dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Studnia głębinowa i mętna woda

    Jak w temacie. Mam studnie 72m, 2 filtry 3 metrowe na 60 i 66m. Pompa wisi na 58m. Wydajnosc bez szaleństwa ok 700-800l/h (tak było 2 msc temu). W rurze zbiera się woda ok 55m wysokości slupa. Rura 125mm. Zbiornik przeponowy 200l. I mam problem z mętną wodą. Jak studnia zacznie częściej pracować woda jest w niej mętna i wypływa ił (szara glina) osadza mi się w okolicach fiiltrow i zbiornika przeponowego. Po dwóch tygodniach musialem przetykac rury do zbiornika (sa w najniższym punkcie od dołu). Nie wiem co z tym zrobić. Studniarz mowi ze się wypłuka ...a potrwa i z rok. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Obawiam się zę za jakiś czas studnia się zamuli a woda nigdy nie będzie czysta. Pytanie co robić i jak ze studniarzem rozmawiać (argumenty) ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał baczan Zobacz post
    Jak w temacie. Mam studnie 72m, 2 filtry 3 metrowe na 60 i 66m. Pompa wisi na 58m. Wydajnosc bez szaleństwa ok 700-800l/h (tak było 2 msc temu). W rurze zbiera się woda ok 55m wysokości slupa. Rura 125mm. Zbiornik przeponowy 200l. I mam problem z mętną wodą. Jak studnia zacznie częściej pracować woda jest w niej mętna i wypływa ił (szara glina) osadza mi się w okolicach fiiltrow i zbiornika przeponowego. Po dwóch tygodniach musialem przetykac rury do zbiornika (sa w najniższym punkcie od dołu). Nie wiem co z tym zrobić. Studniarz mowi ze się wypłuka ...a potrwa i z rok. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Obawiam się zę za jakiś czas studnia się zamuli a woda nigdy nie będzie czysta. Pytanie co robić i jak ze studniarzem rozmawiać (argumenty) ?
    Z partaczami się rozmawia poprzez prawnika. Ale zgaduję, że faktury na usługę nie posiadasz.
    Studniarz powinien CI zostawić studnie zakończona w takiej warstwie oraz tak ofiltrowaną i zabezpieczoną, żebyś jej nie musiał potem przez rok przepompowywać. Od razu ma dawać czystą wodę.
    A co robić? Zasięgnąć porady dobrego studniarza który zna teren. Pewnie pompowanie z duużą wydajnością "ruską" pompą co to gniotsa nie łamiotsa i piasku się nie boi. Czy się uda czy nie tego nie wiem. Ale że wydajność studni mała to proces długi i przerywany. Dobry studniarz z okolicy możę doradzić czy niedajboże na tym teren tak jest z warstwą wodonośna że jest obfita w drobne frakcje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony