dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie poddasza pianą PUR

    Witam, mam pomieszczenie strychowe nad garażem (na dachu jest dachówka Brass Teviva), które będzie ogrzewane. Przymierzam się do natryskowego ocieplenia pianą PUR, no i pytanie jaka grubość jest najlepsza
    1. 18 cm, wtedy będzie równo z krokwiami
    2. 20 cm, przykryje krokwie jakieś 2 cm
    Rożnica w cenie wychodzi około 10 zł na metrze, ale to nie chodzi o pieniądze tylko o rozsądek, co radzicie, co podpowiecie?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    30cm, jeśli zamierzasz to faktycznie ogrzewać.

    Bardzo duża różnica za te 2cm. Trochę nie znam obecnych cen, ale to przecież tylko jakieś 15% więcej piany (uwzględniając już większą powierzchnię tej warstwy, niż warstwy między krokwiami). Ja zapłaciłem chyba +25 zł od metra, ale za dodatkowe 10cm piany Demilec na krokwie.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    18cm to jakieś nieporozumienie, 20cm...Jeśli chodzi o rozsądek to daj 30cm i rozważ zmianę wykonawcy, bo jak chce +10zł za 2cm to jest drogi.

    Zdarzyło mi się podjechać ze Szwagrem na wycenę i w zależności od producenta piany, całkowitje powierzchni dachu itp, cena za 25cm to 50-60zł, stad 10zł za 2 cm to jakaś abstrakcja dla mnie.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 08-09-2019 o 08:27
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak dasz miedzy krokwie 18cm to żeby uzyskać minimum wymagane prawem to musisz dołożyć jeszcze 5cm.
    Dalej 23 cm to nędza, ale spełnia minimum. Od 2021 minimum będzie 27cm materiału o lambdzie 0,037.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony