dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Biawar Pellux 100/20 touch

    Witam.W zeszlym sezonie zainstalowalem bufor do smieciucha.Spelnil oczekiwania.W tym roku zakupilem kociol Biawar Pellux 100/20 touch. Musze go podlaczyc.Rury ktore byly w starym piecu sa wyciete(czesc z nich wykorzystam)Moje pytanie dotyczy kotla Biawar. Z tyly sa 4 mufy z gwintem w tym 3 bodajze 1calowe oraz 1 pol calowe chyba do spustu wody. Nie wiem po co tyle tych wyjsc,nadmienie ze jeszcze jest jedno duze wyjscie na gorze pieca. Czy ktos wie jak to polaczyc? Wylot powinien byc teoretycznie z gornego otworu ale na np youtube widac tak nie jest. Ciezko sie doszukac informacji na temat instalacji tego poeca.

  2. #2

    Domyślnie

    masz 3 wyjścia wody dwa z tyłu w górnej części i jedno od góry, 1 wejście wody(powrót) i 1/2calowe na samym dole jako spust wody.
    Wylot do instalacji to wybierz sobie jeden z tych trzech.

    ja mam wyjście z góry, jedno z tych z tyłu zaślepione, a do drugiego mam podłączony zbiornik przeponowy i ZB

    Ciezko sie doszukac informacji na temat instalacji tego poeca.
    On jest tak prosty do podłączenia, ze prawie nikt nie ma problemu, dlatego jest mało informacji, bo i po co robić śmietnik w internecie
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 03-09-2019 o 21:17


  3. #3

    Domyślnie

    No i wszystko jasne. Wylot tez wyprowadze gora. W tylne gorne wyjscie wepne rure wzbiorcza a ostatni wylot zaslepie-lub jesli to konieczne zaloze zawor bezpieczenstwa. Dzieki za pomoc.

  4. #4

    Domyślnie

    zawór bezpieczeństwa jest niezbędny, zamontuj. Chyba, ze juz masz gdzies w układzie.


  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze mam pytanie odnosnie zbiornika wyrownawczego.Aby nie zasmiecac tematu naisalem w innym miejscu.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...or-podlaczenie

    Teoretycznie rura ma byc wpieta w piec ale co z kaloryferami ktore sa za buforem?

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    Tak z ciekawości zapytam, jak duży masz ten buforek ? Jaki kształt ? Jak ocieplony ?
    Dlaczego pytam ? Bo też będę grzał tym kotłem bufor.

  7. #7

    Domyślnie

    Bufor 750 litrow z nierdzewki.Okragly.Na to 20cm perlitu po bokach,Z dolu styropian tez cos ok 20cm i z gory zasypany perlitem ponad 20cm i przkryty styropianem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony