dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Zbiornik na wodę

    Wymyśliłem sobie, że podepnę drenaż i rynny do zbiornika (ok 7m3) - oczywiście osobnymi rurami.
    Za zbiornikiem wykonam przelew (albo studnia rozsączające albo rura fi 0,6x3 m).
    Mam jednak dylemat jaki zbiornik wziąć tańszy betonowy (krótsza gwarancja) czy droższy z tworzywa (dłuższa gwarancja).
    Po zbiornikach nikt jeździć nie będzie, więc o wytrzymałość się nie obawiam .
    Ktoś stał przed takim dylematem i pomoże.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Ile kosztuje jeden i drugi zbiornik ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Betonowy ok 1700 z tworzywa ok 6500
    Niby jak gwarancja betonowego minie i się rozleci to go za tą kasę można wymienić, ale szkoda ogrodu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Duża różnica.
    Koszt montażu jest wliczony lub będzie taki sam dla obu przypadków?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem ten sam dylemat i zdecydowałem się na betonowy, ze względu na cenę. Ponadto w tym z tworzywa trudniej się uszczelnia przejścia, problem z przymocowaniem czujników poziomu oraz jest zagrożony zgnieceniem przez ziemię. Zbiornik z tworzywa ma przewagę, że jest lżejszy w transporcie oraz że woda nie zawiera wapnia (w betonowym woda wypłukuje wapń z betonu).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Miałem ten sam dylemat i zdecydowałem się na betonowy, ze względu na cenę. Ponadto w tym z tworzywa trudniej się uszczelnia przejścia, problem z przymocowaniem czujników poziomu oraz jest zagrożony zgnieceniem przez ziemię. Zbiornik z tworzywa ma przewagę, że jest lżejszy w transporcie oraz że woda nie zawiera wapnia (w betonowym woda wypłukuje wapń z betonu).
    Dzięki, właśnie na takie komentarze praktyków liczyłem.

  7. #7

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepiej betonowy. Moje pytanie do Ciebie, czy zdecydowałeś się na wycięcie dna w zbiorniku, ewentualnie zrobienie w nim dziur? Jeżeli tak to pamiętaj by odpowiednio przygotować podłoże. Jaki masz grunt?

    Poza tym odnośnie wody opadowej z dachu to przed zbiornikiem zrób tzw. studzienkę osadnikową. Dodatkowo na końcu drenu studzienkę z odpowietrznikiem- przelewową. Podobny przelew, ale trochę wyżej w stosunku do tego na końcu drenażu zrobiłem u siebie również od głównego zbiornika (8.5m3).

    Dren pamiętaj by kupić w agrowłukninie i obsypać karmieniem frakcji minimum 30-70mm. Tą całość najlepiej jeszcze obwinąć agrowlukniną, ale mi się już nie chciało tego robić

    I pamiętaj że nie zaleca się by dren fundamentowy i deszczówka szły do tego samego zbiornika. Idzie to zrobić, ale trzeba dobrze pomyśleć by nie było najmniejszego ryzyka zalania fundamentów. A jest to trudne w takim wypadku bo zazwyczaj deszczówka idzie nad drenażem fundamentowym.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie będę wycinał otworów w zbiorniku. Chciałbym magazynować w nim wodę z drenażu i rynien.
    Zbiornik ma stać na podsypce z żwiru w geowłókninie do którego będzie podpięta rura z przelewu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Nie będę wycinał otworów w zbiorniku. Chciałbym magazynować w nim wodę z drenażu i rynien.
    Zbiornik ma stać na podsypce z żwiru w geowłókninie do którego będzie podpięta rura z przelewu.
    A na jakiej wysokości chcesz wprowadzić do tego zbiornika deszczówkę, a na jakiej drenaż fundamentowy?
    Gdzie Ty chcesz ten przelew podpiąć, pod zbiornik? Jeżeli tak to 100% będą momenty, że ten przelew nie będzie Funkcjonował i to z kilku możliwych, niezależnych powodów.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak bym to widział:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dren.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	434268

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Tak bym to widział:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dren.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	434268
    Kolego! Za dużo by pisać,a czasu szkoda, więc dam Ci dobrą radę- zatrudnij proszę specjalistę do wykonania tej instalacji, bo to co zaprezentowałeś na schemacie to nadawałoby się na temat wykładu pt. "Jak nie wykonywać instalacji odwodnienia dachu- podstawowe błędy".

  12. #12

    Domyślnie

    Będzie się chciało komuś napisać jak to zrobić prawidłowo ?
    Biorę do tego ekipę, ale jak się już przekonałem to, że są "fachowcy" na budowie nie zwalnia inwestora ze znajomości budowlanki.

  13. #13

    Domyślnie

    Jako zbiornik na deszczówkę lepsze będzie szambo betonowe czy kręgi (ze zdjęć wyglądają na lepiej wykonane) ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony