dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze wody, gazu i elektryczne bez domu i projektu

    Witam.

    Przepraszam za brak polskich znakow, ale obecnie nie mogę ich uzyc ( chyba ze autokrekta je sama wstawi w odpowiednich miejscach ).

    Kupilem dzialke bez warunków zabudowy i bez miejscowego planu zagospodarowania. Musze dopiero wystapic o warunki zabudowy. Na sąsiednich działkach już buduja się domy.

    Obecnie posiadam tylko dzialke i na razie nie planuje budowy domu, nie mam nawet projektu. Chciałbym już natomiast mieć wszystkie przylacza czyli prad, woda i gaz. Na sąsiednich działkach woda, prad i gaz już jest. Najblizsza dzialka na której sa wszystkie media znajduje się 120 metrow od mojej. Mam teraz pytania:

    1) Czy mogę już teraz wystapic o przylacza pradu, wody i gazu mimo iż nie ma warunków zabudowy i nie mam nawet zgłoszonego projektu domu?

    2) Za co place ja a za co gmina? Czy za pociagniecie rur od gazu i wody na tym odcinku 120 metrow place również ja?

    3) Czy musze już konkretnie wskazać do którego miejsca ma być doprowadzony prad, woda i gaz, czy tez mogę tylko zalozyc same skrzynki ( pradowa - szara, gaz - zolta ) i dopiero za jakiś czas poprowadzić rury i kable do konkretnego miejsca na działce ?

    4) Skoro odleglosc od mediów do mojej działki jest 120 metrow, następnie od granicy mojej działki do miejsca w którym docelowo będzie stal dom to 25 metrow, to czy można w przybliżeniu okreslic ile będzie kosztowac poprowadzenie rur i kabli? Wiadomo, ze nie dokładnie, ale chodzi mi o to czy będzie to bardziej 10 000zl, 15 000zl czy 20 000zl za wszystkie media. Da się to jakos obliczyć na podstawie waszych doswiadczen i waszych odleglosci?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    1- o przylacze prądu, gazu wody i kanalizy mozesz złożyć wnioski, prąd i gaz do miejscowego dystrybutora, woda kanaliza do miejscowego pgim itp.
    2- to zalezy od tytulu wlasnosci dzialki przez która będą przebiegać przyłącza, np jeśli pod drogą wspólnoty w tym Twoją, koszt pokrywasz Ty, a następnie odsprzedajesz gminie przylącze wody kanalizy. gaz buduje firma gazowa poprzez podfirmę, też na Twoj koszt. Chyba ze zapisy w gminie mowia inaczej.
    3- prad wysylasz mapkę, dystrybutor zaznacza miejsce skrzynki, mozesz to zatwierdzić lub wskazać inne miejsce, gaz to samo,

  3. #3

    Domyślnie

    2- Gaz, prąd i woda będą przebiegać przez drogę gminną ( publiczną ). Dzwoniłem przed zakupem działki do gminy i pani potwierdziła, że jest to działka gminna.

  4. #4

    Domyślnie

    1.Wpisz w google "koszt przyłącza gazowego"
    2. Nie wiem gdzie mieszkasz ale koszt przyłącza prądu u nas to ok 75 zł za kw ( do 200m ryczałtem)
    3. Woda - w miejskiej spółce myślę że powiedzą Ci ile mniej więcej by to kosztowało jak wskażesz im nr działki.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, wyszło mi, że za wszystkie przyłącza zapłacę około 20 000zł.

    Tylko najważniejsze pytanie, czy mogę pozakładać wszystkie media bez projektu domu oraz bez warunków zabudowy? Nie wiem, czy chcę ruszać całą machinę gdzie po wypełnieniu wniosków okaże się, że najpierw muszę mieć wydane warunki zabudowy, później zatwierdzony projekt i zgłoszenie o budowę.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Możesz mieć wodę, prąd i co zechcesz na działce rolnej, leśnej czy jakiejkolwiek innej. Nawet lepiej, jak sobie prąd pociągniesz "do przyczepy kempingowej" - bo przecież możesz w wakacje sobie przyjechać i chcesz sobie herbatkę wypić i laptopa podłączyć i nie będzie żadnego powodu do kwestionowania taryfy z grupy G.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Cytat Napisał vwrafi Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi, wyszło mi, że za wszystkie przyłącza zapłacę około 20 000zł.
    nie wiem jak to policzyles ale za samą wodę przynajmniej tyle zapłacisz przy tych odleglosciach. Jesli jest tam kanalizacja to licz przynajmniej razy dwa. Srednie ceny w miastach gdzie koparki mają blisko to 70-120zł/mb plus wykonanie studzienek jesli są konieczne. Wode kopie sie bardzo gleboko. Do tego jesli masz koniecznosc wykonania przepustów pod drogą albo czasowe wyłączenie drogi z uzytkowania to koszty beda wieksze. Pamiętaj że musisz przywrocić stan drogi do pierwotnego czyli jak usuniesz na fragmencie asfalt to musisz go naprawić, przekopiesz trawnik to musisz go odtworzyć itd. Na wszystko zgody z urządu plus oczywiscie projekt zatwierdzony przez wodociągi. Na gaz i prąd są ceny ryczałtowe zgodnie z jakims rozporządzeniem i do pewnej odleglosci zaplacisz stałą opłatę. Za prąd jest to iloczyn zadeklarowanej mocy X 70 pare zl czyli zwykle wychodzi kolo 2tyś zł. Gaz podobnie - jest ryczałt i przyłącze wychodzi okolo 2500zł (ale przy 120m odleglosci pewnie bedzie doplata bo to juz daleko).
    Na wszystko musisz miec projekty za które dodatowo zapłacisz (od 500 do 1tys zł od każdego przyłącza).
    Generalnie to może wyjść nawet 50 i więcej tysięcy jesli beda problemy. W mojej dzielnicy ostatnio gość sprzedawał działki w odleglosci 250m od reszty zabudowań i z tego co mówił doprowadzenie tam wody wzdłuz miejskiej ulicy kosztowało go ponad 100tys. No ale sie zwroci bo jedna działka kosztuje 2 razy tyle a on ich tam wydzielił z 8.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 29-08-2019 o 08:37

  8. #8

    Domyślnie

    Drogi jeszcze nie ma, jest to po prostu łąka/pastwisko i tylko na mapie geodezyjnej jest tam wydzielona droga. Moja działka jest jakby "zlana" z tą drogą, wszystko wygląda jednolicie. Uznałem, że za wszystko zapłacę 20 000zł, gdyż woda będzie szła nie na prywatnej drodze, tylko gminnej a zrozumiałem, że tylko jak droga jest moja/wspólnoty to ja za to płacę.

    Po drodze do mojej działki są 4 inne ( każda po 30 metrów szerokości stąd wyliczyłem, że do mojej działki jest 120 metrów ). Pierwsza działka ma wszystko przy sobie - prąd, woda i gaz. Czy wiecie państwo jak to wygląda, gdy pozostałe działki ( druga, trzecia i czwarta ) również załatwią sobie wodę, prąd i gaz? Czy wtedy koszty są podzielone? Czy w firmie wodociągowej/gazowe/prądowej powiedzą mi, że inni też wystąpili o te media i moja opłata będzie mniejsza? Na razie nie widziałem sąsiadów, gdyż działki dopiero co po podziale i sprzedaży i nikt się jeszcze nie buduje - pewnie każdy czeka na warunki zabudowy - nie ma więc nikogo na placu budowy.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    A że tak zapytam z ciekawości - po co Ci teraz media, skoro nie zamierzasz się na razie tam budować, ani sprzedawać działki ?
    Raz, że będziesz musiał ponosić miesięczne opłaty z tytułu użytkowania(dostępu) do tych mediów, a dwa - myślę, że przy sprzedaży potencjalnemu kupującemu wystarczy, że będzie możliwy dostęp do mediów.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony