dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Przecieki przy kominie

    Dzień dobry,

    mam problem z przeciekami przy kominach.
    Otóż od 4 lat męczymy się nieustająco z cieknącym dachem. W 2015 roku zmienialiśmy pokrycie z eternitu na blachodachówkę.
    Mam 3 kominy, które w zależności od intensywności opadów gdzieś przeciekają. Raz jest tak, że moze padać pare dni i nic a raz ze lekka mzawka i na sufitach robia się plamy. Kominy mam postawione z klinkieru ale pełnego. Obróbka kominów wg dekarza który teraz podjął się naprawy jest zrobiona przez poprzedniego wykonawce dobrze. I teraz szukamy przyczyny. Zacieki pojawiają się tylko w jednym miejscu. Jak kominy byly stawiane i dach wymieniany robiliśmy zdjęcia na nich nie widać, żeby folia membrana były uszkodzone. Szukamy przyczyny. Dodam, że jak już dach był zrobiony i poddasze bylo w stanie surowym zauwazlismy ze kominy się tak zwanie poca, juz wtedy powinnismy zareagować, że byla woda sciekająca po cegle klinkerowej. Proszę o rade czy jest szansa ze poszły uszczelnienia woda ciagnie przez zaprawę kominów ???

    Dodam jeszcze przypuszczalismy ze ta obrobka co wchodzi pod blachę nie daje rady z woda opadowa i ja przerzuca ale Pan dekarz zrobil przy jednym kominie tak ze dal na zewnatrz na blache by woda szla po niej a nie wchodziła do srodka ( przepraszam ale fachowo nie nazwe bo się nie znam).
    Moze Panstwo cos zasugerują gdzie szukac przyczyn.

    Edit: zacieki pojawiają się na suficie ewidentnie woda jak spływa idzie po profilu i znajduję ujscie i moknie płyta gk
    Ostatnio edytowane przez JustynaD ; 06-09-2019 o 08:28

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    A jak wyglądają fugi przy tym klinkierze ? Jakieś foto ?
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    A jak wyglądają fugi przy tym klinkierze ? Jakieś foto ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	69856409_537911657014696_2875484319818711040_n.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	434303


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	69495486_480972342738967_7643491153362288640_n.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	434304

    to jest jeden z trzech kominów ktory jest najblizej i tak to wyglada.
    Dekarz ma jeszcze sprawdzic czapy ale po informacji ze cegla pełna jego podejrzenie legło w gruzach
    .

  4. #4

    Domyślnie

    jeszcze jak dzwoniłam do wykonawcy żeby już zasugerował co zrobili źle i gdzie możemy szukać bo 4 lata sie prosiłam o poprawę bez efektu to Mówił żeby zobaczyć opaski i jakieś zaciski ale aktualny Pan dekarz mówi ze to jest ok bo jako pierwsze sprawdził.
    Ostatnio edytowane przez JustynaD ; 06-09-2019 o 09:13

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Jeśli cegła jest pełna to prawdopodobnie woda cieknie poprzez fugi
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Jeśli cegła jest pełna to prawdopodobnie woda cieknie poprzez fugi
    A można jakoś te fugi zaimpregnować? I czym, jakim środkiem najlepiej?

    Dziś też pada akurat komin największy się odezwał i mam przecieki ale zauważyłam że właśnie klinkier i ta zaprawa strasznie łapie wode. Mimo że się totalnie nie znam ale pierwsze przyszło mi na myśl że może to tam jest problem.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Nie znam się na impregnatach dlatego nie polecę konkretnego. Wiem jednak, że takie są. Najlepiej doradzić się jakiegoś specjalisty w tej dziedzinie. Spróbuj skontaktować się z działem technicznym firmy BRATA lub SCHIEDEL. Oni mają najlepsze doradztwo techniczne wśród producentów systemów kominowych. Takie problemy to dla nich zapewne chleb powszedni.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    te obróbki blacharskie są wygięte i włożone w wycięcie w kominie czy tylko dołożone do komina i zasilikowane?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    te obróbki blacharskie są wygięte i włożone w wycięcie w kominie czy tylko dołożone do komina i zasilikowane?
    Wydaje mi się że są wygiete i włożone w wyciecie ale szczerze już nie wiem.
    Jeżeli są dolozone i zasilikowane to jest to zle zrobione??? Jak przyjdzie dekarz to zapytam się o to bo teraz nie mam pojęcia z tego wszystkiego.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    wtedy lepsza szczelność połączenia komina z obróbką, można kupić taką taśmę butylową nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania ale może zakupienie na jeden komin i obserwacja czy cieknie naklej na komin i obróbkę, jak poleci szukaj po fugach jak nie poleci to połączenie blacha komin nie szczelna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony