dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 91
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kama123 Zobacz post
    Tak, dokładnie o to chodzi.
    Muszę się dokładnie wczytać i dowiedzieć więcej, ale na szybko znalazłam informację, że wersja "bogatsza" kosztuje 150 tys., a skromniejsza 100 tys. zł netto.

    Raczej nie jest to cena za dom przygotowany do wprowadzenia się. Z tego co wiem, trzeba samodzielnie wyposażyć np. łazienkę, więc dochodzi zakup kabiny prysznicowej czy umywalki...
    To nie jest dom, to co najwyzej budynek rekreacji indywidualnej

  2. #42

    Domyślnie

    Co do projektu "Solace" to 100tyś netto = 123tyś brutto. Do tego dochodzi pewnie koszt transportu. Dom trzeba samemu zmontować, niby powinno to zająć 3 dni, ale nie oszukujmy się - moim zdaniem nie jest to możliwe, chyba, że 3 dni dla kilku osób, które montują takie domy zawodowo. Przez 3 dni to może się udać meble kuchenne złożyć osobie, która robi to pierwszy raz

    Tak więc mamy koszt domu - 123tyś. Do tego dochodzi:

    - Transport
    - Fundament, liczmy 15tyś
    - Media, liczmy 15tyś
    - Wykończenie wnętrza, liczmy 20tyś (wersja ekonomiczna).

    Czy nie lepiej kupić mieszkanie (i je wynajmować przez większą część roku) oraz jakąś przyczepkę campingową?

    Kama123: napisałaś, że nie potrzebujesz powierzchni, wygody, tylko zależy Ci na miejscu, w którym się wyśpisz i ewentualnie spotkasz ze znajomymi. Przyczepy campingowe są tak zaprojektowane aby na niewielkiej powierzchni "upakować" duże łóżko, aneks kuchenny z lodówką, system grzewczy, kabinę prysznicową, stół itd. Do przyczepki można podłączyć wodę, prąd a po pewnych zmianach pewnie kanalizację również. Zaletą jest to, że dziś taką przyczepkę kupujesz i dziś już w niej mieszkasz.

    Przykład: https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-...tml#071eb071ac

    Za 17500zł dostajesz:

    "lampki do czytania w łóżku
    wszystkie okna uchylne z automatem zabezpieczającym

    żaluzje
    moskitiery we wszystkich oknach
    Zasłonki
    oświetlenie 240/12v
    bojler elektryczno gazowy sterowanie temperaturą
    ogrzewanie gazowe I elektryczne Truma
    czujka dymu gazu
    2x składane stoliki

    duży zewnętrzny bagażnik
    kuchenka gazowa 4 palnikowa
    piekarnik gazowy
    Grill gazowy
    szafki kuchenne
    zlewozmywak z ociekaczem
    ciepła zimna woda
    lodówka z zamrażalnikiem
    Zasilana na prąd 12/220 i gaz

    duża szafa ubraniowa
    łazienka :
    szafki z lustrami
    umywalka
    Oddzielny prysznic
    oświetlenie - ciepła zimna woda
    toaleta stacjonarna z kasetą opróżniana na zewnątrz kempingu
    spłuczka / czujnik pełnej kasety

    klucz do podpór
    schodek wejściowy
    przewód na 220v do podłączenia kempingu
    Pompa wody
    Przedsionek do przyczepy
    Zbiorniki na wodę
    "

    Jeśli naprawdę szukasz czegoś w czym się prześpisz i ewentualnie spotkasz ze znajomymi (z możliwością ich przenocowania) to taka przyczepka wystarczy. W takiej przyczepce masz system grzewczy, ciepłą wodę, kuchenkę, lodówkę, wc, kabinę prysznicową itd. policz sobie ile na to wydasz robiąc dom.
    Tu masz większą w podobnej cenie: https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-...tml#071eb071ac
    Szukałbym jak największej jeśli to ma tylko stać a nie jeździć.

    Za resztę kasy kupiłbym mieszkanie i wynajął. Z wynajmu będziesz miała na opłaty (za wodę, prąd, ścieki i ogrzewanie przyczepki) i jeszcze pewnie zostanie Ci kasy aby coś odłożyć.

    Jeśli przyczepa się nie sprawdzi zawsze możesz ją sprzedać bez większej straty.

    Budując dom bez pozwolenia na budowę masz taką przyczepę + ale droższą 10-krotnie, której nie sprzedasz. Mieszkanie i przyczepę zawsze możesz sprzedać.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 15-09-2019 o 09:19

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kama123

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-102
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dziękuję, przyczepa to pomysł warty rozważenia
    I chyba nawet nie trzeba się martwić o piorunochron

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kama123

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-102
    Posty
    27

    Domyślnie

    Głupie pytanie: czy przyczepę biorę z całym "dobrodziejstwem inwentarza", tzn. np. tutaj:
    https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-...tml#071eb071ac

    Czy te meble są trwale przywiązane do całej konstrukcji przyczepy? Wolałabym urządzić to po swojemu, wstawić po prostu małe łóżko z wygodnym materacem, jakąś szafę, którą sama wybiorę...

  5. #45

    Domyślnie

    Kama123: ja jestem w trakcie budowy domu to wiem ile co kosztuje. W moim wypadku koszty przed rozpoczęciem budowy wyszły około 30tyś, meble kuchenne z Ikei bez sprzętu mam wycenę 17,5tyś. Koszt "systemu grzewczego" to 45tyś. Oczywiście to są koszty przeciętnego domu, Ty chcesz mniejszy, ale generalnie chodzi o to, że przyczepę z meblami kuchennymi, sprzętem AGD, łazienką, systemem grzewczym, instalacją wodno-kanalizacyjną itd. masz w cenie, którą ja wydam za same meble kuchenne. Taką kilkunasto-letnią przyczepkę kupisz za 20% wartości początkowej. Czyli kupujesz coś 5-razy taniej. Tak jak pisałem zawsze możesz to sprzedać jeśli się nie sprawdzi. Resztę kapitału "inwestujesz" w mieszkanie na wynajem. Co roku masz z tego np. 10tyś zł.

    Robiąc malutki i niepraktyczny dom wydasz tak realnie coś koło 150-200tyś zł. Po wybudowaniu jego realna wartość spadnie (szacuje) kilkukrotnie.
    Dodam, że budowa domu to nie zakup bułek i musisz temu poświęcić sporo czasu a z przyczepką jest tak, że kupujesz, przywozisz na miejsce i masz swoją "sypialnie".

  6. #46

    Domyślnie

    Kama123: przyczepa jest już w pełni umeblowana. Akurat moim zdaniem jest to zaleta a nie wada. Tam masz "meble" na wymiar i nie wyobrażam sobie zakupu gotowych mebli ze sklepu aby postawić je w takiej przyczepie.

    Pewnie materac możesz zmienić na własny (ale tego nie jestem pewien), natomiast co do szafy to również możesz ją zmodernizować i dostosować do swoich potrzeb - ale to byś musiała zatrudnić stolarza. Akurat różnych modeli przyczep jest tyle, że powinnaś znaleźć coś co będzie "uszyte" na Twoją miarę.

    https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-...tml#d6fa4166fe - tu masz np. przyczepę, która ma trochę inny rozkład i dużą lodówkę. Trzeba samemu poszukać coś w czym będzie się Ci dobrze "nocować"
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 15-09-2019 o 12:05

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Tylko aby życie w przyczepie przypominało mieszkanie w domu to trzeba do przyczepy podłączyć prąd, wodę i odplyw ścieków. Oraz pamiętać o butlach gazowych. Zimą może być w przyczepie chłodno warto to sprawdzić. Wiem że przyczepa ma zbiornik na wodę i na nieczystości ale deko uciążliwe będzie codzienne dolewanie wody i wynoszenie nieczystości.

  8. #48

    Domyślnie

    Jajmar: oczywiście taką przyczepę trzeba będzie przystosować, czyli podłączyć do bieżącej wody, prądu i kanalizacji (te ostatnie wiąże się ze zmianami). Tak czy owak "dom" też trzeba podłączyć do mediów i też to są koszty.

    Tak jak pisałem - mieszkanie i przyczepę zawsze można sprzedać i dom wybudować. Jednak budując mikro dom na jakiejś wsi mamy coś co nie jest do sprzedania i jeśli okaże się to złym rozwiązaniem odwrotu nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 15-09-2019 o 12:20

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kama123

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-102
    Posty
    27

    Domyślnie

    Zastanawiam się tylko, jaka jest jakość tych mebli w przyczepie. Nie chodzi mi o trwałość, ale raczej o... bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu, pod kątem np. substancji szkodliwych, toksycznych, rakotwórczych.
    Co innego jechać na urlop raz w roku, a co innego mieszkać.
    Ja jednak osobą, która nie lubi gazu - rozumiem, że inne rozwiązania (prąd) także da się wdrożyć? Ile pieniędzy musiałabym zainwestować, żeby w takiej przyczepie zamieszkać, tzn. ile mniej więcej kosztowałyby te podłączenia wody, prądu i kanalizacji. Generalnie, z tego co wiem, na działce prąd i woda "są" - cokolwiek to oznacza w praktyce, bo wiadomo, że działka jest na razie pusta.

  10. #50

    Domyślnie

    Kama123: no oczywiście, że meble w przyczepie kempingowej są pełne "substancji szkodliwych, toksycznych, rakotwórczych" o ile będziesz je zjadać.



    Nie bierz tego do siebie, ale z takim poziomem myślenie się nie buduj. Kup mieszkanie + przyczepę/domek holenderski i będziesz zadowolona.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 15-09-2019 o 15:17

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kama123

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-102
    Posty
    27

    Domyślnie

    Tak, działka jest moją własnością.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kama123

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-102
    Posty
    27

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś mógłby odpowiedzieć merytorycznie, byłabym wdzięczna:

    Ja jednak osobą, która nie lubi gazu - rozumiem, że inne rozwiązania (prąd) także da się wdrożyć? Ile pieniędzy musiałabym zainwestować, żeby w takiej przyczepie zamieszkać, tzn. ile mniej więcej kosztowałyby te podłączenia wody, prądu i kanalizacji. Generalnie, z tego co wiem, na działce prąd i woda "są" - cokolwiek to oznacza w praktyce, bo wiadomo, że działka jest na razie pusta.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kama123 Zobacz post
    Jeżeli ktoś mógłby odpowiedzieć merytorycznie, byłabym wdzięczna:

    Ja jednak osobą, która nie lubi gazu - rozumiem, że inne rozwiązania (prąd) także da się wdrożyć? Ile pieniędzy musiałabym zainwestować, żeby w takiej przyczepie zamieszkać, tzn. ile mniej więcej kosztowałyby te podłączenia wody, prądu i kanalizacji. Generalnie, z tego co wiem, na działce prąd i woda "są" - cokolwiek to oznacza w praktyce, bo wiadomo, że działka jest na razie pusta.
    Właścicielem przyczepy nie bylem i nie jestem, z tego co się orientuje to w przyczepach na gaz są ciepła woda, ogrzewania, gotowanie i lodówka tez ma funkcja na gaz. Lodówkę mozna na prąd inne urządzenia pewnie dopiero po wymianie..... ile to by kosztowało? Pewnie parę tyś.

    Co do przyłączy są na działce raczej oznacza że sa w pobliżu działki sieci, przyłącza to by trzeba zrobić prąd woda, kanaliza to pewnie od 10-15 tyś jeżeli faktycznie masz to blisko. Ja bym się jednak zastanowił czy nie taniej prościej podciągnąć te media od sąsiada i bocznikować. Z 10 w kieszenie pewnie zostanie.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kama123

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-102
    Posty
    27

    Domyślnie

    Nie wiem czy o to chodzi, ale ostatnio nowy sąsiad prosił dziadków o jakąś zgodę na piśmie na "użyczenie" tylko nie pamiętam czego - wody? prądu? albo tego i tego? Nie pamiętam. Dziadek popytał gdzie trzeba czy to legalne, okazało się, że legalne i sąsiad był zadowolony.
    Jeśli o to chodzi - sąsiedzi są chętni do pomocy.

    Ja ogólnie nie jestem "fanką" gazu i zdecydowanie wolę dopłacić parę tysięcy i mieć wszystko na prąd. Czyli nie powinno być z tym problemu?

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przecież nie ma żadnego obowiązku używania gazu. Kwestia odpowiedniej mocy przyłączeniowej - ale przy tak małym domu to naprawdę bezproblemowa sprawa.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kama123

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-102
    Posty
    27

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Powierzchnia podzielona została na przestronny salon (13,8m2).

    Reklama dźwignia handlu, zwłaszcza skierowana do osób bez wyobraźni przestrzennej


    Kluczowe pytanie dotyczące jakiegokolwiek domu całorocznego brzmi:
    Czy dom spełnia wymogi rozporządzenia ministra dotyczącego warunków technicznych , jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
    Dodatkowo dobrze się upewnić czy mają standard energetyczny na rok 2021 (to tak w kwestii grzania prądem nieocieplonych altanek ogrodowych, sprzedawanych pod hasłem "domki letniskowe, które można przerobić na całoroczne")
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-09-2019 o 00:39

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kama123

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-102
    Posty
    27

    Domyślnie

    Elfir, czytam już któryś Twój wpis tutaj na forum i za każdym razem wyśmiewasz małe domki i osoby, które taki domek chcą posiadać. W tej chwili jestem w pokoju (wynajmowanym) bliskiej mi osoby. Pokój ma jakieś 7 czy 8 m? Nie będę teraz mierzyć. Jest tu małe łóżko, szafa na ubrania, biurko z "klęcznikiem", fotel. Siedzę w fotelu i oglądam film na laptopie. Czy czegoś mi brakuje? Absolutnie nie.

    Co do ogrzewania - oczywiście, racja, trzeba to sprawdzić, to ważne.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wyśmiewam małego domku, tylko zaklinanie rzeczywistości przez marketingowców - czyli użycie słowa "przestronny" dla określenia przestrzeni 13 m2.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wyśmiewam małego domku, tylko zaklinanie rzeczywistości przez marketingowców - czyli użycie słowa "przestronny" dla określenia przestrzeni 13 m2.

    Sama wychowałam się w cztery osoby na 48 m2. Ale naszego salonu 15 m2 nigdy nie nazwałabym przestronnym

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony