dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Płyta fundamentowa budynek gospodarczy murowany (wysoki poziom wód gruntowych)

    Zastanawiam się na wybudowaniem budynku gospodarczego murowanego strop drewniany max 35 m2 na płycie fundamentowej woda gruntowa na około 1,6-2m pytania moję są takie:

    1. Jakiej grubości ma być płyta (beton)
    2. Jakiej grubości ma być xps pod płytą zależy na braku wilgoci w pomieszczeniach (mały warsztacik i magazyn narzędzi i elektronarzędzi)
    3. Czy siatka zbrojeniowa fi 6 oczko 15x15 bedzie odpowiednia (a może zbrojenie pod same mury)
    Ostatnio edytowane przez Irson ; 25-08-2019 o 18:18

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Budynek na zgłoszenie, nie oznacza że bez projektu.

  3. #3

    Domyślnie

    Jest to budynek gospodarczy nie mieszkalny takowego projektu nie musi mieć lecz budowany zgodnie ze sztuką...
    I dlatego pytam na forum osób które cos na ten temat mogą napisać...
    Ostatnio edytowane przez Irson ; 25-08-2019 o 19:39

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irson Zobacz post
    Jest to budynek gospodarczy nie mieszkalny takowego projektu nie musi mieć lecz budowany zgodnie ze sztuką...
    I dlatego pytam na forum osób które cos na ten temat mogą napisać...
    Możesz jakiś przepis podać na podstawie którego to piszesz?

  5. #5

    Domyślnie

    Na yotube znajdziesz "łukasza budowlańca" to buduje taki właśnie budynek na płycie co prawda bez ocieplenia

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar grzegomonia
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Dzielnica
    ul. Błotna 23h
    Posty
    47

    Domyślnie

    Widzę że użytkownik jajmar zawsze udziela tej samej fachowej odpowiedzi typu samowola budowlana, brak projektu, pozwolenia. Ludzie pytają się o konkretne szczegóły techniczne, czyli zakładamy że mają pozwolenie lub zgłosili budowę.

    Mój sąsiad 12 lat temu wybudował na na działce altankę 4 x 6 m, wysokość niecałe 5 m (posiada duże poddasze) z bloczka komórkowego 24 cm. Budował ją na płycie około 15 cm. Wiecie czym ją zazbroił? Wrzucił parę prętów które gdzieś wpadły mu do ręki nie robiąc z tego żadnej kratownicy na dole czy na górze. Altana stoi do dziś, żadnych pęknięć.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^w Polsce jest taki stan prawny, że nawet jak będziesz budował budynek gospodarczy na zgłoszenie to i tak potrzebujesz mieć w jakiejś formie projekt , pod którym podpisuje się ktoś z uprawnieniami. O tym pisze zawsze jajmar, którego w pełni popieram. Jak Ci się to nie podoba to Twoja sprawa ....

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar grzegomonia
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Dzielnica
    ul. Błotna 23h
    Posty
    47

    Domyślnie

    Nie do końca się z Tobą zgodzę. Przymierzam się do budowy budynku gospodarczego o powierzchni 35 m2 na zgłoszenie. Byłem już w starostwie i dowiedziałem się jakie dokumenty są wymagane. I tak po krótce:
    - zgłoszenie o zamiarze przystąpienia do budowy wolno stojącego parterowego budynku gospodarczego, garażu o powierzchni zabudowy do 35m2
    - oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane
    - szkic sytuacyjny działki z zaznaczonym obiektem
    - szkic budynku gospodarczego – rysunki, które wskażą usytuowanie pomieszczenia na działce
    - opis budynku – użyte materiały, parametry, wysokość i kąt nachylenia

    W szczególności dopytywałem o projekt, który zazwyczaj wykonuje projektant. Nie jest wymagany. Miły Pan w starostwie powiedział, że sam odręcznie mogę narysować swój budynek podając jego wymiary, rzuty z każdej strony i to wystarczy. W opisie mam podać technologię jego budowy, użyte materiały.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegomonia Zobacz post
    Widzę że użytkownik jajmar zawsze udziela tej samej fachowej odpowiedzi typu samowola budowlana, brak projektu, pozwolenia. Ludzie pytają się o konkretne szczegóły techniczne, czyli zakładamy że mają pozwolenie lub zgłosili budowę.
    Możesz sobie zakładać co tylko chcesz, ale idąc Twoim tokiem myślenia skoro ma ktoś pozwolenie to ma projekt, dlaczego zadaje w necie pytanie o grubości poszczególnych elementów?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar grzegomonia
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Dzielnica
    ul. Błotna 23h
    Posty
    47

    Domyślnie

    Przecież w tym konkretnym przypadku chodzi o budynek gospodarczy murowany strop drewniany max 35 m2, czyli zgłoszenie, czyli brak projektu zrobionego przez specjalistę (fachowca). Czyli nie wie, ma wątpliwości to pyta, pyta o grubość płyty, zbrojenie itp. a otrzymuje odpowiedź "Budynek na zgłoszenie, nie oznacza że bez projektu." Jestem przekonany, że to wiedział na pewno.

  11. #11

    Domyślnie

    xps przy 35 metrowym budynku gospodarczym z wodą co najmniej na 1,5m to przerost formy nad treścią. Daj jakiś zwykły hydro. U mnie jest parterówka równomiernie obciązona ze ścianą konstrukcyjną w samym środku płyty, jak powiedziałam konstruktorowi że chce xps pod to dawać to tylko przez grzeczność sie po głowie nie popukał. Ostatecznie dałam Xps głownie dlatego, że mam jedną z najwiekszych hurtowni w pl blisko i brałam cały samochód więc róznica do eps wyszła mi nie za duża.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegomonia Zobacz post
    Przecież w tym konkretnym przypadku chodzi o budynek gospodarczy murowany strop drewniany max 35 m2, czyli zgłoszenie, czyli brak projektu zrobionego przez specjalistę (fachowca). Czyli nie wie, ma wątpliwości to pyta, pyta o grubość płyty, zbrojenie itp. a otrzymuje odpowiedź "Budynek na zgłoszenie, nie oznacza że bez projektu." Jestem przekonany, że to wiedział na pewno.
    Dlaczego dyskutujesz ze mną zamiast pomóc koledze w potrzebie? Jeżeli potrzebne są szkice wykonane przez dowolną osobę to ta dowolna osoba dobiera dowolne grubości plyty zbrojenia itd.
    Na znanym wszystkim portalu jest gość co te projekty domu do 35m2 sprzedaje po 100zl była promocja nie wiem czy jeszcze jest.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony