dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anubis76

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    43

    Domyślnie Jaka najlepsza podłoga na system ogrzewania podłogowego?

    Dzień dobry
    Jaki rodzaj podłogi najlepiej wybrać jeśli jedno piętrowy segment ma być ogrzewany wyłącznie podłogowo ?
    Tam gdzie się da będą płytki tj. łazienki, kuchnia, korytarze.
    Żona chciała by parkiet, znajomi którzy też montują podłogówkę namawiają na panele bo "zawsze można wymienić" ale widzę że koszt ładnego, dobrego i trwałego panela jest podobny jak w przypadku dębowego parkietu.
    Parkiet podobno nie możne być grubszy niż 1,5 cm , deska warstwowa da się cyklinować max 3 razy ?, na panele ludzie czasem narzekają, na jednej z stron czytałem też że parkiet jest polecany tylko w tedy gdy podłoga nie jest jedynym źródłem ogrzewania... i weź bądź mądry !

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anubis76 Zobacz post
    widzę że koszt ładnego, dobrego i trwałego panela jest podobny jak w przypadku dębowego parkietu.

    No nie wiem. Dobre ładne panele AC4 8mm są w cenie 30-50zł/m2. Dobre panele dębowe to myślę, że zaczynają się od 150zł.
    Tanią deskę 3-warstwową to może raz przecyklinujesz, bo tam warstwy wierzchniej dębowej jest tyle co kot napłakał.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Na podłogówkę można zainstalować klasyczny parkiet dębowy grubości 22 mm.

    Norma PN-EN 1264 dopuszcza parkiet z dębu litego grubości nawet 25 mm.

    Można położyć deski warstwowe, można i panele, chociaż tu, na podłogówce wzmaga się emisja formaldehydu, który panele zawierają.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anubis76

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    No nie wiem. Dobre ładne panele AC4 8mm są w cenie 30-50zł/m2. Dobre panele dębowe to myślę, że zaczynają się od 150zł.
    Tanią deskę 3-warstwową to może raz przecyklinujesz, bo tam warstwy wierzchniej dębowej jest tyle co kot napłakał.
    Im więcej czytam o panelach tym trudniej podjąć decyzję o konkretnym producencie bo jest straszliwy rozrzut jakościowy nawet w droższych modelach.
    Ja chyba dla spokoju wybiorę coś z oferty Quick Step z serii Classic 8 mm AC4 (79zł) no chyba że jest coś tańszego i równie dobrego ale na forum trudno znaleźć coś konkretnego. Parkiet chyba odpada, zbyt duże straty ciepła, ryzyko że zacznie coś dziać się z drzewem, panel winylowy za drogi.

  5. #5

    Domyślnie

    a czym sie wyróżnia dobry panel? Bo jestem sam ciekaw.

  6. #6

    Domyślnie

    Dla mnie dobry panel to z małą emisją substancji lotnych, min. 8mm, min. AC4, pasujący wzór i kolor, solidne zamki. Każdy oczywiście ma swoje kryteria.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anubis76 Zobacz post
    Żona chciała by parkiet, znajomi którzy też montują podłogówkę namawiają na panele bo "zawsze można wymienić" ale widzę że koszt ładnego, dobrego i trwałego panela jest podobny jak w przypadku dębowego parkietu.
    IMO deska lita olejowana.



    O ile masz obciążenie cieplne pozwalające nie przekraczać 27* - a jak rozumiem segment od dewelopera, więc różnie może z tym być.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    Dla mnie dobry panel to z małą emisją substancji lotnych, min. 8mm, min. AC4, pasujący wzór i kolor, solidne zamki. Każdy oczywiście ma swoje kryteria.
    patrze na https://classen.pl/do-pobrania/ i na ich produty i nigdzie nie widze informacji o substancjach lotnych.
    co do panela np. ten jest juz dobry poniewaz spełnia wszystko poza wzorem bo to jest totalnie kwestia indywidualna
    https://www.leroymerlin.pl/podlogi-d...7723,l188.html


    kazdy panel ma minimum ac4 praktycznie i 8mm ceny na leroy takiego panelu od 20zł m2 czyli to są juz dobre panele?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Coś w temacie szkodliwości paneli, Vinyli itd:
    https://deccoria.pl/artykuly/artykuly/toksyczne-substancje-w-domu-szkodliwe-materialy-budowlane-5-5865

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fanpodlog

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    10

    Domyślnie

    Na ogrzewanie podłogowe polecane są podłogi warstwowe.
    Jeśli masz duże pomieszczenia to polecam deskę, jeśli niewielkie to po prostu parkiet warstwowy.
    Deski które mamy w ofercie mają 4mm warstwy wierzchniej więc nie tyle co kot na płakał jak ktoś tu napisał.
    Tak można podłogę cyklinować.
    Tak nie jest to droga impreza, porównując ceny dobrych solidnych paneli minimum AC5 ale zdecydowanie lepiej AC6
    lub po prostu LVT.
    Deska warstwówka od 14 do 20cm szerokości mix długości 400-2200mm możesz kupić już od 130zł.
    I nie wymaga ona cyklinowania, tylko montaż i masz podłogę dębową.
    Podbudowa jest z olchy.

    http://wypozyczcykliniarke.pl/wypozy...trojwarstwowe/

  11. #11

    Domyślnie

    Sama korzystam z ogrzewania podłogowego, co prawda nie w domku a w mieszkaniu więc zdecydowałam się na dość dobrej jakości panele 9mm, ac5, ciemny dąb o ładnym łączeniu i solidnych zamkach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony