dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marek-K.

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    29

    Domyślnie Zabudowa drzwi płytą "do lica" ?

    Chcę zabudować drzwi pomiędzy garażem a kotłownią.Ściany są tynkowane. W miejsce drzwi chcę wstawić stelaż i zielone płyty K-G. Tylko teraz zastanwiam się jakim sposobem połączyć (do lica) płytę K-G s tynkowaną scianą żeby nie było pęknięć. Na koncu na te sciany pójdzie gładź. Czytam na forach i sposobów jest canajmniej kilka. Ale sprawdził ktoś z Was jakiś sposób, aby pęknięć faktycznie nie było? Najlepsza jest gładź z włóknem szklanym, czy może siatka, akryl, flizelina czy jeszcze coś innego?

    Zastanawiałem się jeszcze nad takim sposobem, aby trochę wykuć tynk (np. po 10 cm dookoła dzwi na głębokość płyty K-G i dać płytę większą po 10 cm w każdą stronę niż otwór drzwi? Może wtedy będzie lepiej?

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie czerwonych, ognioochronnych płyt gipsowo-kartonowych. Pomysł z wykuciem w tynku odpowiedniego miejsca na płytę jest dobrym rozwiązaniem. Płytę może Pan przykleić do podłoża na klej gipsowy Śnieżka Acryl-Putz® KG 31 i dodatkowo zakołkować. Dodatkowym sposobem na uniknięcie pęknięć jest wtopienie w rogi ścian siatki do ociepleń.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony