dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: wełna czy stryropian?

  1. #1

    Domyślnie wełna czy stryropian?

    Zastanawiam się nad wełną albo styropianem, tylko chciałem dobrej jakości, myślałem o Asytrothermie ale wyszło mi że coraz gorzej z ich jakością. Wełna jest jednak droższa dużo, i trudna w montażu. Ile trzeba wydać na ocieplenie wełną a ile dobrym styropianem?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dwa lata temu na Frontrocku dostałem wycenę na 185zł/m2, na styropianie - 125zł/m2 ze wszystkim. Nie dopilnowałem i trochę tandetny styropian mam. Teraz bym brał Etixxa co wyszłoby jakieś 15zł/m2 drożej. Czyli wyszłaby wełna drożej o 45zł/m2, U gorsze o ponad 10%. Tylko akystyka lepsza. Ja tam nie widziałem sensu dopłacać ponad 10K zł.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja się waham cały czas. Na wełnie wyjdzie drożej o jakieś 60zł/m2.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał romekmazurski Zobacz post
    myślałem o Asytrothermie ale wyszło mi że coraz gorzej z ich jakością.
    A gdzie Ci tak wyszło?
    Liczyłeś to?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Często na wełnę dystrybutorzy mają promocje. Polecam zapoznac się z konkretną ofertą . Oczywiście wełna wyjdzie troche drożej ale wex pod uwagę relane korzyści z jej zastosowania takie jak niepalność, paroprzepuszczalność (lepszy mikroklimat) i hydrofobowość. A także niezmienność parametrów w czasie .
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    paroprzepuszczalność (lepszy mikroklimat) i hydrofobowość.
    Dlaczego wypuszczanie pary wodnej, zimą, gdy i tak mamy przesuszone powietrze w domu miałoby być zaletą? Czy w takim razie należy unikać stosowania paroizolacji od wewnątrz, żeby tę zaletę wykorzystać? Bo przecież przy szczelnej paroizolacji wełna nie ma co przepuszczać.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dlaczego wypuszczanie pary wodnej, zimą, gdy i tak mamy przesuszone powietrze w domu miałoby być zaletą? Czy w takim razie należy unikać stosowania paroizolacji od wewnątrz, żeby tę zaletę wykorzystać? Bo przecież przy szczelnej paroizolacji wełna nie ma co przepuszczać.
    Zgodnie z zasadami fizyki budowli powinniśmy sotoswac materiały bardziej paroprzepuszczalne na zewnątrz. Paroizolacja nigdy nie będzie w 100% szczelna i w momencie gdy para wodna wniknie w przegrodę powinna mieć możliwość ujścia tak by jej ilość w przegrodzie sie nie nagromadzała. Stosując materiały sztuczne znacznie ograniczamy przepływ pary która przenika na zasadzie różnicy ciśnień w kierunku środowiska zimnego.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Często na wełnę dystrybutorzy mają promocje. Polecam zapoznac się z konkretną ofertą . Oczywiście wełna wyjdzie troche drożej ale wex pod uwagę relane korzyści z jej zastosowania takie jak niepalność, paroprzepuszczalność (lepszy mikroklimat) i hydrofobowość. A także niezmienność parametrów w czasie .
    Z niezmiennością parametrów w czasie to też bym nie przesadzał - 10 lat temu widziałem poddasze ocieplane wełną, byłem tam niedawno znowu i zobaczyłem tą "niezmienność"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Z niezmiennością parametrów w czasie to też bym nie przesadzał - 10 lat temu widziałem poddasze ocieplane wełną, byłem tam niedawno znowu i zobaczyłem tą "niezmienność"
    Ale tak jest. wełna nie ulega procesom starzeniowym. Mówi o tym nawet norma PN-EN 13162 że parametry termiczne sa niezmienne w czasie. Zawsze odpowiadając staram się nie rzucać słów na wiatr
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć jak pięknie teoria rozmija się z praktyką

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć jak pięknie teoria rozmija się z praktyką
    Znajoma dokładała dwa okna dachowe po 7 latach od budowy. No było to zaskoczenie co znalazła pod GK.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony