dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Oferta ogrzewania - GASPOL

    Witam wszystkich. Stoję przed wyborem ogrzewania do mojego nowego domu.

    Biorę pod uwagę ogrzewanie Pelletem lub gazowe od Gaspolu. Naczytałem się już bardzo dużo na temat Gaspolu i sam nie wiem co byłoby lepszym rozwiązaniem ogrzewania.
    Dom drewniany parterowy 120m2, bez poddasza użytkowego, ogrzewanie podłogowe 2 osoby dorosłe i małe pół roczne dziecko.
    Dostałem telefon od doradcy Gaspolu z wstępną ofertą przyłączeniową , chciałbym żebyście z doświadczenia powiedzieli co o tym myślicie
    Podobno wchodzi w grę tylko dzierżawa zbiornika.
    - Roczne zużycie na podstawie metrażu 1400l , według Pana roczny koszt ogrzewania 2800zł (jest w tym już niby OC , koszty UDTu i dzierżawa zbiornika)
    - Umowa czas nieokreślony z 3 miesięcznym wypowiedzeniem (do wypowiedzenia doliczany jest koszt około 470zł)
    - Koszty budowy przyłączenia (5400zł)
    - Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem ciepłej wody (13500zł)

    Wszystko niby jasne, ale naczytałem się , że Gaspol i inne firmy przy dzierżawie zbiornika narzucają później bardzo duże ceny gazu i jest problem z wypowiedzeniem umowy ? Jest ktoś kto korzysta z usług Gaspolu lub niedawno zdecydował sie na gaz od nich i może rozwiać moje wątpliwości ?

    No i tak na koniec, może lepszym rozwiązaniem przy mojej inwestycji będzie Pellet? Co o tym sądziecie? Wiem, że są na tym forum eksperci w tych sprawach, więc bym był wdzięczny za każdą poradę

  2. #2

    Domyślnie

    Masz podlogowke, dom docieplony, szedłbym w pompę ciepła. Inwestycyjne będzie podobnie a nie będziesz niewolnikiem, brak baniaka w ogrodzie.

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście podłogówka w całym domu
    Szczerze powiedziawszy pompy wcale nie brałem pod uwagę. Zawsze wydawało mi się , że to bardzo drogi interes.
    Macie Panowie na myśli pompy cieplne powietrzne rozumiem? Bo gruntowe , to chyba z 60 tys na pompę, wiercenia i montaż by poszło?

  4. #4

    Domyślnie

    Parę dni temu dostałem wycenę na polską gruntówkę 5,8 kW wraz z dolnym źródłem, kompletna kotłownia, zasobnikiem cwu na kwotę 35 tyś netto. Do tego VAT. Jaki VAT, to nie wiem, ale pewnie 8% na kotłownię z pompą i 23% na dolne źródło.

    Bufor. Bufor czasem, choć nie zawsze bywa potrzebny. Zależy od konkretnej instalacji.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za podsunięcie pomysłu z pompą. Na pewno zagłębie się w temat i poszukam w okolicy Bydgoszczy jakiś specjalistów od tego.
    Jeśli jeszcze mógłbym Was poprosić o jakąś propozycję gruntowej PC , która by według Was dała by rade u mnie w drewnianym domku ?
    Nie znam się kompletnie na tym i nie chciałbym przepłacić tylko za "firme"
    Z tym buforem co jest nie tak ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommy94 Zobacz post
    Dzięki za podsunięcie pomysłu z pompą. Na pewno zagłębie się w temat i poszukam w okolicy Bydgoszczy jakiś specjalistów od tego.
    Jeśli jeszcze mógłbym Was poprosić o jakąś propozycję gruntowej PC , która by według Was dała by rade u mnie w drewnianym domku ?
    Nie znam się kompletnie na tym i nie chciałbym przepłacić tylko za "firme"
    Z tym buforem co jest nie tak ?
    Zleć najpierw obliczenie zapotrzebowania na ciepło (OZC) za kilkaset złotych. Z tego papieru dowiesz się, jaka maksymalna moc grzewczą będzie potrzebna i ile energii zuzyjesz na ogrzewanie średnio w ciągu roku. Na tej podstawie będziesz mógł wybrać rodzaj ogrzewania, moc urządzenia i policzysz, ile sezon grzewczy będzie Ciebie kosztował.

    Jeśli będziesz miał prosta instalacje ogrzewania podłogowego (bez sterowania strefowego, bez dodatkowych źródeł energii), to bufor raczej zbędny. Jeśli bardziej rozbudowaną, to może być potrzebny. Ważne, by instalator liczył hydraulicznie instalacje, a nie na pałę wstawiał bufor. Bufor to koszt i stracone miejsce. Dodatkowo wpięty równolegle obniża COP pompy.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki Panowie

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Niektórzy instalatorzy wciskają inwestorom bufor bo jest tak dla nich bezpieczniej a dla inwestora drożej.
    .
    A co powoduje to bezpieczeństwo instalatora? Pompa jest inwestora to inwestor z tym zostaje/Bufor jest czasem niezbędnynp jnstalacja z klimakonwektorami.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Pompa powietrzna "markowa " za 25000 może mieć wyższe SCOP od garażowej gruntowej. Znam takie które nawet na tabliczce mają napisane COP =2,2

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli zdecyduje się Pan na wybór gazu ziemnego oraz wybierze dostawcę, kolejnym krokiem będzie wybór sprawdzonego i wydajnego kotła kondensacyjnego. W celu dodatkowej oszczędności warto, aby współpracował on z ogrzewaniem podłogowym. Obniżenie temperatury zasilania powoduje obniżenie temperatury powrotu czynnika roboczego z instalacji centralnego ogrzewania. W związku z tym zwiększa się sprawność kotła kondensacyjnego poprzez odzysk ciepła podczas wkroplenia się pary wodnej znajdującej się w spalinach.
    W sprawie doboru odpowiedniego kotła zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak i również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony