dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JOstry

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Kod pocztowy
    01-471
    Posty
    12

    Domyślnie Wymóg cofnięcia bramy wjazdowej od drogi

    Witam, otrzymałem pozwolenie na budowę domu, ruszam wczesną wiosną. Zastanawiałem się ostatnio nad ogrodzeniem i przypomniało mi się że w moim MPZP jest zapis mówiący o tym że jeśli droga przed działką ma mniej niż 10m szerokości, należy cofnąć bramę wjazdową o 2m wgłąb działki.
    I tu pojawia się u mnie obawa: od ściany garażu do granicy działki mam 7m (czyli długość podjazdu). Jeśli muszę teraz bramę cofnąć, to zrobi sie tylko 5m - wydaje się to bardzo mało, przy dużym aucie to w zasadzie na styk po zamknięciu bram garażowej i wjazdowej. Droga ma szerokość 8m, jest to droga wspólna, moja i sąsiadów, nie jest gminna. Czy w takim przypadku muszę cofnąć bramę? Jeśli tak, to czy jest szansa na dostanie odstępstwa od takiego wymogu?
    Byłoby to bardzo niewygodne rozwiązanie, nie mówiąc o walorach estetycznych. Z góry dzięki za porady!

  2. #2

    Domyślnie

    Zaraz... masz PnB a nie zalaczales projektu wraz z mapką i organizacją dzialki? Nie rozumiem. Jak podjazd ci zatwierdzili bez cofnietego ogrodzenia to w czym problem ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JOstry

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Kod pocztowy
    01-471
    Posty
    12

    Domyślnie

    No wygląda na to że zatwierdzili, na mapce w projekcie nie była brama cofnięta. Czy w takim wypadku mogę uznać że nie muszę tego robić? Pozwolenie na budowę dotyczyło domu, a nie płotu w sumie...

  4. #4

    Domyślnie

    Zastrzeżenie, pewnie, dotyczy bramy rozwieralnej. Dla wygody i pewności zainwestuj w przesuwalną z automatem

  5. #5

    Domyślnie

    Pytanie czy w MPZP ta droga prywatna jest zaznaczona jako droga? Bo może być po prostu jako teren prywatny, bez wyznaczania tam drogi.
    Zadaniem wydziału architektury jest sprawdzenie czy Twój projekt jest zgodny z MPZP.

  6. #6

    Domyślnie

    Napisałeś " Droga ma szerokość 8m"
    Czy mierzyłeś to samemu?
    W jaki sposób?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Pewnie od płota do płota

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony