dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Realia zakupu działki na odludziu

    Dzień dobry

    Z Waszego doświadczenia, przyjmując jako mój warunek absolutnie konieczny, położenie działki z dala od wszystkiego, po prostu w promieniu min. kilometra, nic tylko cisza i spokój, jaką działkę łatwiej i szybciej kupić: budowlaną czy rekreacyjną? Chodzi mi o działkę na której można postawić mały budynek parterowy, wyłącznie dla jednej osoby, który służyłby jako miejsce do pracy (pisanie), odpoczynku i snu.

    Nie muszę się wymeldowywać z obecnego domu (własność ojca), ale nie mogę tam już mieszkać. Stąd działka rekreacyjna również wchodzi w grę.

    Forma budynku oraz jego walory wizualne, nie są dla mnie ważne. Nie interesują mnie też piękne walory krajobrazowe, atrakcyjność położenia działki. Jedyne co się liczy, to absolutna cisza i spokój.

    Od czasu do czasu, po łebkach przeglądam adresowo.pl i nie pamiętam, abym kiedykolwiek znalazł tam działkę odseparowaną od reszty. Znajduję działki poza miastem, teoretycznie z dala od hałasu, ale co z tego, skoro są to rzędy działek lub nowo powstałe osiedla, w ciągu kilku lat pojawi się tam cała masa domów, nie interesuje mnie coś takiego, znam to z doświadczenia.

    Czy ktoś spotkał się w życiu z taką sytuacją i może określić sens i poziom trudności zakupu działki na prawdziwym odludziu?
    Ewentualnie, idąc w kierunku rozwiązań niekonwencjonalnych, czy w takich odludnych miejscach, można znaleźć jakąkolwiek działkę (jaki typ?), która nadawałaby się do stworzenia budowli (jakiej?), na całoroczny użytek, do pracy (pisanie), odpoczynku i snu? (tak jak wspominałem, nie interesuje mnie forma budynku)

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Zakup to jedno. Inna sprawa to energia elektryczna, woda oraz dojazd zimą -przemyśl te zagadnienia dobrze.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Spytaj się ogólnie znanego Jacusia jak się kupuje leśniczówkę za 20 tysi lub innego od stodoły za tanie pieniądze.
    Niekiedy nawet 200m za wsią może być cisza i spokój a w środku lasu będziesz otoczony ciekawskimi jak np. zamek na jeziorze w Puszczy Noteckiej lub hotelik nad morzem bodajże w Pobierowie.
    Ponadto często MPZP nie zezwalają nawet na tworzenie nowych siedlisk poza zwartą zabudową.
    Zresztą nic nie piszesz o lokalizacji. Dla niektórych Australia to nie jest daleko, innym 10km (no, cokolwiek za horyzontem) stwarza barierę głównie mentalną nie do pokonania.

  4. #4

    Domyślnie

    Być może to samo osiągniesz poprzez zastosowanie dobrej izolacji akustycznej domu/mieszkania/pokoju usytuowanego wśród innych zabudowań. Będziesz miał wszystkie media.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 03-09-2019 o 09:53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony