dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czorny2503

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    21

    Domyślnie dom 100m2 system zlecony

    Dom murowany 100m2 da rade postawić stan deweloperski za 250 tys?

  2. #2

    Domyślnie

    parter, piętro? płyta, ławy? dach kopertowy, dwuspadowy? jakie ogrzewanie?
    w zasadzie to tylko pytania pomocnicze, ale moim zdaniem nie ma szans. moooooże 300.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czorny2503

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    parter, typ delicja może być 88m2. dach dwuspadowy, ogrzewanie na piec węglowy z podajnikiem, podłogówka.

  4. #4

    Domyślnie

    piec węglowy ...

  5. #5

    Domyślnie

    wyślij kilka zapytań ofertowych, to będziesz wiedział, jednak moim zdaniem jak wyżej - bez większościowej pracy własnej ciężko o wybudowanie domu w takiej cenie.
    chociaż zaraz odezwą się ludzie, co niby zlecone domy za 200k wybudowali a za 300k to już mieszkają i to w średnim/wyższym standardzie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    88m2 i piec węglowy??? Gdzie to zmieścisz jak masz dostęp do gazu to taki dom bezobsługowo za 1500 zł ogrzejesz, możesz też klimę plus kable i pc. 300 tys zleconym to minimum, jeszcze zależy jaki region Polski. Tarnow i okolice to 40 tys za samo postawienie terminy na ponad rok do przodu, gdzie reszta?.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czorny2503

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    nie mam niestety dostępu do gazu. A pompa ciepła jaka cena ogrzania taki metraż miesięcznie?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zależy przecież od izolacji czyli zapotrzebowania domu na ciepło.
    Nie sądzę by więcej jak 500 zł/m-c w sezonie grzewczym

    Piec na węgiel wymaga kotłowni - brudnego, pylącego pomieszczenia przeznaczonego tylko na kotłownię, które musi mieć określoną kubaturę. Do tego musisz wymurować komin i zrobić jego obróbki na dachu.
    A latem jak chcesz ogrzewać wodę do mycia? Rozpalać piec przy 32 stopniach za oknem?

    PC to sobie w łazience czy w korytarzu ustawisz.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał czorny2503 Zobacz post
    Dom murowany 100m2 da rade postawić stan deweloperski za 250 tys?
    Nawet, jak to same prace budowlane - to nie. Samorób jakieś szanse ma (zależnie jeszcze od materiałów i przyjętych rozwiązań)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał czorny2503 Zobacz post
    nie mam niestety dostępu do gazu. A pompa ciepła jaka cena ogrzania taki metraż miesięcznie?
    Cyba nie ma już możliwości grzania węglem do c... Wstyd by mi było chwalić się tym na forum. Mało masz u nas smogu?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Cyba nie ma już możliwości grzania węglem do c... Wstyd by mi było chwalić się tym na forum. Mało masz u nas smogu?
    Chce dać zarobić górnikom gdyż żądają wyższej płacy.
    Poza tym niektórzy płacą za siłownię a tu ma spacer farmera gratis.

  12. #12

    Domyślnie

    Bez działki, ogrdu, podjazdu, ogrodzenia i przy założeniu że robisz wszystko co mozliwe sam to się DA.
    Buduję dom 95 metrów i w tej chwli zaczynam kłaść płytki w kotłowni i łazience i wydałem dotychczas ok 200 tys.
    Planuję wydać jeszcze ok 120 tys zł ale to już ze wszystkim do zmieszkania.
    W domu robiłem sam fundamenty, murowałem ścianki wewnętrzne, sufity podwieszane, ogrodzenie, kostkę, ocieplenie, taras i jeszcze pewnie coś tam pominąłem.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymon_rysiu Zobacz post
    Bez działki, ogrdu, podjazdu, ogrodzenia i przy założeniu że robisz wszystko co mozliwe sam
    Przeczytałeś tytuł wątku w którym to napisałeś?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Piec na węgiel wymaga kotłowni - brudnego, pylącego pomieszczenia przeznaczonego tylko na kotłownię, które musi mieć określoną kubaturę. Do tego musisz wymurować komin i zrobić jego obróbki na dachu.
    A latem jak chcesz ogrzewać wodę do mycia? Rozpalać piec przy 32 stopniach za oknem?
    Do tego należy jeszcze doliczyć bufor ciepła (też to trzeba wstawić w kotłowni), żeby ten piec w ogóle mógł pracować i żeby podłogówka szybko nie odleciała z gwizdem.

    Widać, że autor wątku wielu spraw jeszcze nie przemyślał. Niech przez rok się dokształci, dopiero potem pyta o koszty.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Bez przesady.
    Za 500zł/m-c to może czystym prądem.
    Ja za 900zł/6mesiecy ogrzewam pompą ciepła 135m2.
    nie wiem jakie parametry cieplne ma mieć ten dom budowany możliwie najniższym kosztem, wiec wolałam zaokrąglić w górę z zapasem.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Zgodne z WT dla nowo powstających domów. No chyba że nie dopilnuje ekipy i dom to będzie przysłowiowy druszlak mimo 20cm na ścianach. Jeszcze zależy jaką temperaturę komfortową lubi bo dla jednych to 21 dla innych 23 a to odbije się na rachunkach. Znajomy 2 lata temu postawił ok 130m2 i płaci rocznie ok2600zl z cwu. Kosztowało go to 350 tys bo każdy wydatek liczył skrupulatnie. Ekipa wzięła za postawienie 32 tys. Grzeje tak jak ja gazem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony