dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Montaż wc pod rure 120mm

    Witam

    Mam maly/duzy problem z wymiana wc kompaktowego. Stare wc przecieka ze zbiornika/deska polamana/splywa ciagle woda do miski.. i zamiast wymieniac czesci postanowilem wymienic cale wc. Jednakze, aby nie bylo za latwo juz po demontazu sterego pojawily sie problemy

    1. Rura przegubowa jest wmontowana w sciane i wystaje tylko wlasnie ów nieszczesliwy otwor 120mm
    2. Panowie fachowcy, ktorzy robli lazienke jakies 15 lat temu widac na poczatku zabudowali rure przegubowa,a pozniej starali sie podlaczyc wc - efektem tego jest, ze srodek rury jest na wysokosci 20cm. Srednia wysokosc odplywow misek jest 18-19cm(srodek). Panowie fachowcy sobie tak poradzili, ze podlozyli kawaleczki plytek ceramicznych i zalalli silikonem, aby podwyzszyc miske

    Jako, ze nie znalazlem odpowiedniej misy (czyt. taniej), ktora ma wysokosc odplywu na 20cm to postanowilem, ze po prostu poloze dodatkowe plytki na podloge, aby troche podwyzszyc sedes. To dla mnie jedyne sensowne rozwiazanie bo inaczej musialbym kuc cala zabudowana rure.

    Jednego tylko nie potrafie rozwiazac - mianowicie podlaczenie miski do tej rury. Nigdzie w marketach nie ma nic na 120mm. Wszystko jest standardowe czyli, odplyw w misce 10,2cm a rura przegubowa 11cm. Na starym wc jest taka gumowa uszczelka czy jak to zwać która naklada się na odpływ od wc i wchodzi idealnie do rury 120mm.

    Gumowa uszczelka, ktorej chyba potrzebuje
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190906_141704.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	434321


    Zabudowana rura przegubowa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190906_135243.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	434320


    Tak wyglada nowe wc przysuniete do rury. Jak widac brakuje tu mniej wiecej centymetra (aby byla wyposrodkowana) - to zalatwie podwyzszajac podloge plytka ceramiczna. To wc ma srodek odplywu na wysokosci 19cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190906_131422.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	434319

    Dzis poznalem nowy termin: redukcja zwiekszajaca i widac potrzebuje takiej uszczelki gumowej 100/120.

    Ktos ma pomysl jak to rozwiazac?Juz nie mowiac gdzie mozna taka uszczelke/przedluzke kupic?

    Z gory wielkie dzieki za pomoc.

    P.S.Nie wiem czemu po wgraniu zdjec sa one odwrocone...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190906_105324.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	434318  
    Ostatnio edytowane przez plantacja ; 06-09-2019 o 21:25

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kiedyś taką redukcją z białej gumy podstawiałem drzwi, potem pies się tym bawił. Są osiowe i mimośrodowe. To się kupuje w sklepie z hydrauliką, w marketach takich dużych cudeniek raczej nie widziałem, są mniejsze jak do pralki lub skropliny z pieca.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok obadam pobliskie sklepy.

    Pozostaje kwestia podwyzszenia miski, myslalem ze estetyka wykonania jednak m nie nie interesuje, ale widac sie mylilem. Plytki raczej nie dotne idealnie pod zarys miski, myslalem o plexi 1cm ale to pewnie bylaby kwtoa dosyc wysoka.

    Ktos ma pomysl jaki material mozna uzyc do podwyzszenia miski i ktory moznaby wyciac mniej wiecej pod jej zarys?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony