dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Remont domu z lat '50

    Zastanawiam się nad zakupem domu z lat '50 o powierzchni 120m2 znajdującego się na działce 800m2. Dom jest dwupoziomowy z częściowym podpiwniczeniem (kotłownia). Na każdym piętrze jest łazienka i kuchnia. Na działce jest małe pomieszczenie gospodarcze i garaż.

    Dom ogrzewany jest piecem na miał, w piwnicy jest bojler elektryczny. Okna PCV. Na dachu nowa dachówka ceramiczna. Dom zbudowany z cegły i otynkowany.

    Całość wydaje się atrakcyjna ze względu na położenie i infrastrukturę (małe miasteczko).

    Zakładam, że do remontu będzie całe wnętrze, tj. podłogi, ściany, sufity, zrobienie kuchni i łazienki od zera. Wymieniłbym też piec i bojler na coś nowocześniejszego, np. gaz (przyłącze w drodze). Nie wiem jak reszta instalacji.

    Pytanie brzmi ile może wynieść remont takiego domu lub jakich fachowców wezwać żeby prześwietlić cały budynek i zrobić zgrubny kosztorys?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tuhajbej

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-087
    Posty
    21

    Domyślnie

    Właśnie zakończyłem remont takiego budynku. W skrócie - spisałem zakres prac, dałem do wyceny kilku wykonawcom, ponieważ ingerowałem w ściany konstrukcyjne
    został wykonany projekt z pozwoleniem na budowę, skorzystałem na maxa z programu czyste powietrze.

  3. #3

    Domyślnie

    A skąd wiedziałeś jaki zakres prac należy wykonać? Znasz się*na tym, czy ktoś sprawdził i doradził? Bo ja raczej jestem zielony w temacie.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tuhajbej

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-087
    Posty
    21

    Domyślnie

    W prawdzie nie jestem budowlańcem, ale po lekturze tego forum, sam potrafiłem określić zakres prac niezbędnych do wykonania biorąc pod uwagę stan techniczny budynku.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Jakie były wartości na kosztorysach?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Instalacje chyba też do wymiany? Kanalizacja - żeliwo. Woda - nawet jeśli nie kapie to niebawem będzie, szanse rosną wprost proporcjonalnie do kosztu nowej glazury. Prąd - bo aluminium, w latach 50 miedź była reglamentowana. Zostaje solidny budynek (chyba? o ile nie ma wilgoci i nie pachnie brzydko) i może dach o ile dobra dachówka. Pytanie: co z wentylacją jeśli będzie wymiana okien na bardziej szczelne?

  7. #7
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A ja sobie sam zrobiłem kompletne ogrzewanie podłogowe ,sam sobie zmieniałem pomieszczenia i w sumie to sam sobie obrabiałem okna po wymianie przez tzw firmę (partacze ) sam sobie dociepliłem budynek styropianem grafitowym ,sam sobie dociepliłem poddasze 30cm wełną i żadnych kosztorysów nie robiłem ,wyszło to pewnie 3 razy taniej niż bym miał bulić partaczom , jedynie zmiana dachu zrobiła mi firma (porządna)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony