dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Sciana fundamentowa --> XPS czy SILVER fundament

    Mam pytanie w kwestii wyboru izolacji pionowej fundamentów. Dotychczas proponowane było 2x warstwa Dysperbitu + 15 cm XPS, obecnie firma budująca proponuje mi zamianę XPS na SILVER fundament firmy Termoorganika z siatką i dysperbit. Przy czym bezpośrednio na ściankę fundamentową 3x lub 4x Dysperbit.
    Szczerze mówiąc nie rozeznaję się nowościach ale zawsze skłaniałem się do XPS i mam dylemat. Mój kierownik nie zajął jeszcze stanowiska w tej sprawie ale ma sprawdzić czy ten SILVER na strukturę zamkniętokomórkową (?).

  2. #2

    Domyślnie

    a co to ten silver? styro?
    dlaczego proponują zmianę? taniej? czy tylko mniej roboty?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    a co to ten silver? styro?
    dlaczego proponują zmianę? taniej? czy tylko mniej roboty?
    zgodnie z informacją producenta: "SILVER fundament EPS 100, płyty styropianowe"

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    taniej... i latwiej w obrobce co nie znaczy ze lepiej
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 28-08-2019 o 11:57
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Pytanie podstawowe to co izlolujesz, tylko ściany fundamentowe czy również piwniczne, druga ważna kwestia to wysokość wód gruntowych i kolejna rodzaj gruntu.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Pytanie podstawowe to co izlolujesz, tylko ściany fundamentowe czy również piwniczne, druga ważna kwestia to wysokość wód gruntowych i kolejna rodzaj gruntu.
    izolacja ścian fundamentowych (dom bez podpiwniczenia),
    zgodnie z badaniem geologicznym:
    1 / grunty: glina silnie piaszczysta warstwowana piaskami gliniastymi,
    2 / miejsca od których następowała zmiana gruntów z wilgotnych na bardzo wilgotne - poniżej łąwy fundamentowej (na gł. ok. 2,3-2,5m)

  7. #7

    Domyślnie

    pochwalisz się jakimś projektem? budujesz w podobnej okolicy, system zlecony, gospodarczy? u mnie koszty rosną baaaardzo szybko

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    pochwalisz się jakimś projektem? budujesz w podobnej okolicy, system zlecony, gospodarczy? u mnie koszty rosną baaaardzo szybko
    no właśnie chciałem spytać jak wygląda sprawa izolacji fundamentów u ciebie okolice Rokietnicy to bardzo zbliżone grunty
    całą budowę zleciłem jednej firmie - żeby później uniknąć sformułowań typu "łooo Panie, kto Panu jak spier...ł".

  9. #9

    Domyślnie

    ja też buduje z 1 firmą
    u mnie to 2x dysperbit, xps 15cm, klej, siatka, klej, folia kubełkowa.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Zbędna warstwa na xps klej siatka klej.
    Zaoszczędzone na materiale i robociźnie pieniądze wydaj na coś pożytecznego. Np na kwiaty dla żony, albo masę kmb na ten dysperbit

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Zbędna warstwa na xps klej siatka klej.
    Tak, ale wtrącę się w ten temat i dopytam.
    W moim przypadku jest podpiwniczenie i okna piwniczne częściowo poniżej poziomu gruntu, więc będą doświetlacze, np. firmy WOLFA.
    W takiej sytuacji w obrębie doświetlacza XPS trzeba chyba wykończyć tak jakby był nad powierzchnią terenu?

  12. #12

    Domyślnie

    już teraz "too late"
    przywykłem, że każdy robi inaczej i każdy ma lepiej. czytałem też tutaj, że dysperbit jest kompletnie zbędny - ok, niech tak będzie, każdy robi po swojemu.

    rozumiem, że później cokół przy gruncie robisz bezpośrednio na styropianie?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    już teraz "too late"
    przywykłem, że każdy robi inaczej i każdy ma lepiej. czytałem też tutaj, że dysperbit jest kompletnie zbędny - ok, niech tak będzie, każdy robi po swojemu.

    rozumiem, że później cokół przy gruncie robisz bezpośrednio na styropianie?
    Każdy robi inaczej a ja później poprawiam lub doradzam jak poprawić. Masz w miarę ok. Po prostu ta siatka z klejem odpadnie od xps.
    Robinson : izolacja bitumiczna to izolacja bitumiczna , na xps przy takich oknach obróbkę robisz np na Carbonit i ciągniesz powyżej jako cokół

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    przywykłem, że każdy robi inaczej i każdy ma lepiej. czytałem też tutaj, że dysperbit jest kompletnie zbędny - ok, niech tak będzie, każdy robi po swojemu.
    Dokładnie. Ale Fighter słusznie prawi.
    EPS100 w grunt i tak moim zdaniem trochę słaby, nawet z tą siatką. A i siatka z klejem w grunt też słabo, bo klej może podciągać kapilarnie i będzie odpadać. O dysperbitach to szkoda gadać. Jeśli ściana fund. nie jest wysoka a spoiny między bloczkami równo wypełnione zaprawą (na beżąco wypełnione ubytki, bo później uzupełnianie jak już zaschnie to wiecej zabawy, żeby nie odpadało) to masy KMB aż tak dużo nie idzie, nie tyle żeby zbankrutować. A i jeszcze przypilnować takie niuanse jak połączenie hydroizolacji pionowej z poziomą.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony