dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrianopel

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-266
    Posty
    45

    Domyślnie Podwójny włącznik światła a dwie osobne lampy - przewód 3 żyłowy

    Witam,

    chcę zainstalować w nowym domu podwójny włącznik do dwóch lamp na suficie aby sterować osobno tymi lampami (jeden przycisk jedna lampa). Od rozdzielni do włącznika mam doprowadzony przewód trzyżyłowy (brązowy faza, niebieski neutralny, zielono-żółty uziemienie) i od włącznika do pierwszej lampy idzie taki sam. Od pierwsze lampy do drugiej także trzyżyłowy.

    Instalacja jest nowa. Z tego co wygooglowałem idealnie byłoby mieć przewód czterożyłowy ale czy w takich warunkach jak opisałem wyżej nadal można to podłączyć w bezpieczny sposób? Jeśli tak to jak?

    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    nie wnikając w to, czy zgodnie z normami, przekonaniami rożnej maści elektryków, doktorów i profesorów tej branży, to można to podłączyć w sposób bezpieczny i na takich warunkach jak opisałeś.
    Jak-nie napiszę, bo zaraz będzie tu jatka i wyzywanie od nieuków, paproków itp.


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    nie wnikając w to, czy zgodnie z normami, przekonaniami rożnej maści elektryków, doktorów i profesorów tej branży, to można to podłączyć w sposób bezpieczny i na takich warunkach jak opisałeś.
    Jak-nie napiszę, bo zaraz będzie tu jatka i wyzywanie od nieuków, paproków itp.
    Nie przejmuj się. Pisz.
    Zresztą autor już dawno dostał konkretne odpowiedzi na elektrodzie, to nie krępuj się.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #4

    Domyślnie

    A jakim prawem mnie oczerniasz i podajesz fałszywe informacje na elektrodzie???
    Cytat Napisał elpapiotr
    Po pierwsze - to nie był elektryk. To był Slawko123 z muratora.
    jak na razie nikomu nic nie podpowiadałem i nie proponowałem, jak tez u nikogo nie byłem.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 06-09-2019 o 07:28


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    A jakim prawem mnie oczerniasz i podajesz fałszywe informacje na elektrodzie???

    jak na razie nikomu nic nie podpowiadałem i nie proponowałem, jak tez u nikogo nie byłem.
    OK. Zmieniłem. To teraz napisz prawidłową odpowiedź, będziemy kwita.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony