dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Rozdzielacz podłogówki Kan-Therm

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie Rozdzielacz podłogówki Kan-Therm

    Witam serdecznie i proszę o opinię w sprawie instalacji w nowo nabytym domku parterowym 90m2 ogrzewanie tylko podłogowe, piec Spyra 25kW (zbyt duży ale póki co musi zostać) i rozdzielacz kan -therm 13 pętli według mnie zamontowany nieprawidłowo tzn odwrotnie - zdaje się że było łatwiej w piwnicy w ten sposób
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ResizerImage645X483.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	434256Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ResizerImage3564X423.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	434257Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ResizerImage2564X423.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	434258
    W zimę jakoś to nawet działało ale aktualnie z zaworów piezoelektrycznych cieknie gdy zawór jest w pozycji zamkniętej - czy jest to wymienne i co tam trzeba wymienić - chodzi mi po głowie rezygnacja z tego sterowania termoregulatorami i zmiana na stałe zawory i nie wiem czy starczy te termoregulatory poodkręcać i poustawiać na tych wkręcanych elementach czy tak czy inaczej wymienić środki bo będzie ciekło - ale cieknie tylko gdy wciskam iglicę - gdy wkręcam całość bez wciskania iglicy - nie cieknie. Czy jest sens odwracać całość? Może termostaty w domu bym zostawił do odcinania działania pompy w obiegu podłogówki czy lepiej żeby ta pompa chodziła w sposób ciągły?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak jest w piwnicy rozdzielacz a rury wyżej to się łatwiej zapowietrza. Odpowietrzyć, zawory otworzyć na max, może będzie działać.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Zawory termostatyczne są na zasilaniu a przepływomierze na powrocie (choć i tak z nich żaden pożytek bo wypełnione są woda na full z racji montażu w dół) czy warto przynajmniej zmienić zawory z przepływomierzami żeby zawory były na powrocie? Co do działania to działa to dość sprawnie ale zawór na który zakładane są termoregulatory cieknie i nie wiem co tam się wymienia (oringi, grzybek czy cały element) raczej wyciek to nie sprawa zapowietrzonego obiegu tylko zużycia tego zaworu - tak sądzę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak działa sprawnie a cieknie tylko jakiś jeden zawór to go wymień i ciesz się ciepłem w domu. Regulacja termostatami powinno być na powrocie ale w rzeczywistości dom to duża bezwladnosc i często brak potrzeby dokładnej regulacja każdej z komnat z osobna. No chyba że gdzieś tam czuć ziąb lub gorącz...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nesiasps

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    A gdzie takiego typu wkładki termostatyczne mógłbym nabyć - proszę też o poradę jak to potem odpowietrzyć, gdyż nie obędzie się bez spustu wody - powoli napełniać układ na otwartych zaworach i odpowietrzać tymi mechanicznymi odpowietrzaczami na rozdzielaczu czy lepiej wymienić je na automatyczne?

  6. #6

    Domyślnie

    chodzi mi po głowie rezygnacja z tego sterowania termoregulatorami i zmiana na stałe zawory i nie wiem czy starczy te termoregulatory poodkręcać i poustawiać na tych wkręcanych elementach czy tak czy inaczej wymienić środki bo będzie ciekło - ale cieknie tylko gdy wciskam iglicę - gdy wkręcam całość bez wciskania iglicy - nie cieknie.
    odkręcić, wyrzucić, zostawić otwarte i zapomnieć, nic nie wymieniać.
    Zawory termostatyczne są na zasilaniu a przepływomierze na powrocie (choć i tak z nich żaden pożytek bo wypełnione są woda na full z racji montażu w dół) czy warto przynajmniej zmienić zawory z przepływomierzami żeby zawory były na powrocie?
    nic nie zamieniać, wypełnienie nie ma znaczenia, warto zapoznac sie z zasada działania rotametrów. Są dwa rodzaje rotametrów, jedne montuje sie na zasilaniu inne na powrocie. KanTherm stosuje te drugie.

    Poczytaj tutaj, jest dokładnie opisane https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8781-monta%C5%BC-rotametr%C3%B3w/
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 05-09-2019 o 08:37


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nesiasps Zobacz post
    Zawory termostatyczne są na zasilaniu a przepływomierze na powrocie (choć i tak z nich żaden pożytek bo wypełnione są woda na full z racji montażu w dół) czy warto przynajmniej zmienić zawory z przepływomierzami żeby zawory były na powrocie? Co do działania to działa to dość sprawnie ale zawór na który zakładane są termoregulatory cieknie i nie wiem co tam się wymienia (oringi, grzybek czy cały element) raczej wyciek to nie sprawa zapowietrzonego obiegu tylko zużycia tego zaworu - tak sądzę.
    Jeśli cieknie zawór termostatyczny to należy go wymienić razem z nyplem.
    Koszt jest niewielki.
    Przepływomierze muszą być na powrocie i powinny być wypełnione wodą, bez pęcherzyków powietrza.
    Zawór termostatyczny + nypel do rozdzielacza serii 75 można kupić poprzez naszych partnerów handlowych np. Onninen.
    http://pl.kan-therm.com/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony