dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Question Gotowa mieszanka betonu w worku do zabetonowania kotew?

    Witam

    Chciałbym zabetonować cztery kotwy pod altankę. Jako, że ilość potrzebnego betonu jest znikoma nie widzę sensu kupowania piachu, żwiru, cementu i robienia go samemu bo byłby to bezsensowny koszt. Widziałem ostatnio w markecie gotowe mieszanki betonu B20, B25 w workach. W informacji na workach pisze głównie, że jest on przeznaczony na wylewki betonowe jednak może być stosowany też na zewnątrz.
    Stąd moje pytanie czy można go użyć do zabetonowania w gruncie metalowych kotew pod altankę (koszt kilku worków będzie nieporównywalnie niższy niż robienie betonu samemu)? Jeśli tak, to czy powinienem do takiego betu dodać także w odpowiedniej ilości żwir (ew. jeszcze cement) czy można to sobie darować i użyć samego betonu z worka?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Tanszy to on na pewno nie bedzie. Nie wiem jak glekobo zalewasz te podstawy, ale kilka workow na jedną to pewne.
    Wlasna mieszanka na pewno wyjdzie taniej o ile materialy sam sobie przywieziesz i nie musisz brać transportu.
    Zwirek by sie przydał jeśli to ma być naprawde mocny beton ale te sklepowe mieszanki zdadza egzamin do takiego zastosowania.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę, że tańszy nie będzie porównując koszty wyprodukowania np. 1m3 betonu "swojego" z 1m3 betonu z worka. Jednak jak będę musiał kupić wywrotkę piachu, "łyżkę" żwiru, zapłacić za transport tego i do tego przywieźć sobie jeszcze parę worków cementu, to kosztowo wyjdzie to bez porównania drożej. Sam tego nie przywiozę bo nie mam ani czym, ani nie mam miejsca żeby to wszystko zsypać, a będę miał raptem cztery dołki szerokie na 30 i głębokie na 60-80 cm do zabetonowania. Kwestia tylko czy taki workowy B20 czy B25 się nada.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Nada się oczywiście i nie musisz żadnego żwiru dodatkowo dodawać bo on już to w sobie ma w tym worku. Ja robiłem 2 stopy fundamentowe pod pompę ciepła właśnie z takiego workowanego ( w sumie ze 20 worków mieszałem zwykłym wiertłem do mieszania - do każdego worka ok 3 l wody trzeba dodać ) i wyszło elegancko. Przed postawieniem pompy robotnicy sobie na tym rusztowanie podpierali.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Będzie OK. Nie musisz dodawać żwiru. Możesz lecieć samą mieszanką z worka.

  6. #6

    Domyślnie

    Ok. Dzięki wielkie wszystkim za info.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.no

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Właśnie użyłem B20 z marketu do tego celu, po 48 godzinach wyglada obiecująco.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Może i jest droższe ale jesteś pewien, że jak użyjesz tyle wody co na opakowaniu to będziesz miał beton wg deklaracji , a mieszanie na budowie samemu to rózne rzeczy mogą być , raz się weźmie cieższą lopatę piasku np a raz lżęjszą , taka mieszanka nie jest jednorodna .
    Dodanie żwiru do takich gotowych mieszanek wzmocni tę mieszankę , ale pod warunkiem, że wody nie doleje się za dużo tzn tyle ile na opakowaniu plus kilka procent dla żwiru ....

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Może i jest droższe ale jesteś pewien, że jak użyjesz tyle wody co na opakowaniu to będziesz miał beton wg deklaracji , a mieszanie na budowie samemu to rózne rzeczy mogą być , raz się weźmie cieższą lopatę piasku np a raz lżęjszą , taka mieszanka nie jest jednorodna .
    Dodanie żwiru do takich gotowych mieszanek wzmocni tę mieszankę , ale pod warunkiem, że wody nie doleje się za dużo tzn tyle ile na opakowaniu plus kilka procent dla żwiru ....
    Ciężko mi sobie wyobrazić , że jeśli zrobisz wszystko wg zaleceń producenta tych betonów w workach to Ci wyjdzie B10 zamiast B25 Prędzej z betoniarni przyjdzie gorszy niż byś chciał.
    Trzeba sobie zadać również pytanie czy te betony w workach używa się pod np słupki ogrodzenia, małe fundamenciki (wszystko to gdzie trzeba mało a nie opłaca się kupować w betoniarni bądź samemu organizować żwir, cement...) czy na stropy czy wieńce.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sporo rzeczy (fundamenty od taras drewniany, fundament pod murek oporowy z granitu,progi pod drzwi )betonowalem za pomocą gotowych mieszanek i nigdy nie miałem zastrzezeń. Przy uzyciu zalecanej ilosci wody dostaje sie zawsze powtarzalną konsystencje, a beton po tym, jak dojrzeje jest mocny, nie sypie się i nie pęka.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Nie no gdzie Panieeee! Przyjdzie jacenty i powie, że zły beton mimo , że pewno nigdy w życiu ani jednego worka gotowego betonu nie rozrobił

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cos chyba żle przeczytałes, przeciez jacentyy wyreźnie napisał, że:

    jak użyjesz tyle wody co na opakowaniu to będziesz miał beton wg deklaracji , a mieszanie na budowie samemu to rózne rzeczy mogą być , raz się weźmie cieższą lopatę piasku np a raz lżęjszą , taka mieszanka nie jest jednorodna .
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Cos chyba żle przeczytałes, przeciez jacentyy wyreźnie napisał, że:
    Cholera faktycznie Także przepraszam

  14. #14

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał wotik Zobacz post
    Stąd moje pytanie czy można go użyć do zabetonowania w gruncie metalowych kotew pod altankę (koszt kilku worków będzie nieporównywalnie niższy niż robienie betonu samemu)? Jeśli tak, to czy powinienem do takiego betu dodać także w odpowiedniej ilości żwir (ew. jeszcze cement) czy można to sobie darować i użyć samego betonu z worka?
    Jeśli zastosujesz się do proporcji worek/woda będzie bardzo dobrze i solidnie.
    Nie wiem jakiej wielkości masz tą altankę i jakie będziesz miał te kotwy, ale u mnie konstrukcja dość potężna - profil 80x80 ścianka 4mm zalane B25 z worka - słupy fundamentu głębokość 1m / średnica 26cm - grunt glina - zawieszony hamak, huśtawka nic nie ma prawa się stać

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pergola.jpg
Wyświetleń:	680
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	434248
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #16

    Domyślnie

    Ok. Dzięki wszystkim za info. Beton już kupiony i czeka w workach.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Ja z czegoś takiego planuję zrobić fundamenty (mini płyta) pod drewniany ganek 2x2 m. Musi się udać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony