dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie schody dywanowe - ostatni stopień

    Stolarz skończył montaz schodów dywanowych dębowych, bardzo stabilne, wszystko super, tylko że ostatni stopień był dorabiany po zamontowaniu pozostałych i ma inny wymiar. Wszystkie mają 18,5cm wys / 26cm głębokości, a ostatni 19,5 / 23. Stolarz i inny majster twierdzą, że to normalne, że ostatni jest dorabiany na koniec, poniewaz nie da się tak dokladnie wymierzyć i wystrugać, żeby nie było odchyłek, stąd dostatnim stopniem się koryguje. Czy to prawda, czy jednak fuszerka i reklamować?
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 27-08-2019 o 05:26
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Roznice do centymetra sa akceptowalne i nie wpywają na komfort uzytkowania,

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Roznice do centymetra sa akceptowalne i nie wpywają na komfort uzytkowania,
    Czy na pewno? Jest gdzieś w prawie budowlanym, że schody w części mieszkalnej nie mogą być wyższe niż 19cm. Jedynie do piwnicy mogą być wyższe.
    Tu sprawa dotyczy co prawda jednego stopnia tylko, ale ja czuje różnicę, jeśli schody mają różną wysokość. Jest to prostu niekomfortowe i tyle.
    Jak dla mnie słaby ten stolarz. Jak mierzył, że pomylił się az o 1cm??? Teraz pewnie nic nie wywalczysz, może jakaś obniżkę ceny. Ale bedziesz musiał się z tymi schodami męczyć kolejne x lat.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Zgodnie z warunkami technicznymi maksymalna wysokosc stopnia w domu jednorodzinnym nie moze przekraczac 19 cm.

    Druga kwestia, wykonanie stopnia o centymetr wyzszego i o 3 centymetry plytszego bedzie skutkowac potykaniem sie. Nie przyzwyczaisz mozgu do tego. Wszystkie stopnie maja byc takie same i nie, nie robi sie tak. Nalezy tak wszystko rozmierzyc, by bylo tak samo.

    Ja bym walczyl o schody do poprawy. Jesli mu nie pasuje, niech je wezmie.

    Pozdrawiam,
    Pawel

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Nie ma , po prostu nie ma schodow idealnych. Gość popelnił taki bład że nie korygował poprzednich stopni jak jeszcze mogl, przy ostatnim schodku było juz za pozno. Co do wysokosci i roznicy 1cm to na pewno nigdy tego nie odczujesz. Co do glebokosci to roznica jest dosc spora ale watpie zeby ktokolwiek uznał ci taka reklamacje.
    Rozumiem ze to schody samonosne a nie kladzione na betonie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Nie ma , po prostu nie ma schodow idealnych. (...) Co do wysokosci i roznicy 1cm to na pewno nigdy tego nie odczujesz. Co do glebokosci to roznica jest dosc spora ale watpie zeby ktokolwiek uznał ci taka reklamacje.
    Ty tak z doświadczenia, czy z teorii? Te schody są pewnie warte kilkanaście tysięcy. A są niezgodne z WT. I to jest fakt. Takim samym bezsprzecznym faktem jest błąd wykonawcy.

    Jeśli jeszcze niezaplacone, to ja bym się domagał poprawy. Tu nie chodzi o ideał, a o komfort i przyszłe użytkowanie. To inwestor będzie z nich korzystał przez wiele lat.

    Moja siostra ma schody o wysokości 19,4cm i długości 22,7cm. Chodzenie po tym to dramat.
    Akurat człowiek to takie zwierzę, że od razu wyczuje, że że stopniami jest coś nie tak.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej,

    Dzięki za wypowiedzi i opinie. Tak schody są samonośne. Długość i wysokośc stopnia na jakie się umawialiśmy i jakie były sensowne i mozliwe przy tej wielkości otworu to 18,5 / 26 i ten rozmiar jest dla mnie ok. Problem jest z ostatnim stopniem. Źle rozmierzone i faktycznie mogli to korygować wczesniej. Wysokość stopnia rózna o 1cm mi nie przeszkadza, chodzilismy po schodach z Żoną i to wydaje sie ok. Gorzej z głębokością, zwłaszcza, ze chodzi o najwyższy stopień, więc nie było by fajnie z niego spaść. Będę się domagał poprawy, a da się to zrobić i zyskać przynajmniej 2cm montując cieńszą statnią listwę i skuwając tynk z tej częsci otworu.
    Już rozmawiałem ze stolarzem i mają przyjechać ustalić plan działania.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony