dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie Pozwolenie na budowę z instalacją gazową przed czy w trakcie budowy

    Posiadam gotowy projekt domu z jednego z biur architektonicznych. Posiada on m.in. projekt instalacji gazu.
    Z tego co dowiedziałem się składając powzolenie na budowe wymagany jest m.in. projekt instalacji gazowej, opinia kominiarza. W chwili obecnej nie mam jeszcze projektu instalacji na gaz, złożyłem wniosek o warunki przyłącza gazu.
    Zależy mi na szybkim zdobyciu pozwolenia na budowe. Pytania:
    1) Czy można wykorzystać projekt instalacji gazowej z gotowego projektu? czy nie ma sensu bo np. architekt musi go i tak zaadaptować czy trzeba stworzyć i tak na nowo inny projekt przez kogoś z uprawnieniami "gazowymi"?
    2) Jeżeli z jakiś przyczyn lepiej aby powstał nowy projekt wykonany przez osobę do tego upoważnioną to czy architekt też musi ten projekt zaadaptować?
    3) Czy można zgłosić pozwolenie na budowe "bez instalacji gazowej" np. przy wykorzystaniu pompy ciepła/pieca na pelet a pozwolenie na instalacje gazową w tym nowo budującym sie obiekcie wnioskować po kilku miesiącach?

  2. #2

    Domyślnie

    Przy składaniu pozwolenia na budowę nie jest potrzebna opinia kominiarza. Instalacja gazowa wewnętrzna (składająca się z 2 części: wewnętrznej i zewnętrznej) powinna być częścią składową projektu domu. Za to odpowiada architekt adaptujący projekt gotowy. Powinien on zatrudnić podwykonawcę: projektanta instalacji.
    Ad 1) Można wykorzystać projekt z gotowego projektu, ale za to odpowiada architekt adaptujący.
    Ad 2) Nie można mieć dwóch aktywnych pozwoleń na budowę na jednej działce, więc albo projekt instalacji gazowej razem z domem, albo po odbiorze budynku.
    Ad 3) Nie ma obowiązku robienia instalacji gazowej. Można projekt bez gazu, a potem od nowa pozwolenie na budowę instalacji gazowej. Tylko to będzie drożej i dłużej.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kukuku2
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    .
    Ad 2) Nie można mieć dwóch aktywnych pozwoleń na budowę na jednej działce, więc albo projekt instalacji gazowej razem z domem, albo po odbiorze budynku.
    j.
    Nie wiem ale ja podczas trwania budowy miałem drugi projekt i pozwolenie na budowę instalacji gazowej.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 15 cm grafit 0,033, podłoga 20 cm, strop monolityczny 30 cm styropian , Piec Buderus GB072 14 kw, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony