dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    frytas200

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-656
    Posty
    6

    Domyślnie Jak zrobić dobrą wentylację i jednocześnie żeby było ciepło ?

    Dzień dobry,
    Przesyłam zdjęcie jak wygląda lokal, w którym jest jedna kratka wentylacyjna na zewnątrz. Jest to mały warsztacik i grzejnik C33 zimą ciepło ucieka do góry. To jest pewnie problem z cyrkulacją. Proszę o pomoc gdzie mam zrobić drugą kratkę wentylacyjną, żeby było cieplej zimą i wychodził nie przyjemne zapachy. Okno i drzwi PCV

    https://images90.fotosik.pl/242/07e9c74d37825372.jpg
    https://images89.fotosik.pl/241/6d07b0e41d328b8d.jpg

    Z góry będę mocno wdzięczny

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Żeby wentylacja grawitacyjna działała, to potrzebujesz komina który wytworzy podciśnienie. A i tak będzie to działało jak zechce (zazwyczaj w upały wcale, w mrozy za bardzo).
    Rekuperator ścienny zamontuj.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    frytas200

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-656
    Posty
    6

    Domyślnie

    A gdzie miał bym go zamontować i jakiej średnicy. Taki marketowy wystarczy ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał frytas200 Zobacz post
    A gdzie miał bym go zamontować i jakiej średnicy. Taki marketowy wystarczy ?
    Czyli jaki?
    Teoretycznie do tak małego pomieszczenia wystarczy pewnie najmniejszy. Zależy od sposobu wykorzystywania lokalu.
    Szukaj takiego rekuperatora, co wciąga powietrze z jednego boku a nawiewa z drugiego.
    Przeszkodą może być też ścianka, jeżeli nie możesz zainstalować rekuperatora na przeciwległej ścianie, niż jest kratka.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    frytas200

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-656
    Posty
    6

    Domyślnie

    Na przeciwległej ścianie nie mogę bo to jest działowa i za nią sąsiadka ma lokal. Do dyspozycji ma tylko frontową.
    Ostatnio edytowane przez frytas200 ; 02-09-2019 o 19:10

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    frytas200

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-656
    Posty
    6

    Domyślnie

    A jak zrobię dwie kratki z wentylatorami nawiewający i wywiewający jak na rysunku to nie będzie to samo jak rekuperator ?
    https://images91.fotosik.pl/242/4f3b608084c2da92.jpg

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał frytas200 Zobacz post
    A jak zrobię dwie kratki z wentylatorami nawiewający i wywiewający jak na rysunku to nie będzie to samo jak rekuperator ?
    https://images91.fotosik.pl/242/4f3b608084c2da92.jpg
    Nie, bo nie odzyskuje ciepła.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    frytas200

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-656
    Posty
    6

    Domyślnie

    No dobrze, a gdzie rekuperator zamontować ? Otwór jaki mam raczej chciał bym zostawić bo będzie mi służył do szybkiego odprowadzenia oparów benzyny podłączony do sporego wentylatora

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak masz tam opary benzyny, a może i pomieszczenie zagrożone wybuchem, to nie pomogę. To regulują przepisy w które się nie wgryzałem.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    frytas200

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-656
    Posty
    6

    Domyślnie

    To nie jest tak, że siedzę w oparach. Myję w benzynie ekstrakcyjnej od czasu do czasu.

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał frytas200 Zobacz post
    No dobrze, a gdzie rekuperator zamontować ? Otwór jaki mam raczej chciał bym zostawić bo będzie mi służył do szybkiego odprowadzenia oparów benzyny podłączony do sporego wentylatora
    To nie przeszkadza w posiadaniu dodatkowego rekuperatora, który działa zawsze niezależnie od tego czy wentylator wywiewny oparów jest włączony czy nie. Natomiast dobrze byłoby:
    1) Czerpnię tego rekuperatora ściennego umieścić jak najdalej od wyrzutu oparów z benzyny i jak najdalej od wyrzutni rekuperatora.
    2) Spróbować połączyć wentylator wywiewny oparów benzyny tak, aby jego włączenie powodowało wyłączenie wywiewu normalnego rekuperatora, przy pracującym nawiewie.

    Jeśli masz dedykowany kanał wentylacji grawitacyjnej, to może da się przez niego zrobić wyrzutnię rekuperatora. Nawet jak masz rekuperator ścienny, to nie musisz go koniecznie instalować na ścianie. Możesz go zamontować gdzieś w środku, a kanałami odpowiednio poprowadzić trasy czerpni i wyrzutni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony