dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kolor okien?

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kurtz1992

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    60

    Domyślnie Kolor okien?

    Czołem! Niebawem wymieniam okna (dotychczas białe drewniane). Mój wybór padł na ciemnobrązowe ze względu na kolor dachu i garażu (machoń, orzech lub dąb bagienny). Mam ochotę na kolor dwustronny tylko zastanawiam się co z łazienką, czy tam też dać dwustronny czy może jednak od zewnątrz kolor a wewnątrz białe? Jak to jest u was? Moglibyście podesłać jakieś zdjęcia? Szczerze to nie mam ochoty na białe od wewnątrz bo w łazience mam palarnię i drzwi kiedyś białe zrobiły mi się już prawie żółte i boję się że to samo będzie z oknem.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Dlaczego chcesz w łazience zostawić białe ? Jeżeli kolor okien będzie pasował do wystroju łazienki (a nie powinno być z tym problemu przy ciemnym brązie), to nie widzę przeciwwskazań. Tym bardziej, że w łazince masz palarnie
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kurtz1992

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    60

    Domyślnie

    W zasadzie to nie wiem... Może dlatego że łazienka zawsze kojarzyła mi się z białymi oknami (biała wanna, wc, umywalka, pralka). I brałem pod uwagę to że mam płytki w pół ściany a powyżej białą ścianę.
    Bardzo mi się podobają ciemne łazienki (jakieś ciemne brązy połączone z czarnym albo grafitem), jakieś kinkiety do wieczornych romantycznych kąpieli.
    Tylko kiedy ja będę robił remont łazienki...

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    W takim razie ja nie widzę problemu, aby były całe w kolorze.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.rowek

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    00-648
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurtz1992 Zobacz post
    Czołem! Niebawem wymieniam okna (dotychczas białe drewniane). Mój wybór padł na ciemnobrązowe ze względu na kolor dachu i garażu (machoń, orzech lub dąb bagienny). Mam ochotę na kolor dwustronny tylko zastanawiam się co z łazienką, czy tam też dać dwustronny czy może jednak od zewnątrz kolor a wewnątrz białe? Jak to jest u was? Moglibyście podesłać jakieś zdjęcia? Szczerze to nie mam ochoty na białe od wewnątrz bo w łazience mam palarnię i drzwi kiedyś białe zrobiły mi się już prawie żółte i boję się że to samo będzie z oknem.
    Cześć! To już sam sobie odpowiedziałeś Skoro "nie masz ochoty" a do tego dochodzi czynnik trwałości, to brązowe po obu stronach. Jeśli palisz dużo w pomieszczeniu, zżółkną na pewno

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurtz1992 Zobacz post
    Czołem! Niebawem wymieniam okna (dotychczas białe drewniane). Mój wybór padł na ciemnobrązowe ze względu na kolor dachu i garażu (machoń, orzech lub dąb bagienny). Mam ochotę na kolor dwustronny tylko zastanawiam się co z łazienką, czy tam też dać dwustronny czy może jednak od zewnątrz kolor a wewnątrz białe? Jak to jest u was? Moglibyście podesłać jakieś zdjęcia? Szczerze to nie mam ochoty na białe od wewnątrz bo w łazience mam palarnię i drzwi kiedyś białe zrobiły mi się już prawie żółte i boję się że to samo będzie z oknem.
    Podepnę się pod wątek. Też mam ciemnobrązowy dach. Ale robię okna na zewnątrz ciemne, a od wewnątrz białe. Właśnie się dowiedziałem, że w DAKO "dąb bagienny" jest rzadko zamawiany dlatego jest o kilka procent droższy, a przypadku drzwi bocznych garażowych to różnica 700 zł. Z tego powodu zastanawiam się czy nie wziąć jednak "orzecha".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony