dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wysokość telewizora - czy nie za nisko?

    Witam,

    Ostatnio zakupiłem TV 65 cali. Pan w małym sklepie z rtv/agd polecił mi wieszak https://isat.com.pl/uchwyt-regulowan...a-400x400.html
    Co prawda śruby od tego wieszaka nie pasowały, bo były za krótkie, mimo że sprzedawca deklarował pełną kompatybilność z 65. Mimo przeciwności udało się zamontować. Niestety nie zauważyłem że TV ma środek śrub nieco przeniesiony ku górze przez co TV wisi na wysokości 58 cm zamiast na wysokości 68 cm. Dodatkowo widać tunel za telewizorem. Powiedzcie czy taka wysokość będzie odpowiednia? Czy raczej go podnieść o te 10cm? Poniżej załączam zdjęcia.



    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pochwaliłeś się nabytkiem, na fotce statyczny obraz jest cacy. Z urządzeniem pokoiku dałeś plamę, tunel i gniazdka nakleżało dać za ekranem nawet kosztem odsunięcia od ściany (wystarczyło zrobic wnękę. Stało sie, kabelek LAN też wygląda słabo. Postaw płytką szafeczke maskującą to co pod ekranem, że niby tv stoi na szafce, albo płytę pionową w kolorze ściany. Kilka cm na wysokosci chyba nie gra wielkiej roli, to raczej kwestia przyzwyczajenia. Chodzi o to aby nie zadzierać głowy a chyba nie oglądasz leżąc na podłodze?
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 30-08-2019 o 12:22

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Pochwaliłeś się nabytkiem, na fotce statyczny obraz jest cacy. Z urządzeniem pokoiku dałeś plamę, tunel i gniazdka nakleżało dać za ekranem nawet kosztem odsunięcia od ściany (wystarczyło zrobic wnękę. Stało sie, kabelek LAN też wygląda słabo. Postaw płytką szafeczke maskującą to co pod ekranem, że niby tv stoi na szafce, albo płytę pionową w kolorze ściany. Kilka cm na wysokosci chyba nie gra wielkiej roli, to raczej kwestia przyzwyczajenia. Chodzi o to aby nie zadzierać głowy a chyba nie oglądasz leżąc na podłodze?
    Gniazdka na dole będą zakryte przez niską szafeczkę. Bardziej mnie martwi wysokość TV oraz górny otwór tunelu. Oczywiście oglądam z kanapy. Wysokość linii wzroku domowników waha się między 100-120cm.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Górny otwór tunelu zakrywasz dopasowanym prostokątem z regipsu ze szparą na dole na przewody. Fakturę i kolor regipsu podrabiasz pod scianę, montujesz na akryl + farba i nie będzie widać różnicy.

  5. #5

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że trochę za nisko, ale to kwestia gustu i przyzwyczajenia.

  6. #6

    Domyślnie

    A co za różnica 10 cm w tą czy w tamtą, jak tv ma pewnie dobre kąty widzenia w granicach co najmniej 170 stopni, więc to w niczym nie będzie przeszkadzało

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom1kow

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-350
    Posty
    10

    Domyślnie

    środek TV powinien wypadać lekko poniżej linii wzroku. W tym wypadku wydaje się ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony