dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Justin85

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-823
    Posty
    14

    Domyślnie Przyłącze wod- kan - koszty

    Witam,
    dostałam wycenę na przyłącze wod -kan

    * PRZYŁĄCZE WODY:
    * 1.Geodeta (wytyczenie trasy, szkic powykonawczy, mapa powykonawcza)
    * 2. Nawiert* ( zasuwa, teleskop, skrzynka zasuwowa, tabliczka)
    * 3.Gniazdo wodomierzowe ( zawory kulowe, kształtki)
    * 4.Badanie wody + dezynfekcja
    5. Materiały ( rura pe złączki, taśma ostrzegawcza, żwir, cement)
    * 6.Koparka
    7.Robocizna
    * * * * * * *Razem:* 6.450 zł netto


    * Wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej.
    *1.Geodezja ( wytyczenie trasy, szkic, mapa powykonawcza )
    * 2.Żwir
    *3.Materiały ; studzienka, rury
    *4.Koparka
    *5.Robocizna
    *Razem:* 5.620 zł netto

    Mam pytanie - czy to nie za wysoka stawka?
    Dodam że przyłącze będzie ciągnięte z drogi tuż obok naszej działki, więc odległość może ok. 5-7 m.
    Działka na terenie Gdańska.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Justin85

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-823
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że projekt został już wykonany przez inną firmę i złożony w urzędzie.

  3. #3

    Domyślnie

    Pewnie że drogo, zwłaszcza że to ceny netto, a przyłącze krótkie, no chyba że to przewiert pod drogą. Tak czy inaczej materiały czyli nawiertka, zasuwa, przedłużka, skrzynka, rura pcv, wodomierz, zawory to koszt w porywach 700 zł, do kupienia w każdym sklepie wod-kan. Tyczenie wody ... na odcinku 7 m pierwsze słyszę, tam nie ma co tyczyć, inwentaryzuje się dopiero po wybudowaniu domu bo po co wcześniej skoro rurę można ułożyć w sumie dowolnie, jak Ci będzie wygodnie, a to dopiero będzie widać jak dom stał będzie i roboty ziemne się kończyć będą. Badanie wody też uważam za zbędne teraz bo na czas budowy zużyjesz tyle wody że rurociąg sam się oczyści, a ewentualne badanie wykonać przed uruchomieniem instalacji w domu. Z resztą wodociągi mają zapewnić czystość wody. Mnie przyłącz wody kosztował ok 1500 zł. Z chodnika obok działki, jakieś 5 m od przyłącza, bez geodety. Projekt trzeba mieć tylko, u mnie koszt ok 250 zł (w nim ksero mapy do celów projektowych). Co do kanalizy to już kwota uzależniona jest od tego jak się będą wpinać w rurę główną, przykanalik, studzienka to może faktycznie kosztować trochę.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Jak dla mnie to bardzo drogo.
    Sam projekt kosztował mnie 200zł.
    Za położenie 60m rury (w tym 20m fi50) i przepych pod drogą(mam po drugiej stronie ulicy wodę) koszt ok 3500zł.
    Gdybym nie dostał złych warunków przyłącza to by mnie to kosztowało 1500zł brutto.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    W sobotę położyłem 52m rury wodnej koszt materiałów niecałe 1000 zł. Tak więc już prawie widzę metę końca budowy.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Ja, w Szczecinie, za wszystko, tj uzgodnienia i papierkologie zapłaciłem 14 tys. Przyłącze wodne 80m. Kosmos ale to najtańsza oferta. Szczecin to zachód cenowy. Dosłownie.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    amatorsko

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-807
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppar Zobacz post
    Ja, w Szczecinie, za wszystko, tj uzgodnienia i papierkologie zapłaciłem 14 tys. Przyłącze wodne 80m. Kosmos ale to najtańsza oferta. Szczecin to zachód cenowy. Dosłownie.
    Witam, mógłbyś powiedzieć dokładnie czy to tylko koszt przyłącza wodnego czy razem z kanalizacją ? ewentualnie podać namiar na wykonawcę bo mam podobny odcinek do wykonania .Pozdrwiam

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Taki fikołek. Nie polecam, bo spóźnił się 5 miesięcy.
    Ostatnio edytowane przez ppar ; 07-04-2019 o 20:23

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Tylko woda. Mam oczyszczalnię.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mifall

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wita wszystkich. Dziś spotkałem się z Panem, który jest na liście firm wykonujących przyłącze wodno-kanalizacyjne w wodociągach, aby omówić koszty przyłączy do działki. Po tym jak usłyszałem jakie koszty o mało nie dostałem zawału. Za 50 metrów doprowadzenia wodociągu na przeciwko działki około 40-50 tys. ale czy tylko woda już nie pamiętam. Koszty są z kosmosu. Nie wiem ile to się wykonuje ale niech to będzie 7 dni to koszty są ogromne.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    U mnie woda (ok. 7-8m) i kanalizacja (ok. 15m) kosztowało 4000zl na gotowo. Cena już z doprowadzeniem drogi (gruntowa) do stanu pierwotnego, czyli nasypali 1t tłucznia i zagęścili.
    Co do geodety to wykonał tylko szkic powykonawczy do ZGK, żeby mi licznik założyli. Koszt 300zl. Nie było żadnego tyczenia, przecież to kilka metrów.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 25-08-2018 o 22:17
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    nie no masakra jakaś 50 tyś za przyłącze wod-kan. Chyba dadzą złote rury.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie woda była w granicy, a kanalizacja jakieś 30 m od działki. Podpięcie na gotowo z materiałem niecałe 5000, do tego po mojej stronie projekt (1200) i inwentaryzacja geodezyjna (250 zł)
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  14. #14

    Domyślnie kto Ci robił przyłącze?

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    U mnie woda była w granicy, a kanalizacja jakieś 30 m od działki. Podpięcie na gotowo z materiałem niecałe 5000, do tego po mojej stronie projekt (1200) i inwentaryzacja geodezyjna (250 zł)

    cześć
    możesz podać namiary kto Ci robił przyłącze?
    Potrzebuję też szybko zrobić przyłącze w Sosnowcu - Modrzewjowie

    Krzych
    budujemy w Sosnowcu

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mifall Zobacz post
    Wita wszystkich. Dziś spotkałem się z Panem, który jest na liście firm wykonujących przyłącze wodno-kanalizacyjne w wodociągach, aby omówić koszty przyłączy do działki. Po tym jak usłyszałem jakie koszty o mało nie dostałem zawału. Za 50 metrów doprowadzenia wodociągu na przeciwko działki około 40-50 tys. ale czy tylko woda już nie pamiętam. Koszty są z kosmosu. Nie wiem ile to się wykonuje ale niech to będzie 7 dni to koszty są ogromne.
    Horror.

    Z sąsiadami zapłaciliśmy za 80m wodociągu 110mm plus hydrant i podłączenie 4 działek (3 studnie, jeden dom) 20 tys zł. Wszystko zrobili w 1 dzień. Droga gruntowa.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał AKK Zobacz post
    cześć
    możesz podać namiary kto Ci robił przyłącze?
    Potrzebuję też szybko zrobić przyłącze w Sosnowcu - Modrzewjowie

    Krzych
    Buduje się w Sławkowie i przyłącze robił mi tamtejszy Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Synkopa12

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-150
    Posty
    11

    Domyślnie

    W Poznaniu zapłaciłem za 12m przyłącza z projektem - tylko woda - 5000 brutto.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    U mnie w Katowicach za 8m przyłącza ze studnia wodomierzowa chcą 5tys. Trzeba wejść w jezdnie 1m.
    Za kanalizację 15m w mojej działce 4tys.
    Dla mnie ceny chore. A to i tak tańsza oferta. Wodociagi x2 sobie krzyknęły

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony