rozrywkę, ale....
    Tutaj to trochę jak po sięgnięcie po granat!
    Pkorol
    Ja ROZUMIEM do czego zmierzasz, co testujesz...
    Nie rozumiem, czemu robisz to NA ŚLEPO!!!

    Prace Reifa kojarzysz...
    ZROZUM!!!
    Dotyczą wpływu pola EM na komórki.
    Potrafią pomagać , ale tez potafią truć, zabijać.
    Coś tworzysz...
    WIESZ CO TWORZYSZ?!
    Do tego...
    Piepszysz jak potłuczony językiem oficjalnej fizyki!
    Teksty są niestrawne, bzdury pleciesz chcąc COŚ przekazać.
    Ja rozumiem, że niewiele Cię to obchodzi.
    Ale miej litość dla innych!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #479
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Lubię rozmawiać z takimi jak kolega. Dla czego kolega twierdzi, że ich niema? Są, tyle, że się boją kolegopodobnych i wcale im się nie dziwię. Namawiam ich by pisali zwłaszcza wtedy gdy twierdzą że nie działa.
    Co do kasy, nie pamiętam, żebym kiwną paluszkiem za darmo, więc skąd takie wątpliwości? Chyba, że chciałem popieścić swoje ego to wtedy komuś pomagałem "bezinteresownie". Co do kolegopodobnych, proszę się nie łudzić, że zrobię wam te druciane instalacje za darmo, wytrzepię was na całego. I nim więcej zemną dyskutujecie tym więcej szans, że traficie w moje sitwy pazerne Już nie możecie oderwać się od tego tematu a już nadchodzi ciąg dalszy, bo męczę drugi tydzień zasilacz i coś tam już pyka. No i chodzi mi po głowie już inna konstrukcja spadkobiercy Miszina.
    Jednak robisz na zarobek te swoje cudeńka ale ja nadal nie wiem czy pomagają.Piszesz przecież ,że nie zrobisz tych :

    proszę się nie łudzić, że zrobię wam te druciane instalacje za darmo, wytrzepię was na całego.
    Po wypowiedzi Adasia sądzę ,że lepiej rób dla siebie i na sobie doświadczaj. Gdyby owe cewki pomagały jak sugerujesz to każdy tu budowlaniec skusiłby się i zrobił modelowo by np. przy jej pomocy usprawnić - zastąpić rzesze ludzi biorących udział czynny w budowaniu chałupy.

  20. #480
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Znam kojarzę, Raif pracuje na innych częstotliwościach, rozumiemy się? Co do reszty, byłoby dziwnie gdybyś oczekiwał od kucharki że ci wytłumaczy jak działa jej ulubiona indukcja Ja jestem amatorem, nic nie wiem i mnie to nie interesuje, niema znaczenia jak dział cewka Miszyna, natomiast ma znaczenie to, że działa i mnie pomaga, gdybym wyłapał nawet cień wątpliwości co do jej skuteczności, to nie byłoby tematu. Dane statystyczne mówią o tym, że jest bezpieczna, więc dla czego miałbym jej nie używać? Rezonans przebadany na wszelkie strony, Raif nie trafił przypadkiem tylko żmudnie sprawdzał aż przekonał się że tak jest a nie inaczej.

    Na jakie ślepo? W żadnym podręczniku niema informacji na ten temat, a uczeni elektronicy nawet nie dopuszczają myśli, że cewka (kondensator) Tesli może działać. Udowodniono na wszelkie sposoby, że pole argonu, czy prąd wirowy skupia się na każdym ostrym przedmiocie. Więc na wet noże (igły) i nawet palec skierowany w miejsce bólu mogą "leczyć". Cewka działa na podobnej zasadzie tylko skupia pole wirowe w sposób sztuczny o wiele większym natężeniu, dla tego jest skuteczniejsza od palca.

    A pie.. językiem fizyki dla tego, że jeżeli tego nie będę robił, to zostanę okrzyknięty za czarownicę. A takie próby podejmowane cały czas, zwłaszcza na elektrodzie. Wiec się dokształciłem ekspresowo, Cewka nie zaprzecza żadnym zasadom elektromechaniki, a że w podręcznikach niema cewek Tesli, to nie moja wina. W cewce zostały zrealizowane, znany nie ot dziś rezonans dopasowany do rezonansu cewki, Rezonans złożony czyli rezonans napięcia i rezonans natężenia. Dzięki czemu powstaje prąd wirowy który krąży w cewce. Diody świecą wyłącznie w wewnętrznych granicach cewki, nie wychodząc na obrzeża. Tylko cewka Tesli na to pozwala.

    Wskaż chociaż jedną rzecz ze swojego otoczenia która by nie próbowała cię zabić? Nie dasz rady wszystko co nas otacza nam zagraża, mniej lub bardziej. Cewka Miszyna nie, bo niema ani jednej relacji, że cewka komuś zaszkodziła, niema, nu chyba, że to zmowa magnatów paliwowych i oni to sprytnie ukrywają?
    Jak do tond omawiamy wyłącznie cewkę bez zasilacza, więc mówienie, że kawał drutu może nam zaszkodzić, jest śmieszne.

    Zresztą mówcie co chcecie, wisi mnie to. Ja mam, ja się przekonałem, ja korzystam i ja jestem zadowolony i zdrowy a reszta świata może mnie najwyżej ....

Strona 24 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony