dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barolo
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Ijon Tichy
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    14

    Domyślnie Płyta fundamentowa pod kekki dom (szkieletowy)

    Moi drodzy,
    planuję budowę domku letniskowego,
    ot 35 m2, jedno pięterko i mini poddasze,
    nie planuję wielkich projektów stąd pytanie kieruję do praktyków lub wielkich projektantów

    chcę zrobić płytę fundamentową, prostą i szybką, czy poniższe mi się sprawdzi?

    - wybranie 20-30 cm gruntu
    - zasypanie piachem i zagęszczenie do wys +10cm
    - gruba folia
    - xps lub eps 10cm
    - znowu gruba folia
    - płyta 15 cm ( zbrojenie siatką fi6 jedynie dołem, na dystansach)

    a na to będzie już naklejona płytka podłogowa- gres

    co o tym sądzicie? chcę jednym laniem z gruchy zakończyc prace bo nie mam możliwosci dowozu 2x
    dzięki za podpowiedzi

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał barolo Zobacz post
    Moi drodzy,
    planuję budowę domku letniskowego,
    ot 35 m2, jedno pięterko i mini poddasze,
    nie planuję wielkich projektów
    To się nazywa samowola budowlana, za to są konkretne kary finansowe. To tak w ramach oszczędności ktore planujesz zrobić na projekcie i pozwoleniu.


    Cytat Napisał barolo Zobacz post
    - płyta 15 cm ( zbrojenie siatką fi6 jedynie dołem, na dystansach)
    Tu pierwszy ogromny babol który chcesz zrobić. Odpowiadając na pytanie nie to się nie sprawdzi.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Jak już jedna warstwa zbrojenie to górą a nie dołem.
    W ilość zbrojenia nie wnikam.
    XPS / EPS - trochę "chudo".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    NAJWAŻNIEJSZE: Właśnie często robiąc czy kupując gotowy projekt wyjdzie taniej niż samodzielne kombinowanie. A zapewne uchroni przed głupimi błędami jakie można samodzielnie popełnić.

    Co do zbrojenia takiej płyty ja bym obowiązkowo dawał zbrojenie górą i dołem, przy całym przedsięwzięciu nie jest to duży koszt, a pod ścianami nośnymi dowiązałbym trochę prętów fi 8 dołem i górą po 3 sztuki w rozstawie co 10 cm. Koniecznie daj bigle na brzegach.

    Do wybrania jest cały humus do gruntu nośnego a nie 20-30 cm. Jeśli grunty są trudne koniecznie zasięgnij opinii kogoś od geotechniki.

    Jeśli to domek letniskowy to 10 cm pod płytą starczy. Jeśli grunt nieco podmokły tylko XPS, EPS możesz sobie odpuścić.

    35m2x0,15 to nieco ponad 5m3 betonu, gruszka spokojnie więcej przywiezie 8-9 metrów, 20 cm grubości też jedna gruszka przywieziesz.

    Jeśli jesteś doświadczonym betoniarzem wylejesz płytę tak że położysz na niej płytki, jeśli robisz to pierwszy raz zastosuj posadzkę samopoziomującą. ( ja się pochwalę że mam na płycie bezpośrednio i płytki i panele i jest równo - więc się da)

    to tylko podpowiedzi najlepiej zrobisz jak wrócisz do najważniejszego co napisałem na początku.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barolo
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Ijon Tichy
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    To się nazywa samowola budowlana, za to są konkretne kary finansowe. To tak w ramach oszczędności ktore planujesz zrobić na projekcie i pozwoleniu.
    no patrz, serio nie można zbudować 35m2 letniskowego na zgłoszenie? ktoś mi pewnie głupstw nagadał...
    czy może chodzi o poddasze? jeżeli tak to ok, specjalnie dla kolegi służbisty - BEZ PODDASZA

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Tu pierwszy ogromny babol który chcesz zrobić. Odpowiadając na pytanie nie to się nie sprawdzi.
    i za takie odpowiedzi na tym forum ludzie stają się najlepszymi doradcami ? wow, nie zrozum mnie źle ale olimp forum powinien wymagać od siebie więcej
    Ostatnio edytowane przez barolo ; 01-09-2019 o 21:34

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barolo
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Ijon Tichy
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid blasiak Zobacz post
    NAJWAŻNIEJSZE: Właśnie często robiąc czy kupując gotowy projekt wyjdzie taniej niż samodzielne kombinowanie. A zapewne uchroni przed głupimi błędami jakie można samodzielnie popełnić.

    Co do zbrojenia takiej płyty ja bym obowiązkowo dawał zbrojenie górą i dołem, przy całym przedsięwzięciu nie jest to duży koszt, a pod ścianami nośnymi dowiązałbym trochę prętów fi 8 dołem i górą po 3 sztuki w rozstawie co 10 cm. Koniecznie daj bigle na brzegach.

    Do wybrania jest cały humus do gruntu nośnego a nie 20-30 cm. Jeśli grunty są trudne koniecznie zasięgnij opinii kogoś od geotechniki.

    Jeśli to domek letniskowy to 10 cm pod płytą starczy. Jeśli grunt nieco podmokły tylko XPS, EPS możesz sobie odpuścić.

    35m2x0,15 to nieco ponad 5m3 betonu, gruszka spokojnie więcej przywiezie 8-9 metrów, 20 cm grubości też jedna gruszka przywieziesz.

    Jeśli jesteś doświadczonym betoniarzem wylejesz płytę tak że położysz na niej płytki, jeśli robisz to pierwszy raz zastosuj posadzkę samopoziomującą. ( ja się pochwalę że mam na płycie bezpośrednio i płytki i panele i jest równo - więc się da)

    to tylko podpowiedzi najlepiej zrobisz jak wrócisz do najważniejszego co napisałem na początku.
    Dzięki za odpo.
    rozumiem że proponujesz regularną kratownicę z fi8 o oczku 10 cm na całej powierzchni?
    hmm, w tym przypadku może w takim razie będzie dołem i górą - zasadniczo na razie tak sobie systematyzuję wiedzę. Ale czy sam scenariusz przekroju który podałem się wybroni? tzn. może zafunkcjonować w realu? głównie chodzi mi o to czy xps może być pod betonem a nie musi być w kanapce betonowej z dołu i z góry?
    co do wylewania i zacierania - będę brał sąsiada ze wsi który z niejednej gruchy beton spuszczał ale głupio tak być zupełnie zielonym.

    ps - nie podobają mi się gotowe projekty

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał barolo Zobacz post
    no patrz, serio nie można zbudować 35m2 letniskowego na zgłoszenie? ktoś mi pewnie głupstw nagadał...
    czy może chodzi o poddasze? jeżeli tak to ok, specjalnie dla kolegi służbisty - BEZ PODDASZA
    i za takie odpowiedzi na tym forum ludzie stają się najlepszymi doradcami ? wow, nie zrozum mnie źle ale olimp forum powinien wymagać od siebie więcej
    Po pierwsze nie jesteśmy kolegami, po drugie nie jestem służbistą. Moja odpowiedź tyczyła się pytanie 35+poddasze


    Cytat Napisał barolo Zobacz post
    Moi drodzy,
    planuję budowę domku letniskowego,
    ot 35 m2, jedno pięterko i mini poddasze,
    Może się nie ośmieszaj, zadałeś pytanie dostałeś odpowiedź a że Ci nie pasuje, nie moja wina. Teraz zmieniasz pytanie bo padło "zła odpowiedź"? A że Ci nie mam zamiaru tłumaczyć jak zbroić płytę -nie mam obowiązku (napisałem tylko co inni potwierdzają że źle kombinujesz) Ci tego tłumaczyć, Ty jak każdy Janusz wiesz wszystko.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał barolo Zobacz post
    rozumiem że proponujesz regularną kratownicę z fi8 o oczku 10 cm na całej powierzchni?
    Nie, może być po całości ( górą i dołem) siatka Q188 ( fi 6 co 15 cm) do tej siatki dołóż ( dokręć) dodatkowe pręty fi 8 po 3 sztuki w miejscach mocniej obciążonych jak ściany czy podstawa komina.

    Beton weź jakiś lepszy np coś w okolicach C37

  9. #9

    Domyślnie

    Podbiję temat, bo też rozpoczynam budowę domku w szkielecie na zgłoszenie, a żadna firma budowlana nie chce mi wylać płyty - wszyscy proponują posadowienia na słupach, co mnie trochę przeraża.
    Możecie oszacować koszt materiałów do płyty pod domek 35 mkw.? No i czy płyta dla takiego domku jest dobrym rozwiązaniem? Grunt jest idealnie płaski, ale rolny, więc dość miękki.
    Z góry dzięki za pomoc

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Grunt rolny się wybiera i wykonuje się podbudowę z kruszywa "budowlanego".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony