dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie Parapety ceglane Elkamino / alternatywa z klinkieru

    Chciałem zrobić u siebie parapety z płytek "ceglanych" oferowanych przez firmę Elkamino (poniżej poglądowe zdjęcia ze strony internetowej dostawcy).





    Ale mam wątpliwości co do samego materiału z którego wykonane są płytki parapetowe. Udało mi się gdzieś wyczytać, że są to płytki cementowe i obawiam się, że może się pojawić problem z szczelnością parapetów po kilku zimach (mam obawy, że płytki będą chłonąć wodę i po jakimś czasie odparzą albo fugi się porysują).

    Zastanawiam się nad alternatywą z cegły klinkierowej aby uzyskać podobny efekt - wycięcie L-ek z całej cegły u kamieniarza lub własnym sumptem (dla lepszego efektu wizualnego może lepiej było by robić te L-ki pionowo, zamiast poziomo).

    Miał ktoś z Was może doświadczenia z płytkami firmy Elkamino zastosowanymi na zewnątrz domu i mógłby podzielić się doświadczeniami?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 01-09-2019 o 14:56

  2. #2

    Domyślnie

    Mialam bardzo zle doswiadczenie z ta firma w 2012 r. Wyslali mi 4 rozne kolory fug do tych ich plytek.. Wyszlo tragicznie.. ostatecznie sprzedalam dom i wynioslam sie z PL.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony