dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marek-K.

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    29

    Domyślnie Garaż - ścianka wewnętrzna z OSB-3, kilka pytań?

    Witam! Proszę Szanownych FGrumowiczów o poradę. Zakupiłem starszy garaż, dwie ściany zatynowałem i dałem gładź. Ale myślałem żeby jedną scianę (szer. 4,5m x wys. 2,6m) obłożyć płytą OSB. Ponieważ porobię sobie na niej półki na narzędzia a poza tym mam już stolik z OSB który będzie się ładnie z tym komponował.
    Planuję dookoła ściany dać profil 30mm, oraz takie same profile (po dwie sztuki) co 125cm w pionie do przykręcania wewnętrznych krawędzi płyt OSB (po dwie bo prawa i lewa płyta) Żeby ładnie to do siebie przylegało, myślałem o pióro-wpuście: PŁYTA OSB-3 FREZ PIÓRO-WPUST 15 mm 2500x1250.

    I teraz mam 4 pytanka. Czy:
    - profil 30mm nie jest za lichy do takich płyt? Nie lepszy 60mm?
    - czy konieczne jest dawać wełnę pomiędzy ścianę a płytę? Ściana z pustakiem ma grubość 35cm więc chyba nie?
    - Nie licząc sufitu i podłogi, należy dać jeszcze jakieś profile w poziomie? Lub tylko poziome zamiast pionowych skoro są piórowpusty ?
    - Grubość płyty 15mm nie jest za gruba/ cienka ?

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Płyta OSB o takich wymiarach jest dość ciężka, więc rekomendowałbym zastosowanie większych profili. Jeżeli garaż nie jest ocieplony, to zastosowanie wełny mineralnej będzie dobrym rozwiązaniem. Dla uzyskania lepszej stabilności można wykonać konstrukcję krzyżową. Można również rozważyć impregnację płyt OSB, jeśli garaż nie jest ogrzewany i słabo wentylowany.

  3. #3

    Domyślnie

    Przy takiej konstrukcji to raczej zalecane jest profil UA 75

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar CADrysunki
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    34

    Domyślnie

    Może zamiast profili metalowych zrób regał z płyty która będzie maił ścianki boczne oraz tylną przykręconą do ściany. Będzie wtedy izolacja a konstrukcja będzie dobrze przytwierdzona do ściany za pomocą wkrętów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony