dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Przekrecony gwint w ościeżnicy/futrynie

    Bardzo, bardzo proszę o pomoc. Jestem w trakcie remontu pomieszczenia w którym miałem zainstalować drzwi na ściance z GK. Kupiłem ościeżnice chyba z MDFu ( to jest chyba ten prasowany papier) skręcajac boki z belka górna jeden bok skręcił się idealnie a przy drugim zerwały się gwinty. Próbowałem dac większą śrubę nie pomogło. Nie wiem co robić a pilnie muszę zainstalować drzwi żeby skończyć flizy.
    Proszę pomóżcie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Daj jakąś fotę tej ościeżnicy, bo nie bardzo rozumiem w czym problem, jakie masz śruby?
    Ościeżnice zwykle się skręca komplecikiem "dwa plastiki+ wkręt", i w razie czego bierze się nowy. Jak nie masz to użyj samego wkrętu (obok obecnej rozwalonej dziury)... albo zrób otwór pod konfirmat.

    Wyższa szkoła jazdy pozwala na zamontowanie ościeżnicy bez skręcania: trzeba tylko ją z odpowiednią siłą wyklinować...
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-09-2019 o 13:25
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    To jest futryna, której góra jest docięta pod kątem 45 stopni i pod takim samym kątem wkręcasz dwie śruby aby połączyć górną belkę z bocznymi. Te śruby są jak konfigmaty. Otwory są przygotowane fabrycznie.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie za bardzo widzę możliwość dodawania zdjęć. Jestem zalogowany ale nie widzę co trzeba kliknąć aby dodać zdjęcie

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    "Dodaj zdjęcie" - trzynasta ikona od lewej lub szósta od prawej - w pierwszej linijce nad pisanym tekstem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Wyższa szkoła jazdy pozwala na zamontowanie ościeżnicy bez skręcania: trzeba tylko ją z odpowiednią siłą wyklinować...
    Obawiam się, że może to pójść jeszcze gorzej jak skręcanie ościeżnicy, skoro przy składaniu belek już wystąpił problem z przekręceniem gwintu. Cały szkopuł polega na tym aby zrobić sobie z kilku desek (mogą być stare płyty meblowe) jakiś wzornik do przyłapania ściskami belki i nadproża pod kątem prostym. Dopiero wtedy podchodziłbym do wiercenia i skręcania. Ściskami z wielkim wyczuciem oczywiście przez deskę skręca się, bo MDF nie do końca lubi być ściskany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony