dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36

Temat: Budowa domu

  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Kolejny raz powtórzę: jeśli ktoś pyta z czego budować to rozumiem, ze pyta o materiał na ściany.
    Nie no oczywiście. Dach i strop można pominąć.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Kolejny raz powtórzę: jeśli ktoś pyta z czego budować to rozumiem, ze pyta o materiał na ściany. I koszt materiału na ściany to te około 5% całkowitych kosztów. Oczywistym jest, że całość materiału to znacznie, znacznie więcej, Ameryki nie odkryliście...

    nie kłóć się z nimi, bo to nie ma sensu
    ja od razu jakoś zrozumiałem, o co chodzi z tymi 5% no ale jak jest okazja, żeby trochę się podroczyć...to Ci dwaj są w tym mistrzami a na forum jestem krótko.
    jeden to mistrz tabelek i wykresów, drugi - najtańszej budowy na świecie

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jasne że tak
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 05-09-2019 o 15:22

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MND

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Podłączę się do tematu. W przyszłym roku planuję budowę domu pasywnego. Trochę już zagłębiłem się w temat i chciałbym dowiedzieć się co myślicie o takim rozwiązaniu?
    Powierzchnia ok. 180 m2, piętrowy z płaskim dachem, kwadrat lub prostokąt o regularnym obrysie. Ściany zewnętrzne z silki 24 cm + ocieplenie 30 cm, działowe silka 18. Stropy gotowe teriva, elewacja zwykły tynk. Ogrzewanie elektryczne, w pokojach grzejniki + podłogówka w łazienkach + fotowoltaika. Rekuperacja mechaniczna + GWC. Mój budżet na doprowadzenie tego do stanu deweloperskiego to ok. 350000 złotych.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał MND Zobacz post
    Witam

    Podłączę się do tematu. W przyszłym roku planuję budowę domu pasywnego. Trochę już zagłębiłem się w temat i chciałbym dowiedzieć się co myślicie o takim rozwiązaniu?
    Powierzchnia ok. 180 m2, piętrowy z płaskim dachem, kwadrat lub prostokąt o regularnym obrysie. Ściany zewnętrzne z silki 24 cm + ocieplenie 30 cm, działowe silka 18. Stropy gotowe teriva, elewacja zwykły tynk. Ogrzewanie elektryczne, w pokojach grzejniki + podłogówka w łazienkach + fotowoltaika. Rekuperacja mechaniczna + GWC. Mój budżet na doprowadzenie tego do stanu deweloperskiego to ok. 350000 złotych.
    Rozwiazanie okej. Na podstawie tego co napisałeś możesz się zmieścić w zarówno w 300 tys jak i nie zmieścić w 600 tys.
    Choć obecnie chyba samego ogrzewania elektrycznego zrobić nie można.
    Tak czy inaczej powodzenia życzę.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MND Zobacz post
    Mój budżet na doprowadzenie tego do stanu deweloperskiego to ok. 350000 złotych.
    Bez szans. Przy silce dodaj jeszcze płytę fundamentową. Grzejąc prądem nie uzyskasz wymaganego EP a uwzględnianie PV w jego liczeniu jest co najmniej wątpliwe. Mieszanie podłogówki z kaloryferami to najdroższe i najbardziej skomplikowane rozwiązanie. Łatwo o błędy projektowe i wykonawcze.
    MPZP pozwala na płaski dach?

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MND

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Czyli zostaje mi jedynie CO na gaz + PC.
    MPZP pozwala na dach płaski.
    Co do budżetu lepszym wyjściem będzie dołożenie ok. 40 tysięcy czy po prostu zmniejszenie powierzchni domu do ok. 150 m2?
    Pozdrawiam

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    olej PC i wtedy i fotowoltaika ci niepotrzebna.
    Najprościej, CO na gaz i podłogówka w całym domu.
    czy 150m2 czy 180m2 to zależy od projektu i tego ile chcesz robić własnymi ręcami. Jak chcesz żeby budowała firma to spytaj się w jakieś jednej czy drugiej ile u nich stan deweloperski średnio za m2. I wtedy będziesz wiedział ile mniej więcej m2 szukać.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MND

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ok, dzięki za podpowiedź. A jak wyglądają koszty ogrzewania jeśli można spytać?
    Generalnie wykończenie domu biorę praktycznie całe na klatę, jedynie położenie parkietu zostawię fachowcowi. Przeglądałem oferty firm i wahają się od 2300 nawet do 3500 tysiaca złotych za stan deweloperski, także rozstrzał jest duży. Biorąc oczywiscie pod uwagę na fakt, że ceny dotyczą domów z dachem dwuspadowym.

  10. #30

    Domyślnie

    Rozbawiły mnie te ściany działowe z 18stek, pewnie sobie to tak "sprytnie" wykoncypowałeś że ci się w ten sposób akumulacja zwiększy

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MND

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Szczerze, nie patrzyłem na to w ten sposób. A co mógłbyś polecić jako alternatywę na ściany działowe?

  12. #32

    Domyślnie

    Według mnie gdybym dysponował mocno ograniczonym budżetem to poszedł bym w dom szkieletowy . Dlaczego ?
    Bo można sporo prac wykonać samemu szczególnie przy parterówce , fundamenty też można ograniczyć do minimum , można nawet wykonać je w formie słupów .
    Są firmy które wykonują szkielety w tym systemie do samodzielnego montażu, można też zamówić z montażem . Przy takim szkielecie nawet jak się nie ma wielkiego pojęcia sporo można wykonać samemu . izolacja ścian, elewacja , jest wiele możliwości ograniczenia kosztów. Jeżeli pójdziemy w deweloperkę to można co najwyżej wybierać w tańszych wykonawcach ale myślę że zejście poniżej 3000 za m2 z przyłączami , fundamentem itd może być trudne.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał MND Zobacz post
    Ok, dzięki za podpowiedź. A jak wyglądają koszty ogrzewania jeśli można spytać?
    Generalnie wykończenie domu biorę praktycznie całe na klatę, jedynie położenie parkietu zostawię fachowcowi. Przeglądałem oferty firm i wahają się od 2300 nawet do 3500 tysiaca złotych za stan deweloperski, także rozstrzał jest duży. Biorąc oczywiscie pod uwagę na fakt, że ceny dotyczą domów z dachem dwuspadowym.
    no i masz odpowiedź. Dokładniejszą wycenę dostaniesz jak pokażesz projekt.Jak dobrze zbudujesz i dasz 30 cm styropianu ogrzewaniem się nie przejmuj.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał MND Zobacz post
    Szczerze, nie patrzyłem na to w ten sposób. A co mógłbyś polecić jako alternatywę na ściany działowe?
    Normalnie, 12 jak każdy. Dawanie 18 na działówki to gruba przesada , ja mam z tego konstrukcyjne (jak połowa forum budująca z silikatów). Poza tym umknęło ci, że po drodze masz jeszcze 15-stki.

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MND

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi na mój post. Na pewno wezmę wasze rady pod uwagę podczas rozmowy z architektem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mógł pochwalić się na forum moim nowym domem.

    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    No to czekamy na fotki z realizacji

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony