dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Słuchajcie było PGE, czy uważacie że tam pracują ludzie od pługa oderwani każdy z nich ma SEP+D+E i kto wie co jeszcze?
    No fachowcy pełną gębą bo E i D mają każda łajza może mieć to akurat nic nie znaczy.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Ta są kondensatory filtra EMC, który wymagają normy, więc wsystkie, które te normy spełniają muszą je mieć. Do tego te kondensatory są generatorem i mocy biernej pojemnościowej w ilości ok 2kVar na dobę, a właściwie za noc. Jak w niedalekiej przyszłości każą nam za nią płacić, to będzie masakra w fakturach.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Ta są kondensatory filtra EMC, który wymagają normy, więc wsystkie, które te normy spełniają muszą je mieć. Do tego te kondensatory są generatorem i mocy biernej pojemnościowej w ilości ok 2kVar na dobę, a właściwie za noc. Jak w niedalekiej przyszłości każą nam za nią płacić, to będzie masakra w fakturach.
    Ale ja się nie pytam po co tylko czy wszędzie są 2,2uF?

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ale ja się nie pytam po co tylko czy wszędzie są 2,2uF?
    Nie

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Googwe gw 9000
    Po odłączeniu fazy 115V AC 104mA
    Pojemność faza-N 6,6nF, faza-faza 2,58uF
    Zeversolar tlc 5000
    Po odłączeniu fazy 146 mV AC 0mA
    Pojemność faza-N 5,18uF, faza-faza 2,33uF
    One po prostu mają inne filtry.
    Pytanie czy zadowoli ZE dołożenie 3 kondensatorów, czy im się generalnie nie podoba ten inwerter?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Googwe gw 9000
    Po odłączeniu fazy 115V AC 104mA
    Pojemność faza-N 6,6nF, faza-faza 2,58uF
    Zeversolar tlc 5000
    Po odłączeniu fazy 146 mV AC 0mA
    Pojemność faza-N 5,18uF, faza-faza 2,33uF
    One po prostu mają inne filtry.
    Pytanie czy zadowoli ZE dołożenie 3 kondensatorów, czy im się generalnie nie podoba ten inwerter?
    A co ma się im ten inwerter nie podobać. To nie konkurs piękności.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Co kraj to obyczaj jak widać, u mnie licznik wymienili przy odłączonej instalacji i nikt nic nie mówił. Wymienili, instalację potem odpaliłem i tyle.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Po pierwsze zażądaj od ZE pisemnego uzasadnienia odmowy przyłączenia instalacji i informację jaką normę/normy musi spełniać falownik. Po drugie skontaktuj się z importerem/producentem falownika i poproś o certyfikat, a najlepiej protokół z badania falownika na zgodność z normą dotyczącą pracy wyspowej. Jeżeli falownik ma taki certyfikat wystawiony przez uprawniony/certyfikowany instytut badawczy, to ja poprosiłbym ZE o przesłanie mi protokołu z badań wykonanych przez certyfikowaną jednostkę lub numeru akredytacji jaką oni mają na wykonywanie badań falowników na zgodność z tą normą, zapytał czy zgłosili do odpowiedniego urzędu, że ich zdaniem ten falownik nie spełnia odpowiedniej normy i jednocześnie wysłał skargę na ZE do URE czy innego UOKiK lub rzecznika konsumentów.
    Ostatnio edytowane przez mibas ; 06-09-2019 o 17:22

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Goraj

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Goraj
    Kod pocztowy
    23-450
    Posty
    17

    Domyślnie

    Pozwole sobie napisac jak wyglada sytuacja z odbiorem instalacji na dzien dzisiejszy , a wiec mowiac krutko nic sie nie zmienilo . Kilka dni temu u jednego ze mnajomych pojawiła sie firma ktora te instalacje montowala , czyli hymon energy ,wraz z pracownikami PGE , po komisyjnym sprawdzeniu instalacji wykonawca stanelo na tym ze wszystkie instalacje 3 fazowe wykonane przez ta firme nie beda odebrane do czasu usuniecia problemu powrotu napiecia na sieć . Firma zgodnie z umowa z gmina ma czas na wykonanie tego przetargu do 15 października , dzisiaj jest 19 wrzesień i w sumie nie wiadomo jak to zostanie zrobione żeby ludzie mogli używac tych instalacji .
    Porażka totalna i wyrzucone pieniadze w błoto .

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Nie liczył bym na to, że firma zapłaci za wojenkę ZE z gminą, a nawet jeśli, to ZE znajdzie inny powód. Zabierzcie się razem i idźcie do gminy, niech oni szukają prawników i walczą ZE w sądzie, bo inwertery spełniają normy i są sprawne. A spoko czy się pewnie polubownie. ZE uzna inwertery, ale zażąda czasu na dostosowanie sieci, albo w trakcie szarpaniny będzie ją dostosowywać.

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dzieciparku

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Terebela
    Kod pocztowy
    96-123
    Posty
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem odpowiedzialność powinna ponieść firma montująca.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzieciparku Zobacz post
    Moim zdaniem odpowiedzialność powinna ponieść firma montująca.
    Na czym polega ich wina?
    Na tym, że ZE sobie wymyśliło głupi test i na jego podstawie stwierdza, że inwerter nie ma zabezpieczenia przeciwko pracy wyspowej? Tzn wg nich inwerter pracuje / produkuje energię mimo braku fazy. Typu "weź i mi udownij, że nie jesteś wielbłądem... ".

  13. #33

    Domyślnie

    Firma mogła instalować inwertery 1F a nie 3F nie mieli by się czego czepnąć
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Goraj

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Goraj
    Kod pocztowy
    23-450
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dostałem oficjalne pismo z ZE że moja instalacja nie bedzie podłaczona bo jest nirsprawny "przekształtnik " i należy go wymienic na urzadzenie sprawne i ponownie zgłosić instalacje do odbioru .

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goraj Zobacz post
    Dostałem oficjalne pismo z ZE że moja instalacja nie bedzie podłaczona bo jest nirsprawny "przekształtnik " i należy go wymienic na urzadzenie sprawne i ponownie zgłosić instalacje do odbioru .
    to poproś na piśmie o protokół z pomiarów z wyszczególnieniem normy i procedury testowej wg której to stwierdzili, bo takie coś powinno być sprawdzane zgodnie z obowiązującymi standardami, które sami powinni podać jako warunki przyłączenia do sieci.

  16. #36

    Domyślnie

    Oczywiście że nie wpuszczać, zakłócanie miru domowego (podstawa prawna art. 193 KK).
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #37

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rybka13

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    23

    Domyślnie

    O ja cię..... To przecież Growatt i pełno takich w programach dotowanych było montowanych i odebranych na terenie PGE a tu tu jakiemuś fircykowi nie pasuje....

  19. #39

    Domyślnie

    Ja tu czegoś nie rozumie
    1 jak padnie faza inwerter sie wyłącza bo tak ma być
    2 fachowcy won od inwertera nie wpuszczam bo niema takiego prawa a tym bardziej odłaczanie fazy od inwertera
    3 oni u siebie jak wyłączą faze to inwrter ma zdechnąć i tak ma być
    4 energetyka ma prawo do licznika po liczniku WON wypierdalać
    5 dostają certyfikaty i inne papirki zgodne z wymogami i niech spadają
    6 problem polega na tym że tempią konkurencję !!!! Skubane same monrtują instalacje i masz brać od nich oczywiste że cena odpowiednio wyższa jak na rynku
    no i z 10 punktów jeszcze nie chchce mi się pisać

  20. #40

    Domyślnie

    Sorry ale u mnie faza padła inwerter zdachł
    To jest dla bezpieczeństwa wszystkich i tak powinno być AMEN!
    Jestem prosumentem coś się dzieje ma wszystko zdechnąć i ende
    Natomiast nie dopuszczelene aby ,, oni' grzebali w drutach po mojej stronie spuszczam dogi niech ich pogonioą

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony