dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ubezpieczenie domów drewnianych

    Witam,
    Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniami domów drewnianych? Czy są one droższe? Jakie firmy moglibyście tutaj polecić?

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam była zwyżka w ubezpieczeniu tylko za dach pokryty materiałem łatwopalnym (np gontem ) Za konstrukcję ścian liczą normalnie przynajmniej w Warcie . Ja mam takie na 3 lata w Warcie .

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Jakie byś nie wziął czy to murowany czy drewniany to tak czy siak grosze wypłacają , jak ktoś myśli że za całkiem zwalony czy spalony dom dostanie równowartość to jest jeleniem , poczytajcie sobie regulaminy wewnętrzne , grosze siegające 1 procenta są wypłacane .

  4. #4

    Domyślnie

    zawsze do rozpatrzenia roszczeń masz Sąd a regulaminami wewnętrznymi ubezpieczyciel może sobie dupę wytrzeć .... A jak ktoś jest jeleniem i nie umie dochodzić swoich praw to już jego problem

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Jakie byś nie wziął czy to murowany czy drewniany to tak czy siak grosze wypłacają , jak ktoś myśli że za całkiem zwalony czy spalony dom dostanie równowartość to jest jeleniem , poczytajcie sobie regulaminy wewnętrzne , grosze siegające 1 procenta są wypłacane .
    Bzdury jakies piszesz. Moze nie wyplacają 100% ale wszystkie przypadki ktore znam odszkodowania były dość uczciwie wypłacone.
    Zwyżka skladki na kontrukcje drewniane jest dość spora. Siega czasem nawet kilkadzieisat procent (jesli chodzi o ubezpieczenia od pozarów itp).

  6. #6
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Skoro wypłacają nie 100 procent ale ciut mniej to może byś powiedział łaskawie ileż płacą składki ??? bo jak ja mam płacić składkę roczną wartości 1/10 domu to rozumie ale jak płacisz 500-800 zł rocznie to po zwaleniu deomu dostaniesz 10 tys i spadaj .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Skoro wypłacają nie 100 procent ale ciut mniej to może byś powiedział łaskawie ileż płacą składki ??? bo jak ja mam płacić składkę roczną wartości 1/10 domu to rozumie ale jak płacisz 500-800 zł rocznie to po zwaleniu deomu dostaniesz 10 tys i spadaj .
    Umowy ubezpieczenia trzeba czytać. Czy jest franszyza redukcyjna, czy jest franszyza integralna. Jaka jest wartość budynku, wyłączenia itd.
    Za 1% wartości domu rocznie masz ubezpieczenie od wszystkich ryzyk + trochę dodatków (OC, ruchomości za kilkadziesiąt tysięcy itp.).

    Ze swojego ubezpieczenia nie miałem jeszcze okazji korzystać - ale z ubezpieczenia spółdzielni 2x już korzystałem, bo mnie zalały kaloryfery. Odszkodowanie w obydwu przypadkach pozwoliło pokryć koszty usunięcia szkody.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Place 400zł ale w tym mam tez ubezpieczenie od kradzieży i od innych nieszcześć typu powodz huragan itp.
    Ale jesli masz działke w obszarze zalewowym to sie nie zdziw jak za ubezpieczenie domu bedziesz musial zaplacic 5 razy tyle albo i więcej. Pozary domow zdarzają sie bardzo rzadko, całkowite spłoniecia jeszcze rzadziej. Ubezpieczyciel tak ustawia stawkę żeby wyjsc na swoje czyli jak pożar domu zdarza się raz na 50tyś domow to po wyplaceniu odszkodowania musi mu cos zostać z posotałych 49999. Glowne koszty ubezpieczycieli to jednak nie wyplaty za pozary tylko raczej za wlamania i zniszczenia mienia przez czlowieka. Nie wiem czego ty sie nasłuchaleś ale u mnie w OWU jest zapis że musza mi pokryć wszystkie straty spowodowane zdarzeniem losowym uzgledniając wartosc domu którą podałem przy ustalaniu rocznej skladki.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo_L

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    00-765
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał grrzegorz Zobacz post
    Witam,
    Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniami domów drewnianych? Czy są one droższe? Jakie firmy moglibyście tutaj polecić?
    Niestety drożej, bo ryzyko wyższe :

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony