dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Przymierzam się do D06.
    Nie wybrałem jeszcze do końca technologii. Tymczasem istnieje podobno wersja D06 prefabrykowana w szkielecie drewnianym.
    Link do producenta, ze strony http://www.szkielet.pl nie działa. Znalazłem firmę o podanej nazwie wyszukiwarką i posłałem tam maila, może to ta i odpowiedzą.

    Trochę boję się szkieletu ze względu na wysoką podatność na sknocenie podczas budowy...

  2. #2

    Domyślnie

    pik33,
    Masz trochę racji. Ja też wybrałem tę techonologię. Dla ma tyle plusów, że obawa o sknocenie jest ryzykiem wkalkulowanym. Dlatego zamierzam się porządnie doszkolić w tej technologii zanim ekipa zacznie montaż i zamierzam ostro ich kontrolować. Słyszałem jeszcze od sąsiadki, która za parę miesięcy ma się właśnie wprowadzić do "szkieletowca", że znaleźli dobrego kierownika budowy, który zna się na szkieletach. To też jest bardzo pomocne... tak myślę...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Wrzuć tu parę plusów... na razie słyszałem o minusach: oprócz sknocenia przez budowlańców, podatne na korniki i mają charakterystyczny smród nie do wywietrzenia - nie wiem na ile to prawda, na ile czarny humor. A może te dwa ostatnie punkty są po prostu konsekwencją pierwszego - sknocenia budowy?
    Ale w sumie jakbym się przekonał do tej technologii to kto wie - podobno niedroga i ciepła...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Oczywiście, wszystko można sknocić.
    By jednak nie sknocić nalezy korzystać z usług firm mających doświadczenie w tym zakresie. A firm tych na rynku jest trochę.
    Szczerze mówiąć nigdy nie słyszałem o kornikach, które by zrzerały dom szkieletowy zbudowany zgodnie z wymogami technologii, a głównie z drewna suszonego komorowo i cztrostronnie struganego - drewno to nie posiada kory, a korniki wylęgają się niestety pod korą.
    Tak więc chcąc mieć dom trwały i dobrze zbudowany - korzystaj z usług rzetelnej i wiarygodnej firmy wykonawczej.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    DO 6 - jest przerobiony na konstrukcję szkieletową - sam przerabiałem. Dostępny w Salonie Muratora.
    Aktualne namiary na firmę budującą DO6 przesyłam na priva.

  6. #6

    Domyślnie

    Gdzieś już o plusach na Forum pisałem.

    W wielkim skrócie to:
    1. możliwość łatwych przeróbek i zmian (nie trzeba kuć, żeby lampę albo kinkiet przewiesić albo nawet całą ściankę wewnętrzną przesunąć czy usunąć)
    2. Łatwa możliwość późniejszej dobudowy domu
    3. łatwość prowadzenia i zmian w instalacjach
    4. Dom jest bardzo ciepły i szybko się nagrzewa
    5. Po 30 latach na przykład (albo po 40tu) można go rozebrać i z większości materiałów zbudować coś innego i nowszego.
    6. więcej można zrobić samemu jak się buduje w systemie gospodarczym
    7. Można budować szybko i w zimie

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Czy w domu drewnianym szkieletowym można instalować kominek z wkładem i instalacją do rozprowadzania ciepłego powietrza?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie zamieszkałbym już w szkielecie nigdy. Głowa pęka od tego stukania.

  9. #9

    Domyślnie

    pic33,
    na mój gust to można. Nawet jest wygodniej niż w murowanym bo łatwiej umieścić przewody dy dystrybucji !

  10. #10

    Domyślnie

    winston,

    A możesz coś więcej powiedzieć o domu, w którym mieszkałeś ?
    W Poslce czy nie ?
    Jakie dokładnie hałasy Ci przeszkadzały ? I czy wiesz jak był izolowany ten dom ?


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Maco dnia 2002-10-27 10:25 ]</font>

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dolores

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    pic33,
    Właśnie montujemy kominek z wkładem i rozprowadzaniem ciepła.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    A moze Winstonowi chodzi o stukanie młotkiem podczas budowy?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No właśnie, jak jest z akustucznością domku ze szkieletu?
    I jeszcze jedno pytanie: czy każdy projekt (z tych "klasycznych", bez bajerów) da się dostosować do tej technologii?
    ------------
    No i jeszcze jedno pytanie: kto z tego dobrze buduje w okolicach Białegostoku?

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Dzien dobry

    Pojawiam sie tu po raz pierwszy, wiec wszystkich witam serdecznie
    Mieszkam od czerwca w szkielecie. Tez balismy sie glosnego domu, wiec dowiadywalam sie wszedzie o mozliwosc wyciszenia. Chyba sie udalo - dzieci na gorze troche slychac, ale musza sie o to porzadnie starac. Bez porownania z blokiem! Odglosy slyszalne to walenie w podloge (rozbieranie lozka ), a muzyki puszczonej na full za zamknietymi drzwiami - nie slysze w ogole. Glos sie niesie tylko w pomieszczeniach otwartych (u mnie - schody w centralnej czesci domu). Przy zamknietych drzwiach - zero halasu.
    Wycisza gruba warstwa welny, pilnowanie polaczen elementow drewnianych, gruba warstwa kleju na belkach stropu parteru (nie moglismy kupic podkladek gumowych lub filcowych), miedzy dwiema warstwami plyt OSB warstwa gabki (klej sie nie sprawdzil - u sasiada zaplesnial).
    Gruba warstwa welny (15 + 5 cm w scianach, rowniez dzialowych, w stropie 20-25 + 5-10 cm, w zaleznosci od miejsca) owocuje rowniez oszczednoscia w kosztach ogrzewania.
    Miejsca, gdzie slychac decybele to drzwi wewnetrzne. Ale ja kupilam najtansze... No i trzeba przy nich stac
    Jesli ktos ma jakies pytania - chetnie odpowiem - na priw lub pl-misc-budowanie.
    Serdecznie pozdrawiam - Joanna

  15. #15

    Domyślnie

    Joanno,
    dzięki za wypowiedź. A jaki jets Twój priw ?

    Czy możesz napisać jak jest z kosztami ogrzewania ? Po pierwsze czym ogrzewacie i jak wyglądają koszty na razie ?

    A może znasz wyliczone zapotrzebowanie na ciepło w W/m2 ?

    Też chcę budować w szkielecie na wiosnę.

    Dzięki

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    pik33
    Akustyka w domu jest taka jak zaprojektowana w projekcie. Stąd uważaj na projekt - wielu architektów podejmuje się wykonania projektu, ale wielu z nich zupełnie nie rozumie wymagań technologii.
    W sumie każdy projekt z technologii tradycyjnych można przerobić na szkielet.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony