Będę za chwilę na etapie adaptacji tego projektu https://www.archon.pl/projekty-domow...m7cd23b5d07c0e, z tym, że odbicie lustrzane, gdzie salon będzie od południa i zastanawiam się nad zainstalowaniem paneli. Mam w związku z tym parę pytań do bardziej doświadczonych

  • czy na etapie adaptacji projektu przez biuro projektowe będzie należało już coś uwzględniać czy może to już jest później kwestia wykonania projektu instalacji przez instalatora i zrobienia np. odpowiednich otworów w stropie czy ścianie na moment murowania i tyle? Biuro projektowe mówi, że mogą to uwzględnić w projekcie i np. zaangażować w to jakiegoś elektryka, który coś tam naniesie, no ale on może kompletnie nie mieć wiedzy na temat całej instalacji fotowoltaicznej. W związku z tym wydaje mi się, że ich w ogóle w to angażować nie ma co, tym bardziej że w pozwoleniu na budowę to potrzebne nie będzie
  • czy możecie polecić jakąś doświadczoną firmę z okolic Przemyśla - Podkarpacie
  • biorąc pod uwagę instalację np. o mocy 4kW to czy bez problemu zamieścimy panele na stronie południowej? Poniżej wrzucam rzuty dachu z góry oraz jego wymiary a także dach nad salonem wrzucony na siatkę, z której mi wychodzi prawie 30m2, więc to powinno być chyba aż nadto do uzyskania takiej mocy?


B1 = 4,17m
H1= 3,19m
A1=8,45m

B2=9,97m
A2=13,06m
H2=7,53m