Witam Wszystkich zainteresowanych;

Zdecydowałem się założyć ten temat (nie pierwszy i zapewne nie ostatni) z uwagi, że od kilku dni przeglądam fora i szczerze mówiąc zgłupiałem z różnorodności materiałów i informacji.
A więc rozpocząłem generalny remont mieszkania w Wielkiej płycie - rok budowy początek lat 80-tych. Aktualnie mam 3 problemy do rozwiązania:

Problem nr 1:
Po wyrwaniu metalowych ościeżnic oczywiście zostały ubytki w posadce (średnio głębokie na 5-6cm). Zastanawiam się czym to wypełnić. Czy nadawała by się do tego jakaś zwykła masa naprawcza do posadzek (np ZAPRAWA NAPRAWCZA MAPEI PLANITOP) lub szybko twardniejąca (co bym wolał) jak Cn 87 Ceresit?.
Oczywiście mógłbym to jeszcze uzbroić nawiercając otwory na zbrojenie w obecnej posadce ale raczej była by to już przesada .

Problem nr 2:
Pęknięcia w posadce. Są to pęknięcia na wskroś (głębokość 3-4cm) momentami szerokie na ok. 4mm.
Chcę to naprawić ponieważ bardzo mnie to irytuje. Chcę użyć do tego żywic - jest tego cała masa na rynku więc jeżeli miał ktoś jakieś doświadczenia w stosowaniu tego typu preparatów to proszę o podpowiedź.
Oczywiście ponacinam i użyję dodatkowo zbrojenia typu blaszki itd.

Problem nr 3:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	434222

Raczej najpoważniejszy w tym momencie. W WC skułem warstwę kleju (miała 2,5cm grubości). Jak na złość było to jedyne miejsce w mieszkaniu gdzie poprzedni właściciel wiedział że trzeba zagruntować podłożę. I zrobił to dobrze. Klej odchodził z wylewką i jest strasznie pocięta, miejscami skuta cała do warstwy ocieplenia i wygłuszenia.
Zastanawiam się nad dwoma wariantami:

I Wariant - zalać to co zostało (oczywiście oczyścić wcześniej, pozbyć się luźnych kawałków, dobrze zagruntować) samopoziomującą masą szpachlową typu np. POLIMIN LC-2 + dodać włókien Polipropylenowych

II Wariant (którego chciałbym uniknąć - usunąć to co zostało (grubośc ok. 3cm), usunąć tą warstwe ogrzewająco/wygłuszającą, ułożyć styropianu, zalać masą szpachlową + włókna lub siatka.

Proszę o opinię lub inne warianty rozwiązań oraz propozycje innych materiałów jeżeli zaproponowane prze ze mnie sa nieodpowiednie.